Gönderen Konu: KORKUT Kundağı Motorlu Hava Savunma Topu Projesi  (Okunma sayısı 52706 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
Ynt: KORKUT Kundağı Motorlu Hava Savunma Topu Projesi
« Yanıtla #50 : 01 Kasım 2018, 11:16:08 »
Endonezya Ordusu “Korkut” ile ilgileniyor

KORKUT Kundağı Motorlu Namlulu Alçak İrtifa Hava Savunma Sistemi, Endonezya Silahlı Kuvvetleri heyetinden tam not aldı. 

Endonezya Silahlı Kuvvetleri tedarik makamı yetkilileri ve teknik personelinden oluşan heyete 20 Eylül 2018’de ASELSAN imkân kabiliyetleri ile KORKUT sisteminin teknik özelliklerine ilişkin sunum ve gösterimler gerçekleştirildi. Ardından MSB Konya Karapınar Atış alanında, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Hava Savunma Okulunun planlı eğitim faaliyetleri esnasında atışlı ve atışsız testler gerçekleştirildi.

KORKUT’un hava hedeflerine karşı etkinliğini tekrar ispatlamasının yanında, kara hedeflerine karşı da çok etkin bir sistem olduğunu gösteren testlerde bir hava hedefi ve dört kara hedefi başarı ile vuruldu.

ASELSAN ve FNSS işbirliğiyle geliştirilen KORKUT, teknik yeterliliğini göstererek Endonezya heyetinin beğeni ve takdirini kazandı. Endonezya tedarik sürecinde çok önemli bir aşamayı tamamlayan ve emsallerine nazaran birçok üstün özelliği bulunan KORKUT sistemi, ASELSAN tarafından geliştirilen 35 mm ATOM® Parçacıklı Mühimmat ile havadan karaya füzeler, seyir füzeleri ve insansız hava araçlarına karşı etkin bir hava savunma çözümüdür.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com

http://defenceandtechnology.com/2018/11/01/endonezya-ordusu-korkut-ile-ilgileniyor/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #51 : 01 Kasım 2018, 13:48:29 »
Güzel bir haber.

Endonezya, Malezya gibi ülkeler FNSS üretimi araçlara epey ısındılar. Korkut sistemini taşıyan araç  (ACV-30) ile Endonezya'nın Kaplan hafif tankının ortak parça oranı ne kadardır acaba?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #52 : 01 Kasım 2018, 14:39:16 »
Güzel bir haber.

Endonezya, Malezya gibi ülkeler FNSS üretimi araçlara epey ısındılar. Korkut sistemini taşıyan araç  (ACV-30) ile Endonezya'nın Kaplan hafif tankının ortak parça oranı ne kadardır acaba?

Valla ortak parça oranını bilmiyorum ama Allah nasip ederse yakın zamanda çok güzel ihraç haberleri gelecek gibi :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #53 : 01 Kasım 2018, 15:30:40 »
Güzel bir haber.

Valla ortak parça oranını bilmiyorum ama Allah nasip ederse yakın zamanda çok güzel ihraç haberleri gelecek gibi :)

İnşallah. Dört gözle bekliyoruz.  :o  :)
Ortak parça oranı bu tip seçimlerde tercihe etki eden önemli bir etken! Bakım ve yedek parça vs giderlerini doğrudan olumlu yönde etkiliyor çünkü.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #54 : 01 Kasım 2018, 18:06:59 »
Güzel bir haber.

İnşallah. Dört gözle bekliyoruz.  :o  :)
Ortak parça oranı bu tip seçimlerde tercihe etki eden önemli bir etken! Bakım ve yedek parça vs giderlerini doğrudan olumlu yönde etkiliyor çünkü.

Aynen katılıyorum muhtemelen yakında onunda resmi ağızdan bilgisi gelecektir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #55 : 24 Kasım 2018, 22:47:03 »

Korkut yakın savunma silahı TCG Sokullu Mehmet Paşa güvertesinde. (Nisan 2018)

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #56 : 24 Kasım 2018, 23:05:33 »
Radarın üstündeki anten ne
beğen

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #57 : 24 Kasım 2018, 23:46:20 »
Kanatlı dron.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #58 : 25 Kasım 2018, 00:24:27 »
Anlayamadım!
Şu arama radarını mı http://www.aselsan.com.tr/tr-tr/cozumlerimiz/radar-sistemleri/hava-savunma-radarlari/silah-sistemi-mobil-arama-radari soruyorsun? Yoksa üzerindeki kuşu mu?

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #59 : 25 Kasım 2018, 02:01:14 »
IFF modulunu soruyor galiba