Gönderen Konu: OTOKAR KOBRA II  (Okunma sayısı 57563 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı azarax

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: OTOKAR KOBRA II
« Yanıtla #50 : 23 Şubat 2016, 20:56:16 »
kendilerini bizzat görme şansım oldu. 'cobra2' değil 'mini kirpi' deselermiş daha iyi olurmuş. :)
dev gibi bişey yani.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #51 : 18 Mart 2016, 17:35:46 »
Kobra II'ler envantere girmeye başladı.Allah kaza bela zeval vermesin..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Otokar'dan Cobra II Sözleşmesi
« Yanıtla #52 : 24 Haziran 2016, 00:27:12 »
Otokar'dan Cobra II Sözleşmesi

Otokar, iç güvenlik kuvvetlerinin çeşitli hizmetlerinde kullanılmak üzere 106 milyon euroluk COBRA II taktik tekerlekli zırhlı araç siparişi aldı.

Türkiye’nin özel sermayeli en büyük savunma sanayisi şirketi Otokar, iç güvenlik kuvvetlerinin çeşitli hizmetlerinde kullanılmak üzere 106,1 milyon euro tutarında COBRA II taktik tekerlekli zırhlı araç siparişi aldı. Araçların teslimatının 2017 yılı ilk çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

Şirketin açıklamasına göre, Otokar’ın kendi tasarladığı ve ürettiği, yüksek koruma seviyesi, geniş iç hacmi ve üstün hareket kabiliyeti ile dikkati çeken COBRA II aracının ülke savunmasındaki rolü artıyor.

Otokar, güvenlik güçlerinin çeşitli hizmetlerinde kullanılmak üzere 106,1 milyon euro tutarında yeni bir sipariş aldı. Sipariş kapsamında COBRA II 4x4 taktik tekerlekli zırhlı araçları, çeşitli sistemler, bakım ve destek hizmetleri ile birlikte sunulacak. Araçların teslimatının yıl sonunda başlanarak, 2017 yılı ilk çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

COBRA II'NİN ÖZELLİKLERİ

Açıklamada verilen bilgilere göre, günümüz tehditlerine uygun ve kullanıcı beklentileri doğrultusunda Otokar tarafından tasarlanan ve üretilen COBRA II araçları yüksek koruma ve taşıma seviyesi ile öne çıkıyor, büyük iç hacmi ile dikkati çekiyor.

Yine fikri mülkiyet hakları Otokar’a ait olan, COBRA taktik tekerlekli zırhlı araç ile aynı hareket kabiliyetine sahip olan COBRA II, balistik, mayın ve EYP tehditlerine karşı üstün koruma sunuyor. Ülkemiz koşullarına uygun olarak yapılan testlerden başarı ile geçen COBRA II farklı görevler için modüler bir yapı sunuyor. Aracın ihracat pazarları için özel olarak geliştirilen amfibik tipi de mevcut. Yakın zamanda bir Körfez ülkesinde sıcak iklim ve amfibi testlerine tabii tutulan COBRA II, bu testlerde binlerce km yol katetti ve açık deniz yüzme testlerini başarı ile tamamladı.

http://www.ntvpara.com/haber/otokara-106-milyon-euroluk-cobra-ii-siparisi_44832
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #53 : 23 Eylül 2016, 07:20:34 »
Cobra II ilk yurtdışı satışını yapmış.

http://www.c4defence.com/Dosya/OtokarHaber25.pdf

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #54 : 23 Eylül 2016, 08:25:24 »
Haziran ayındaki anlaşmayla sipariş edilenlerin üretimine devam ediliyor diyor haberde. Ara sıra görüyorum test için yolda giderken. Dün de gördüm bir tane. Ama bu ara daha çok Ural araçlarını görüyorum deneme sürüşlerinde. Her gün 3-4 tane.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Otokar, Letonya’nın Zırhlı Araç Seçiminde
« Yanıtla #55 : 27 Şubat 2018, 13:06:06 »
Otokar, Letonya’nın Zırhlı Araç Seçiminde

Letonya Savunma Bakanlığı, hafif ve orta sınıf , yüksek hareket kabiliyeti olan 4 × 4 zırhlı taktik taşıtlar satın almak istiyor.

Armitocol.com'a göre, Letonya Savunma Bakanlığı, hafif ve orta 4 × 4 taktik araçların satın alınması için prosedürünün I. Aşamasını tamamladı. Rekabet ehliyet kriterlerine dayanarak, Letonya, II. Aşamaya girmesi için altı uygun teklif sahibini seçti. Müzakere işlemi için toplam 12 teklif sunuldu. Seçilen şirketler, Güney Afrika'dan Paramount Group, İsrail'den İsrail Havacılık ve Uzay Sanayi, Letonya'dan AS UPB, Türkiye'den Otokar, Finlandiya'dan Oy Sisu Auto, ABD'den AM General ve Oshkosh Savunma şirketleri.

Müzakere prosedürünün ikinci aşamasında, seçilen teklif sahiplerinin ayrıntılı bir teklif sunmaları ve test için araç önermeleri gerekecek. Bunu takiben, teklif edilen araçların katkılarının ve testlerinin eksiksiz bir değerlendirmesi, önerilen araçların Letonya Ulusal Silahlı Kuvvetlerinin operasyonel gereksinimlerine uygunluğunu doğrulamak için, satın alma komitesince, savaşa hazır eğitim koşullarında gerçekleştirilecektir.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #56 : 21 Mayıs 2018, 23:35:23 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Otokar Kazakistan’da işi büyütüyor
« Yanıtla #57 : 26 Mayıs 2018, 22:17:17 »
Otokar Kazakistan’da işi büyütüyor

Türk savunma sanayiini yurtdışında başarı ile temsil eden Otokar ile Kazak devlet teşekkülü olan Kazakhstan Engineering şirketi arasında Kazakistan’da zırhlı araç üretiminin yapılmasını öngören iş birliği anlaşması yenilendi.

Kazakistan’ın başkenti Astana’da bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Silah Sistemleri ve Askeri Teçhizat Fuarı KADEX 2018 kapsamında Otokar ile Kazakhstan Engineering şirketi arasında 2012 yılında hayata geçirilen iş birliği anlaşmasının devamında bir memorandum imzalandı.

Kazakistan Engineering şirketiyle Otokar arasında imzalanan memorandum, Kazakistan ordusundaki Otokar araçlarının bakımı, modernizasyonu, araç tedariki ve ortak şirketin aracılığıyla Kazakistan’da zırhlı araç üretiminin yapılmasını öngörüyor.

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, imza töreninin ardından yaptığı açıklamada, Kazakhstan Engineering ile iş birliğinde zırhlı araç üretimiyle ilgili iş planı ve fizibilite çalışmasının oluşturulduğu memorandumun Kazakistan’da çalışma niyetlerini gösterdiğini dile getirdi.

Kazakistan ordusunda Otokar araçlarının başarıyla hizmet ettiğine dikkat çeken Görgüç, “İmzaladığımız belge, Kazakistan Silahlı Kuvvetleri için zırhlı araçların sadece ithalatı değil, ortak üretimi için de atılan ilk adım oldu.” dedi.

KADEX 2018 fuarına Otokar, yüksek koruma seviyesi, geniş iç hacmi ve üstün hareket kabiliyeti ile dikkat çeken Cobra II, yüksek taktik ve teknik özelliklere sahip çok tekerlekli modüler zırhlı aracı ARMA 8×8 ve URAL Yük Taşıyıcı Zırhlı aracı ile katıldı.

http://defenceandtechnology.com/2018/05/26/otokar-kazakistanda-isi-buyutuyor/

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #58 : 27 Mayıs 2018, 02:35:22 »
Otokar , fnss  , bmc ihracatta Aselsan kullanmıyorlar ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #59 : 06 Ağustos 2018, 01:20:30 »

Otokar, bir Asya ülkesinden 28,9 milyon USD tutarında taktik tekerlekli zırhlı araç siparişi aldı. Sipariş yedek parça ve eğitim hizmetlerinide kapsıyor. Araçların teslimatının 2019 yılı ilk çeyreğine kadar tamamlanması planlanıyor.