Gönderen Konu: Eurosam SAMP / T  (Okunma sayısı 14892 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ankhises

• Ziyaretçi
Ynt: Eurosam SAMP / T
« Yanıtla #10 : 22 Ağustos 2019, 18:03:42 »
fransa ile ortak üretimin olacagini  sanmiyorum nedenmi

dogu akdenizdeki rum yönetimle  yaptiklari petrol arama  olaylardan dolayi
Yaptıgınız hesap küçük ülkelerin hesabıdır. Büyük ülkeler bir cephede seninle savaşır diğer cephede sana silah satar. Biz büyük bir ülkeyiz. Bir cephede savaştıgımız ülkeyle diğer taraftan ilişkiler kurup , ortaklıklar geliştirebiliyorsak bu bizi dahada iyi bir konuma getirir. Bilhassa diplomasimizin yerlerde süründüğü şu günlerde uluslararası projeler size soft power sağlayacaktır..Fransa bir şirket devletidir. şirketlerin yani paranın çıkarları ön plandadır. Tüm ordu yapısı bile bunun için vardır desek yalan olmaz. Fransızlar paraya bakar Yunanın kara kaşına kara gözüne aşık değiller. Macron tabiki ortalıgı kızıştıracakki Yunana Belharra satsın. Bunlar parasal söylemler. Bu projeye kesinlikle dahil olunmalı. Hatta genel görüşüm avrupadaki bu tür teknoloji edinebileceğimiz projelere dahil olunmalı. Aster füzelerinden tutunda İngilizlerin Tempest'e , Avrupa Uzay Ajansından , Hollandanın bilmem ne köyündeki tarım toplantısına kadar her projeye katılım sağlamalıyız. Ürünü almak zorunda değiliz. Geliştirmeye katılalım yeter. Kendi geliştirdiğimiz füzelerde pif-paf teknolojisi ve Ruslarınki gibi soguk fırlatma sistemine sahip olsak kötü mü olur ? Bunu kendimiz yapmaya kalksak yıllar sürer. Hisar-A normalde 2018 teslimdi bugün 2021leri konuşuyoruz. Siper için 2021-22 deniliyor. Bunun garantisi yok. Aster 30 füzesi hava-hava füzelerimize bile ultra katkı sağlayacaktır. Umarım bu projeye dahil olunur. Olunmazsa çok büyük bir kayıp olarak görünür gözümde.
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2019, 18:07:08 Gönderen: DonnieBrasco »

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #11 : 22 Ağustos 2019, 21:17:07 »
Hisar A Hisar o yapan bir ülke olarak  fransanin daha gelistiremedigi

aster bize gerekli  Hisar -A-O yaptik testler devam ediyor

siperde 100 ile 120 km gelecek bozdogan hava -hava füzesi gelecek

roket booster de yaparsak Bizim 120 km menzilli hava savunma sistemi miz olacak

pif-paf  teknoloji   yapildi hisar füzesini  komut vererek baska bir yere  yönledirerek

ögrenmis olduk
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2019, 21:20:07 Gönderen: tumucin »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #12 : 06 Ekim 2019, 13:19:36 »
Alıntı
Singapur Deniz Kuvvetleri Pasifik'te yaptığı tatbikatta Aster hava savunma füzesini alçaktan uçan ve radara düşük görünürlüklü hedefe karşı başarıyla test etmiş. Aster füzesinin son 11 yılda yapılan  6 atışın hepsinde hedefi vurduğu belirtiliyor.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #13 : 31 Ekim 2021, 21:38:51 »
Cumhurbaşkanı Erdoğan:

İtalya ile savunma sanayiinde olumlu adımlar atacağız. Bunu konuştuk kendileriyle de.

Türkiye, Fransa, İtalya üçlüsü olarak SAMP-T konusunda olumlu adımlar atacağız.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #14 : 01 Kasım 2021, 12:35:12 »
Cumhurbaşkanı Erdoğan:

İtalya ile savunma sanayiinde olumlu adımlar atacağız. Bunu konuştuk kendileriyle de.

Italya'yi kenara koyalim hadi de halen Fransayla is yapmaya kalkmak nedir anlamadim...
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #15 : 01 Kasım 2021, 13:54:21 »
yakinda Hisar U geliyor  aster 30 olmayacak is

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #16 : 01 Kasım 2021, 15:51:01 »
Ben de anlamadım. Önceden hava savunma sistemimiz yok diye dertleniyorduk. Şimdi çeşit çeşit var. Hisar serisi, S400, olsa Patriot bile alacağız. Ha bir de yakında göreceğimiz söylenen yeni sistemler de var. Vur deyince öldür mü anlıyoruz? Yoksa bilmediğimiz bir şeyler mi var?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #17 : 01 Kasım 2021, 17:27:07 »
Ben de anlamadım. Önceden hava savunma sistemimiz yok diye dertleniyorduk. Şimdi çeşit çeşit var. Hisar serisi, S400, olsa Patriot bile alacağız. Ha bir de yakında göreceğimiz söylenen yeni sistemler de var. Vur deyince öldür mü anlıyoruz? Yoksa bilmediğimiz bir şeyler mi var?

Ne alinir/yapilirsa yapilsin, umarim hepsini katmanli ve birbirine bagli sekilde kurarlar..

Yoksa butun cabalar bosa gidebilir..

Denizdeki Hava savunma frikateyninden baslayip kosedeki ucak savar bataryasina kadar uzanan bir sistemin kurulmasi lazim yoksa verimsiz ve etkisiz bir sey olma ihtimali yuksek..
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2021, 17:28:40 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #18 : 01 Kasım 2021, 17:56:29 »
3 dünya savasi basladi benmi bilmiyorum

bahceye  tünel acmaya baslayayim
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2021, 17:58:15 Gönderen: tumucin »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #19 : 01 Kasım 2021, 18:38:26 »
Cumhurbaşkanı Erdoğan:

Bundan Fransa'nın haberi var mı acaba? Fransa bu yönetimle asla bize hasmane tutumundan vazgeçmez... Yönetim değişirse bilemem tabi...