Gönderen Konu: YAVRU VATAN KIBRIS' TAN GEZİ NOTLARI  (Okunma sayısı 13320 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Ynt: YAVRU VATAN KIBRIS' TAN GEZİ NOTLARI
« Yanıtla #10 : 07 Mayıs 2009, 01:49:58 »
Sayın subutay cok dogru soyluyor. bız kardeslerımız ıcın oralara gıdıp sehıt olah askerlerımızı neden cennete yolladık.

hersey tek bır turk kanı akmasın dıye..

ama zamanla almanyadakı turkler gıbı kıbrıs turklerıde kendılerını kaybetmeye basladı.

sıze soyle bı ornek vereyım.

bı arkadasım vardı kıbrıslı.. bı sohbet sırasında bana , sizın yuzunuzden AB ye gıremıyoruz sızın yuzunuzden kımse bızı tanımıyor., demıstı..

ben de bılıyorum kı orada kı genclerın cogu aynı fıkırde..

kımse kusura bakmasın kımse gucenmesın ama kıbrıs artık benım ıcın cok onemlı bıyer degıl.

bız onlar ıcın canımızı dısımıze takarak savasmısız onlarda bu dostlugumuzu bu ıyılıgımızı nasıl anlıyorlar hepınız goruyorsunuz.

onun ıcın kıbrıslılara kızgınım. herkez boyle dusunmeyebılır tabıı kı ama sonuc ortada...

ne dıyelım Allah akıl fıkır versın...

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #11 : 07 Mayıs 2009, 01:59:59 »
Sunuda soylemeden gecemeyecegım sayın ORKAN sızde benım gıbı turkce klavyeye alısamadınız galıba..

bende kendımı ımla kurallarına adamaya calısıyorum ama klavyem hala 26 harf ;D

bırı bıze yardım etsın..

Çevrimdışı ORKAN

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 08 Mayıs 2009, 11:37:46 »
SN REKARNO

aslında benim klavyemde 29 harf var ama ne hikmetse ben nıyedir anlamıyorum ingilizce karekterde yazıyorum..bu yazıyı yazarken kaç defa düzeltme gereği duydum..:)))

kıbrıs konusunda da bir kaç bişey yazayım...

kıbrısa gitmeden önce çok önyargılıydım kıbrıs halkı yapılanları ve yaşananları unuttu dıye...ama aslında öyle olmadığını gördüm...enazından çoğunluk öyle degıl...birde ben oradayken genel secımler yapıldı.yuzde elli ile UBP kazandı...bıliyosunuz UBP Türkiye yanlısı...CTP  rum tarafı ile birleşelim AB ye girelim diyor ve mitinglerine baktım hepsi gençler...ben bunun nedenı olarak sunu görüyorum savası ve savasta yaşanan acıları bılmeyen yenı nesıl ne ıstedıklerının farkında değil... Allah tan çoğunlukta değiller...ama yaşadıkları acıları yeni nesillere aktaran ailelerin çocukları daha duyarlı ve olayların farkındalar...bence yeni nesillere kıbrıs harekatını ve harekata kadar olan süreç cok iyi anlatılmalı ve hafızalar canlı tutulmalı...barbarlık müzesi bıle bunun için yeterli bence....
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2009, 11:40:12 Gönderen: ORKAN »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #13 : 08 Mayıs 2009, 14:02:35 »
Bence o müze pek yeterli olmuyor. Daha görsel birşeyler yapılmalı. Mesela belgesel, hatta daha etkili olacak sinema filmleri gibi. Bir sürü uyduruk şeye para yatıracaklarına sinemacılamız biraz da memleketin hayrına birşeyler yapsalar!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı ORKAN

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 08 Mayıs 2009, 14:37:00 »
Sn skywolf

ben barbarlık müzesi bile yeterlı derken,aman sakın başka bişey yapılmasın demek ıstemedım..gönül ister kı bu konu ile ilgili çok şey yapılsın, yazılsın, çizilsin ....benim demem o dur ki barbarlık müzesi bile çok şeyi anlatıyor....ama bu konu ıle ılgılı daha fazla kafa yorulursa
tabıki daha iyi olur....
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2009, 15:03:43 Gönderen: ORKAN »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #15 : 08 Mayıs 2009, 14:59:38 »
Ben de zaten o amaçla demedim. Genel olarak geçmişte yaşananlardan habersiz olan ve Rumlarla birleşip AB'ye girmek isteyenler gençler değil mi? Gençler müzelerden çok başka şeylerle ilgileniyorlar. Mesela sinema...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı ORKAN

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #16 : 09 Mayıs 2009, 10:52:22 »
bunlarda benım cektığim resimler....

mucahıtlerın kıyafetleri

Çevrimdışı ustanisanci

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #17 : 13 Mayıs 2009, 23:08:43 »
Filmler cok onemli.
Hem hafizaya kaziyor, hem dogru kullanilirsa guveni sonraki nesillere aktariyor.
Kibris baris harekati uzerine, oncesi uzerine, sonrasi uzerine film cekmedik.
Elin Rusu Plevne uzerine film yapiyor... Neden acaba?
Sonra deriz, bu Kibrislilarda is yokmus, hepsi yesci olmus bunlarin diye...
74 sonrasi dogumlularin adi neden Bulent, neden Ece, neden baris, neden savas hic sorgulamadan.
O coskunun sonmesine izin vermemreliydik ama hala gec degil: Bir Kibris baris harekati filmi gormek isteriz.
Oyle AB komiseri sansuruyle degil ama...
Delikanli bir film. Soyle kanimiz kaynasin.

Çevrimdışı ORKAN

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #18 : 14 Mayıs 2009, 12:13:44 »
evet katılıyorum filimler cok onemli ....

mesela guz sancısı fılmı yapıldı  6 -7 eylul olaylarının anlatıldıgı turkler tarafından...

yapımcılıgını tomrıs gırıtlı ustlendı.......

acaba aynı butce ıle kıbrısla ılgılı bır fılım yapılıp rumların kıbrıslı turklere yaptıgı mezalım anlatılamazmıydı..

nıye bu kadar ezık  yonetmenımız yazarımız sozde aydınımız var acaba?