Gönderen Konu: T-6 Texan  (Okunma sayısı 7549 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
T-6 Texan
« : 09 Mart 2013, 02:15:10 »
T-6 Texan

800. Beechcraft T-6 Teslim Edildi

Beechcraft Defense Company, 7 Mart'ta 800. Beechcraft T-6 uçağını teslim ettiğini duyurdu. 2 adet Beechcraft T-6B bu hafta içerisinde ABD Donanma eğitim birimlerine teslim edildi. Beechcraft T-6 kendisini kanıtlamış ve maliyet etkin bir askeri eğitim uçağıdır. Dünya genelinde askeri pilot eğitiminde 2 milyon saatten fazla uçuş eğitimi gerçekleştirmiştir.

Beechcraft T-6B entegre bir cam kokpit ve gelişmiş eğitim olanaklarını genişleten gelişmiş Esterline CMC Kokpit 4000 aviyonik bölümüne sahiptir. CMC Cockpit 4000 aviyonik  dünya çapında mevcut hava sahası ekipmanları için gerekli seyrüsefer performans standartlarını karşılayan, tam entegre ve FAA sertifikalı çift FMS / GPS navigasyon paketiyle kendi sınıfında ilk. Açık mimari tasarım yeteneklerini sürekli genişletilebilen Kokpit 4000, mevcut ve gelecekteki eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için esneklik sağlar. HOTAS ile bütünleştirilmiş sistemlerle birlikte dijital kokpit, öğrenci pilot ve eğitmen için basit bir arayüz sağlar.

Başlangıçta ABD Hava Kuvvetleri ve ABD Deniz Kuvvetleri için Ortak Başlangıç Uçağı Eğitim Sistemi rolü doldurmak için seçilen sonra T-6 teslimatları 2000'de başladı. Kanada, İsrail, Yunanistan, İsrail, Fas, Irak ve Meksika ülkelerindeki askeri programlar için tercih edildi.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2013, 13:13:58 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İlk AT-6 hafif Saldırı Uçağı İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi
« Yanıtla #1 : 25 Ağustos 2013, 12:40:10 »
İlk AT-6 hafif Saldırı Uçağı İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

Beechcraft şirketinin ürettiği ilk AT-6 hafif saldırı uçağı, silah yüküyle birlikte ilk uçuşunu gerçekleştirdi. T-6 eğitim uçağından türetilen AT-6; Pratt ve Whitney PT6A-68D motoru, CMC Esterline görev uyumlu Cockpit 4000, Lockheed Martin'in A-10C tabanlı görev sistemi ve L-3 WESCAM MX-15Di sensör paketi gibi son teknoloji ekipmanları ile bir çok maksatlı bir uçak sistemidir.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Meksika Yeni Bir T-6C+ Sözleşmesi İmzaladı
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2013, 13:28:44 »
Meksika Yeni Bir T-6C+ Sözleşmesi İmzaladı

Beechcraft şirketi, Meksika Hava Kuvvetleri'ne 6 T-6C+ eğitim uçağının satışını duyurdu. T-6C+, T-6 askeri  eğitim uçağının harici yakıt tankları ve silah taşıma yeteneği sunan gelişmiş bir modelidir. Bu sipariş Meksika Hava Kuvvetleri'nin Ocak 2012'de sipariş ettiği 6 T-6C+ uçağına ektir. İhracat lisanslarının tamamlanmasının ardından uçaklar bu sene sonunda Meksika'nın kuzeyindeki gelişmiş bir hava eğitim üssüne teslim edilecekler. Bu uçaklar, Meksika Hava Kuvvetleri'indeki eskimiş PC-7 eğitim uçaklarının yerini alacaklar.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İngiltere eğitim Uçaklarını Yeniliyor
« Yanıtla #3 : 25 Ekim 2014, 18:10:04 »
İngiltere eğitim Uçaklarını Yeniliyor

Beechcraft T-6C

İngiltere Savunma Bakanlığı Askeri Uçuş Eğitim Sistemi (MFTS) programı kapsamında KBR / Elbit Systems ortak girişimi Affinity teklifi ile mevcut sabit kanatlı eğitim uçaklarını yeni uçaklar ile değiştiriyor. Böylelikle Kraliyet Hava Kuvvetleri ve Kraliyet Donanması'ndaki temel eğitim ve çok motorlu uçak eğitiminde kullanılan uçaklar Grob Aircraft G120TP, Beechcraft T-6C ve Embraer Phenom 100 uçakları ile değiştirilecekler. Grob G115 Tutors, Shorts Tucano T1 ve kiralık Beechcraft King Air 200 uçakları Askeri Uçuş Eğitim Sistemi programı ile aşamalı olarak yenileriyle değiştirilecekler.

G120TP

Embraer Phenom 100

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Yeni Zellanda İki T-6C Uçağını Törenle Kabul Etti
« Yanıtla #4 : 31 Ekim 2014, 20:17:19 »
Yeni Zellanda İki T-6C Uçağını Törenle Kabul Etti

Bugün Yeni Zellanda Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Korgeneral Mike Yardley, Beechcraft T-6C Texan II eğitim uçaklarını Ohakea Üssü'nde düzenlenen törenle kabul etti. Askeri pilotların eğitiminde kulanılacak olan uçaklar bugün kabul edilen iki uçakla birlikte şu an 4 adet. Kalan 7 uçak da 2015 ortalarına kadar dilimler halinde teslim edilecekler.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: T-6 Texan
« Yanıtla #5 : 02 Kasım 2014, 14:58:50 »

Yeni Zellanda yeni uçaklarını artık uçurmaya başladı.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İngiltere T-6C Texan II Sözleşmesini İmzaladı
« Yanıtla #6 : 12 Şubat 2016, 13:01:41 »
İngiltere T-6C Texan II Sözleşmesini İmzaladı

Kraliyet Hava Kuvvetlerinin, Beechcraft T-6C Texan II, başlangıç eğitim uçağı olarak Embraer Tucano T1 uçaklarının yerini alacak. Textron Havacılık A.Ş. bir kolu olan Beechcraft Savunma Şirketi, İngiltere'nin Askeri Uçuş Eğitim Sistemi (UKMFTS) programı için İngiltere Savunma Bakanlığı ile bir sözleşme imzaladı. Sözleşme 10 T-6C Texan II askeri eğitim uçağını kapsıyor.

Bu sözleşmeyi takiben imzalanan ikinci sözleşmeye göre de beş yıl boyunca parça desteği, mühendislik hizmeti ve UKMFTS bakım personeline bakım eğitimi verilmesi sağlanacak. Teslimatına 2018 yılının ilk çeyreğinde başlanacak olan uçaklara teknik desteği Affinity; Elbit ve KBR birlikte verecekler.

Beechcraft T-6C askeri eğitim uçağı; güncellenmiş kokpit aviyonikleri ile T-6A'nın gelişmiş bir versiyonudur. Bugünün gelişmiş ön hat savaş uçaklarına benzer şekilde uçağın kokpiti; baş üstü gösterge (HUD), üst açık kontrol paneli (UFCP), üç. adet renkli çok fonksiyonlu ekran ve HOTAS sisteminin yanı sıra gelişmiş sentetik hava-hava ve hava-yer silah eğitimi yetenekleri ile donatılmıştır.

Entegre cam kokpit ve son teknoloji aviyonik paket; büyük ölçüde, mevcut ve gelecekteki askeri uçaklar için gerekli gelişmiş sistemleri ve bilgi yönetim becerileri eğitimi sağlar. ABD Donanması'nın T-6B uçaklarına benzer aviyoniklere sahip T-6C, kanat altlarında iki harici yakıt tankı taşıyabilir.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Meksika'ya T-6C Texan II Teslimatı Tamamlandı
« Yanıtla #7 : 13 Şubat 2016, 20:55:16 »
Meksika'ya T-6C Texan II Teslimatı Tamamlandı

Meksika Hava Kuvvetleri, yaşlanan Pilatus PC-7 uçaklarının değişimi için imzaladığı sözleşme kapsamında son 6 Beechcraft T-6C Texan II askeri eğitim uçaklarını teslim aldı.

İki kişilik olan T-6C Texan II, aynı zamanda ABD Deniz Kuvvetleri tarafından da kullanılıyor. 0.50 kalibre silaha ek olarak güdümlü füzeler ve roketler ile donatılabilir. Ancak Meksika'ya teslim edilen uçaklar herhangi bir silahla donatılmadı. Meksika Hava Kuvvetleri'nin daha önce kullandığı PC-7 uçakları 30 yaşındaydı. Meksika Hava Kuvvetleri 6 adet T-6C sözleşmesini takiben Ocak 2012 tarihinden itibaren 48 T-6C uçağı sipariş etti.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ABD'den Arjantin'e Texan Onayı
« Yanıtla #8 : 06 Ağustos 2016, 17:37:37 »
ABD'den Arjantin'e Texan Onayı

ABD Dışişleri Bakanlığı Arjantin'e T-6C + Texan askeri eğitim uçağı satışını onayladı.

Arjantin Hükümeti ABD'den 24 T-6C + Teksaslı eğitim uçağı, yedek motorlar, ilk yedek parçalar, destek ekipmanları, haberleşme cihazları, çalışmalar ve araştırmalar, lojistik destek ve teknik hizmetler, uçak teknik yayınları, uçak nakliyesi ve desteği, yaşam destek ekipmanları, ilk bakım eğitimi, ilk pilot eğitimi, takip eğitimleri, alternatif görev ekipmanları, Air Force Materiel Command hizmetleri ve seyahat, sınıflandırılmamış küçük değişiklikler ve mühendislik değişikliği önerileri, yer tabanlı eğitim sistemi, operasyonel uçuş eğitmeni (OFT) ve OFT yedek parçalar talep etti. Bu talebin tahmini değeri 300.000.000 $  civarında.

Arjantin bu uçakları hem pilotlarını yetiştirmek, hem de sınır kontrol görevlerinde kullanacak. Arjantin Hava Kuvvetleri şu an Pratt & Whitney PT6 ailesi motorlarla çalışan T-34, King Air ve Cessna Caravan uçaklarını kullanıyor. Aynı aileden motorlar kullanan yeni T-6C + uçakları ile lojistik destek konusunda pek sorun yaşamayacak.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Tunus’tan 234 milyon dolarlık T-6C Texan siparişi
« Yanıtla #9 : 12 Ekim 2019, 14:46:50 »
Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı; Tunus’a 234 milyon dolar bedel ile 12 adet T-6C Texan eğitim uçağı satışını içeren olası bir yabancı askeri satışı (FMS), onaylama kararı aldı. Konuyla ilgili olarak Savunma Güvenliği İşbirliği Ajansı (DSCA), bugün bu olası satışı Kongre’ye bildiren gerekli sertifikayı verdi.

Tunus hükümetinin talebi üzerine onaylanan 234 milyon dolar değerindeki söz konusu satış; 12 adet T-6C Texan Askeri Eğitim Uçağı’nı, yedek motorları, yedek parça, destek ve uçak ekipmanlarını, eğitim faaliyetlerini, teknik ve lojistik destek faaliyetlerini içeriyor. Söz konusu anlaşma kapsamında ana yüklenici, ABD merkezli Textron Aviation Defense firması olacak.

https://savunmasanayist.com/haberler/tunus-t-6c-texan-siparisi/