Gönderen Konu: Sungur hava savunma sistemi  (Okunma sayısı 40223 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 132
  • DefenceTurk.com
Ynt: Sungur hava savunma sistemi
« Yanıtla #70 : 18 Aralık 2022, 13:25:58 »
Termal kamera ile kilitlenen hedefe atışı sağlayıp, 180+ derecede kilit imkanı olursa uçak da düşürürsun helikopter de, tabi özellikle uçak önce seni görüp bir füze sallamaz ise, SİHAlar için görülmezlik önemli.

Çevrimdışı tamers57

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
    • Han Tel Sandalye
« Yanıtla #71 : 21 Aralık 2022, 18:55:39 »
Uçaklar değil ama helikopterler hedefe girmiyor mu? Aklıma ister istemez Apacheler geliyor. :)

Yanlış hatırlıyorsan düzeltin. Ukrayna savaşında TB2 güdümlü mühimmat ile helikopter vurmuştu hatırlıyorum. Apache helikopterlerini rahatlıkla vurabilir. Benim bildiğim Apache irtifasından daha yüksekte uçuyor ihalar. Yani keklik avlar gibi avlayabilir iha'lar apache helikopterlerini.

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 36
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #72 : 21 Aralık 2022, 18:59:52 »
Uçaklar değil ama helikopterler hedefe girmiyor mu? Aklıma ister istemez Apacheler geliyor. :)

Yanlış hatırlıyorsan düzeltin. Ukrayna savaşında TB2 güdümlü mühimmat ile helikopter vurmuştu hatırlıyorum. Apache helikopterlerini rahatlıkla vurabilir. Benim bildiğim Apache irtifasından daha yüksekte uçuyor ihalar. Yani keklik avlar gibi avlayabilir iha'lar apache helikopterlerini.
Helikopter yerdeydi ama

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
SUNGUR MANPADS
« Yanıtla #73 : 08 Nisan 2023, 09:52:09 »
Alıntı
SUNGUR MANPADS

“Füzelerimiz ve hava savunma sistemlerimiz konusunda şu anda devam eden çalışmaların ürünleşmiş halini önümüzdeki günlerde göreceksiniz.

Bizi izlemeye devam edin diyoruz. Her zaman için bizden bir müjde beklemeye de hazır olun.”

— Prof. Dr. İsmail Demir / TRT HABER Dijital
SavunmaSanayiST.com @SavunmaSanayiST

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
« Yanıtla #74 : 08 Nisan 2023, 14:00:46 »
wowwwww omuzdan atlır halini ben ilk defa görüyorum. Biraz daha kalın stinger den ama menzilide daha iyi olduğu için çok iyi yapmışlar. Askerin taşıyabileceği en ağır füzeyi yapmak lazım bu kadar ciddi bir silahta beş on kilo tasarruf edeceğine askere yüke razı gelmek daha akıllıca. Asker zaten keşke on kilo daha ağır olsa da ben bir km daha uzağı vurabilsem der savaş çıkınca. 

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 36
  • DefenceTurk.com
Ynt: SUNGUR MANPADS
« Yanıtla #75 : 08 Nisan 2023, 17:30:09 »
Alıntı
SUNGUR MANPADS

“Füzelerimiz ve hava savunma sistemlerimiz konusunda şu anda devam eden çalışmaların ürünleşmiş halini önümüzdeki günlerde göreceksiniz.

Bizi izlemeye devam edin diyoruz. Her zaman için bizden bir müjde beklemeye de hazır olun.”

— Prof. Dr. İsmail Demir / TRT HABER Dijital
SavunmaSanayiST.com @SavunmaSanayiST
o değil de İsmail hoca çok eğlenmiş be, demek ki ürün güzel...

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #76 : 08 Nisan 2023, 22:40:29 »
Sungur 'da sistem bağımlılığımız var mı dışarıya?

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 132
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #77 : 08 Nisan 2023, 22:45:54 »
uafk tefek paarçalarda hala dışa bağımlılık var galiba. Örneğin bir füze parçasının dışarıdan asansör veya otomotiv parçası olarak ithal edildiğini tespit etmiş Mossad, ardından bir gazetede makale yazdırmış, bu parçalarda da Türkiye'ye ambargo uygulansın diye.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #78 : 09 Nisan 2023, 00:07:05 »
Kızılötesi Görüntüleyici Arayıcı Başlık dışında problem olmaz herhalde...Arayıcı başlık bizim üretimimiz değil mi?
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2023, 00:09:48 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 36
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #79 : 09 Nisan 2023, 00:18:01 »
uafk tefek paarçalarda hala dışa bağımlılık var galiba. Örneğin bir füze parçasının dışarıdan asansör veya otomotiv parçası olarak ithal edildiğini tespit etmiş Mossad, ardından bir gazetede makale yazdırmış, bu parçalarda da Türkiye'ye ambargo uygulansın diye.
o rapor MAM serisi mühimmatlar hakkında yapıldı diye biliyorum