Gönderen Konu: Türk Hava Yollarından Boeing'e Sipariş  (Okunma sayısı 2852 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Türk Hava Yollarından Boeing'e Sipariş
« : 11 Nisan 2013, 14:18:52 »
Türk Hava Yollarından  Boeing'e  Sipariş

Boeing; Türk Hava Yolları'nın 6.9 milyar $ değerinde 40 737 MAX 8s, 10 737 MAX 9 ve 20 Yeni Nesil 737-800 uçak sipariş taahhüt ettiği duyurdu. Anlaşma aynı zamanda ek 25 adet 737 MAX 8s  seçeneğini de içeriyor.

Boeing sipariş sonuçlandırmak için Türk Hava Yolları ile çalışmak için sabırsızlanıyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: Türk Hava Yollarından Boeing'e Sipariş
« Yanıtla #1 : 22 Nisan 2013, 13:17:20 »
Böyle büyük bir alımın ardından Boeing'ten kallavi bir offset alınabilirdi.SSM bununla ilgili olarak bir çalışma yapıyordu,sivil alımlardan da askeri havacılık sanayi kuruluşlarına iş aktarılacağı konuşulmuştu diye aklımda kalmış ama nedir son durum bilmiyorum.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 22 Nisan 2013, 13:28:41 »
Türk Hava Yolları geçtiğimiz günlerde Airbus ile de 117 uçaklık bir anlaşma imzalamıştı.THY hızla büyüyor önümüzdeki yıllarda bu performansıyla dünyanın ilk 10 hava yolu şirketi arasına girmesini umuyorum.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #3 : 22 Nisan 2013, 14:55:05 »
Aslında her iki alım tek firmadan yapılarak daha büyük bir pazarlık konusuna çevrilmeli ve daha büyük fayda sağlanmalıydı.Yerli yolcu uçağı geliştireceğim diye bir ülke bunu büyük bir koz olarak kullanabilmeliydi.Kritik bazı teknolojiler istenmeli buna göre pazarlık yapılmalıydı.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #4 : 22 Nisan 2013, 17:55:46 »
Aslýnda her iki alým tek firmadan yapýlarak daha büyük bir pazarlýk konusuna çevrilmeli ve daha büyük fayda saðlanmalýydý.Yerli yolcu uçaðý geliþtireceðim diye bir ülke bunu büyük bir koz olarak kullanabilmeliydi.Kritik bazý teknolojiler istenmeli buna göre pazarlýk yapýlmalýydý.
Adamlar peynir ekmek gibi uçak satıyorken bu tarz bir pazarlığa gireceklerini hiç sanmıyorum.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #5 : 22 Nisan 2013, 18:03:01 »
bu teknoloji transferi olayı astarı yüzünden pahalıya gelen bir hal almaya başladı. SIFIR transfer doğrudan alım ihaleleri -sivil havacılıkta oluğu gibi- ileride artarak devam edecektir.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''