Gönderen Konu: SR-71 Blackbird  (Okunma sayısı 25299 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: SR-71 Blackbird
« Yanıtla #80 : 03 Ekim 2014, 03:36:53 »

« Son Düzenleme: 17 Şubat 2018, 23:36:06 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #81 : 17 Aralık 2014, 09:58:26 »

YF-12A (60-6934) aynı bölgede. 7 Ağustos 1963.

« Son Düzenleme: 18 Şubat 2018, 01:36:05 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #82 : 24 Aralık 2014, 17:15:07 »
Bu ucaga gercekten hayranın cagın ötesinde bi ucak. Ucak degil resmen uzay cagı icin yapılmıs ve bence devri asla gecmeyecek bi Saheser 2. Sayfanın ortalarında sanki 3 motorlusunu gördüm gibi. Titanyum kullanılmıstı sanki bu ucakda gibi biseyler kalmıs aklımda...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #83 : 24 Aralık 2014, 20:49:15 »

Bu fotoğraftakinden bahsediyorsanız o üçüncü motor değil, bu uçağın üzerinde taşınan D-21 insansız Dronu. İkinci pilot tarafından uçağın üzerinden fırlatılıyordu. Hedef üzerinde uçarak keşif yapıyor, sonra bilgileri fırlatıyor, bir C-130 uçağı da fırlatılan paketi havada yakalıyordu. 1966'da dron fırlatma sırasında kendisini taşıyan uçaklar çapışmış, pilotlar uçağı atlayarak terk etmişlerdi. bu olaydan sonra Dronların S-71 ile birlikteliği sona ermişti.

D-21 daha sonraki yıllarda B-52 uçağı tarafından kullanılmıştı.

Uçağın gövdesinin %85'i sıcaklığa daha fazla dayanıklı olan titanyum. Uçak yüksek hzılarda uçarken gövdesi kor hale gelebiliyor sürtünmeden dolayı. Hatta bir blegeselde izlemiştim. Uçağın yakır deposu tam dolu olduğu zaman gövdedeki boşluklardan yakıt sızıyor. Uçak uçuşa geçip ısınmaya başladığında gövde genleşerek yakıt sızdıran boşlukların kapanmasına neden oluyor.

« Son Düzenleme: 28 Haziran 2018, 09:44:23 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #84 : 24 Aralık 2014, 20:55:55 »
Sanki 3. motoru da hakediyor gibi gövdeye biraz daha yakin olarak. Uzay görevlerine hazir bir ucak olarak duruyor sanki...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #85 : 16 Şubat 2018, 08:38:09 »

« Son Düzenleme: 17 Şubat 2018, 23:24:44 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #86 : 28 Haziran 2018, 08:04:42 »

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #87 : 28 Haziran 2018, 09:30:15 »
Sağ üst köşedeki nedir?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #88 : 28 Haziran 2018, 09:44:52 »
Sağ üst köşedeki nedir?

Bu fotoğraftakinden bahsediyorsanız o üçüncü motor değil, bu uçağın üzerinde taşınan D-21 insansız Dronu. İkinci pilot tarafından uçağın üzerinden fırlatılıyordu. Hedef üzerinde uçarak keşif yapıyor, sonra bilgileri fırlatıyor, bir C-130 uçağı da fırlatılan paketi havada yakalıyordu. 1966'da dron fırlatma sırasında kendisini taşıyan uçaklar çapışmış, pilotlar uçağı atlayarak terk etmişlerdi. bu olaydan sonra Dronların S-71 ile birlikteliği sona ermişti.

D-21 daha sonraki yıllarda B-52 uçağı tarafından kullanılmıştı.

Uçağın gövdesinin %85'i sıcaklığa daha fazla dayanıklı olan titanyum. Uçak yüksek hzılarda uçarken gövdesi kor hale gelebiliyor sürtünmeden dolayı. Hatta bir blegeselde izlemiştim. Uçağın yakır deposu tam dolu olduğu zaman gövdedeki boşluklardan yakıt sızıyor. Uçak uçuşa geçip ısınmaya başladığında gövde genleşerek yakıt sızdıran boşlukların kapanmasına neden oluyor.

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #89 : 28 Haziran 2018, 10:35:32 »
Teşekkürler.