Gönderen Konu: Eurosam SAMP / T  (Okunma sayısı 14901 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Eurosam SAMP / T
« : 09 Mart 2013, 00:33:45 »
Eurosam SAMP / T

Fransız Hava Kuvvetleri ve İtalyan ordusu tarafından işletilen Eurosam SAMP / T hava savunma sistemi bir balistik füzeyi taklit eden bir hedefi düşürdü. Uçaktan fırlatılan hedef bir Aster 30 füzesi tarafından tahrip edilmeden önce yaklaşık 300 kilometrelik  bir balistik yörünge izledi. Bu test güney-batı Fransa'daki Biscarrosse'da bulunan DGA füze merkezinde gerçekleştirildi. Ekim 2010 ve Kasım 2011'de de testler gerçekleştirilmişti.

Fransız Hava Kuvvetleri tarafından MAMBA adlandırılan SAMP / T; 360 derece kapsama alanı, füze çevikliği, sistem modülerliği ve her türlü modern hava tehditine aynı anda müdahale etme yeteneği nedeniyle oldukça avantajlıdır.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı memoli

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: Eurosam SAMP / T
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2013, 01:58:57 »
Deneme zamanlaması bizede yönelik bir mesaj içeriyor olabilir mi? Bizimde şu sıralar bir karar aşamasında oluşumuz bana bu soruyu sorduruyor ne yazı ki. ::)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #2 : 09 Mart 2013, 02:21:06 »
Bence çok zayıf da olsa bir ihtimal tabi.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı inovasyon

• DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3 : 10 Nisan 2015, 15:52:47 »
FRANSA AZERBAYCAN'A SAMP-T SATMAK İSTİYORMUŞ

Fransa bir il əvvəl Azərbaycana SAMP-T zenit-raket komplekslərini təklif edib. Lakin Azərbaycan bu təklifdən imtina edib və Rusiya istehsalı olan zenit-raket komplekslərinə üstünlük verib.

Bu haqda Rusiya saytları yazır.

Məlumatda ir ki, həmin sistemləri indi Gürcüstan əldə edə bilər. Gürcüstan öz hərbi-hava qüvvələrinin effektivliyini artırmaq üçün Fransadan bu sistemlərin alınmasına dair danışıqlar aparır.

SAMP-T zenit-raket kompleksləri 360 dərəcə radius boyu atəş aça bilir, olduqca güclü konstruksiyaya və yüksək manevrli raketlərə malikdir. Bu raketlər istənilən hava hədəfini məhv edə bilir.
http://milli-xeber.az/index.php?newsid=2895

Kompleks Fransa və İtaliyanın silahlanmasına daxildir, bu ölkələrin NATO-nun Avropada ballistik raketləri tutmaq üçün nəzərdə tutulan hava hücumundan vahid müdafiə sisteminə öz töhfəsini verir.

SAMP-T kompleksləri yüksək atəş tempinə və minimal reaksiya müddətinə malikdir, 8 raketi cəmi 10 saniyə ərzində buraca bilir. Kompleks eyni vaxtda onlarla müxtəlif hava hədəflərini izləyir və cəmi iki nəfərlik heyətlə idarə olunur./virtualaz.org/
Ben Fransa'yı veya Fransızları asla sevmedim ve bunu söylemekten asla vazgeçmedim.
İslam halkı bize, örneğin Fransa'dan hep yakın olacak.
Kaybedecek hiçbir şeyimiz yok. Yalnızca kazanabiliriz. İktisadi durumumuz birkaç yıldan fazla dayanmamıza elverişli değil. Goering bunu size anlatabilir. Başka çıkar yolumuz yok, harekete geçmeliyiz... Kişisel etkenlerden başka siyasi durum da bizden yanadır; Akdeniz'de; İtalya, Fransa ve İngiltere arasında bir rekabet vardır; Yakındoğu'da hava gergindir... İngiltere büyük bir tehlike içerisindedir. Fransa'nın durumu da bozulmuştur. Doğumlar azalmaktadır... Yugoslavya çöküş tohumlarını taşıyor... Romanya her zamankinden zayıf... Türkiye'yi Mustafa Kemal’in ölümünden bu yana dar kafalı, kararsız, güçsüz insanlar yönetiyor. Bütün bu elverişli durumlar, iki ya da üç yıl içinde ortadan silinecektir. Benim kaç yıl yaşayacağımı kimse bilemez. Bundan ötürü, dört ya da beş yıl beklenilmesi doğru olmayan bir planı, hemen uygulamaya başlamalıyız.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Aster 30 NATO Tatbikatında Başarıyla Denendi
« Yanıtla #4 : 28 Kasım 2015, 18:34:05 »
Aster 30 NATO Tatbikatında Başarıyla Denendi

Aster 30 füzesi; İskoçya Hebrides'deki atış alanında gerçekleştirilen ilk Denizcilik Füze Savunma Tatbikatı sırasında İtalyan Donanması'na ait olan Andrea Doria fırkateyninden ateşlenerek test edildi.  Gerçekleştirilen tatbikatta balistik füzeleri taklit eden birkaç sahte hedef de kullanıldı. Tatbikat senaryosunda Andrea Doria gemisi, filoya füze savunması sağlayan bir ABD gemisini korumakla görevlendirilmişti. Aynı anda farklı silah yüklerine sahip gemiler, ayrı hedeflere farklı füzeler fırlattılar. Böylelikle NATO gemilerinin birlikte çalışabilirliği de başarıyla denenmiş oldu. Tatbikat zor şartlarda (deniz durumu 6) ve Kuzey Atlantik rüzgarı altında gerçekleştirildi.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 23 Temmuz 2019, 14:12:34 »
Alıntı
Fransa, NATO kapsaminda, Turkiye’ye SAMP/T hava ve fuze savunma bataryasi yerlestirmeyi onerdi.

Milli Savunma Bakani Hulusi Akar, dun Fransa Savunma Bakani Florence Parly ile yaptigi telefon gorusmesinde teklif icin tesekkur etti.

https://mobile.twitter.com/TyrannosurusRex/status/1153547127425048576

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 25 Temmuz 2019, 16:04:26 »
Alıntı
MSB, Turkiye’nin balistik fuzelere karsi hava savunmasinin NATO unsurlariyla takviye edilmesi kapsaminda 1 adet Fransiz SAMP/T bataryasinin konuslanmasi calismalarina baslandigini acikladi.

Bu maksatla 16-21 Haziranda Guney ve dogu bolgelerinde saha arastirmasi yapildi.

https://mobile.twitter.com/TyrannosurusRex/status/1154370302371127297

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 26 Temmuz 2019, 12:02:44 »
NATO ciddi ciddi hava savunmamızın güney kısmını sağlamaya başladı. Şuan İspanyol ve İtalyan patriotları vardı değil mi?
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #8 : 21 Ağustos 2019, 18:35:56 »
Alıntı

"#Eurosam offers the ASTER 30 Block 1NT for co-production to meet the basic operational requirements of the Turkish Air Force. This joint development offer also aims to support Turkey’s indigenous air and missile defence system development program."
defenceturkey.com/en/content/shaping-the-future-of-european-air-defence-eurosam-opens-a-new-chapter-for-turkey-3543
Alıntı
Eurosam İletişim Müdürü Eric DELEPOULLE, Eurosam'ın Türkiye'ye ASTER Block 1NT'nin ortak üretimini ve geliştirmesini önerdiğini  ve bu ortak geliştirmenin, Türkiye'nin kendi HSS geliştirme programlarını da destekleyeceğini söylemiş.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #9 : 21 Ağustos 2019, 23:51:32 »
fransa ile ortak üretimin olacagini  sanmiyorum nedenmi

dogu akdenizdeki rum yönetimle  yaptiklari petrol arama  olaylardan dolayi