TÜRK SAVUNMA SANAYİ > Yerli Roket, Füze, Mühimmat Sistemleri ile İlgili Gelişmeler

Sungur hava savunma sistemi

(1/18) > >>

AVCI:
S&H dergisinin 153.sayısındaki habere göre yerli bir manpads sistemi geliştirilecek.Stinger füzelerinin alternatifi olması ve 4-6 km menzile sahip olması planlanıyor.Güdüm sistemi stingerden farklı olarak IIR güdüm olarak düşünülüyor.

S&H 153.sayıdan alıntı.

--- Alıntı ---Yerli üretim portatif füze kabiliyeti kazanılması maksadıyla geliştirilmektedir. Sistemle beraber hedeflenen kabiliyet;
4km irtifa ve 6km menzile kadar uçak ve helikopterlerin etkisiz hale getirilmesidir.
--- Alıntı sonu ---

Destinyy:
Yerli olarak üretmemiz çok iyi... IIR olması ayrıca daha bir iyi :) Flare ile kolay aldatılamaz artık bu tür füzeler... Stinger'dan daha iyi manevra'ya sahip olur umarım. İleride KMS'lerimizdede görürüz umarım.. :) Hatta deniz tabanlısını belki..? (Bora projesi hezimeti mesela...)

Nutuk:
Euh Stinger de IR gudumlu, fark tam olarak ne olacak????

AVCI:
IIR biliyorsun farkı yorma beni Murat ;)

SKYWOLF:

--- Alıntı yapılan: AVCI - 06 Mart 2013, 13:17:33 ---IIR biliyorsun farkı yorma beni Murat ;)

--- Alıntı sonu ---

Kardeşim sen de IR ile IIR arasındaki farkı açıkla. Bilen var bilmeyen var. Hekez sizler gibi prof değil ki...  ::)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git