Gönderen Konu: OTOKAR ARMA ZMA AİLESİ  (Okunma sayısı 71220 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 127
  • DefenceTurk.com
Ynt: OTOKAR ARMA ZMA AİLESİ
« Yanıtla #110 : 18 Ekim 2023, 23:25:14 »
BMC’nin sivil alanda iş makinaları sektörünede yeterli destek verilip girmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda Türkiye’de Hidromek var ama BMC’nin iş makinası alanında olması özellikle dünya dijital ve elektrikli araçlar ile ilgili dönüşüm yaşarken fırsat bu fırsatken girmesi gerek bence.Türkiye’den AB Volvo çıkartabilmeliyiz BMC ile. ( AB Volvo ile Volvo Cars farklı.)

Geçen ben de benzerini düşündüm. Ortalık Kore, Çin yapımı iş makinaları ile dolu. Bu konuda yurt dışına çok para kaptırıyoruz. Savunma sanayinin sivil sanayiye bir etkisi olacaksa bunlardan başlıcaları iş makinaları ve sağlık sektörü olmalı. Firmalarımız ulaştıkları üretim ve teknoloji altyapısı ile  sivil sanayiye de katkı vermeliler.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
ARMA 8×8 ilk kez TSK envanterine girdi
« Yanıtla #111 : 09 Aralık 2023, 12:33:20 »
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin envanterindeki zırhlı kara araçlarına ARMA 8×8 eklendi. Otokar tarafından geliştirilen ARMA 8×8, YENER Projesi kapsamında envantere girdi.

Türk savunma sanayiinin zırhlı kara aracı üreticileri, geliştirdikleri yeni nesil çözümleri yurt içinde ve dışında kullanıcıların hizmetine sunuyor. Bu çözümler, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen çeşitli projelerle Türk Silahlı Kuvvetlerine kazandırılıyor.

Son olarak Otokar tarafından geliştirilen ARMA ailesinin 8×8 versiyonu, ASELSAN tarafından yürütülen YENER Modern Mayın Tespit Sistemi projesi kapsamında ilk kez Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine girdi.

Kara Kuvvetleri Komutanlığının kullanımına sunulan araç, sahip olduğu özel donanımlarla el yapımı patlayıcı ve mayınları tespit, teşhis ve işaretleme görevlerini yerine getirerek personel güvenliğini en üst seviyede tutuyor. ASELSAN YENER, entegre edildiği zırhlı aracın önü ve yanındaki mekanizmalarla yönlendirilen radar ve metal dedektörleri ile güzergah üstündeki mayın ve patlayıcılara karşı önlem alınmasını sağlıyor.

Yeni nesil radar algoritmaları sayesinde farklı toprak tiplerinde dahi farklı tip ve büyüklükteki tehditleri tespit edebilen YENER, Türk Silahlı Kuvvetlerine önemli katkılar sağlayacak.

Otokar’ın ARMA çok tekerlekli araç ailesi de halihazırda 3 kıtada, Türkiye dahil 5 ülkede, 9 ayrı kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılıyor.

https://www.savunmasanayist.com/arma-8x8-ilk-kez-tsk-envanterine-girdi/

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
Ynt: OTOKAR ARMA ZMA AİLESİ
« Yanıtla #112 : 09 Aralık 2023, 12:57:01 »
Hükümetle Koç ailesi barışı sağlanmış görünüyor...
Hadi hayırlısı....