Gönderen Konu: KORKUT Kundağı Motorlu Hava Savunma Topu Projesi  (Okunma sayısı 52640 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
KORKUT-D Ege görevinde
« Yanıtla #40 : 12 Mayıs 2018, 08:38:13 »
KORKUT-D Ege görevinde

Eray GÖRGÜLÜ/ANKARA12.05.2018 - 00:53 | Son Güncelleme: 12.05.2018 - 00:53
TSK’nın ihtiyaçları doğrultusunda üretilen KORKUT alçak irtifa hava savunma sisteminin Türk Deniz Kuvvetleri için üretilen modeli KORKUT-D, ilk testi geçti.

35 MİLİMETRELİK ÇİFT TOP
Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), Ege Denizi’nde Türk ordusunu, Yunanistan’a karşı daha da güçlendirecek önemli bir gelişmeyi duyurdu.

SSM’den yapılan açıklamada, ASELSAN’ın TSK için ürettiği KORKUT alçak irtifa hava savunma sisteminin Deniz Kuvvetleri için tasarladığı modeli KORKUT-D, eğitim gemisi TCG S. Mehmetpaşa’ya entegre edildi ve testleri başarıyla geçti.

Atışlı test sırasında KORKUT-D tespit, takip ve ateş altına almayı içeren tüm fonksiyonları operatör müdahalesi olmaksızın otomatik olarak yerine getirdi ve füze saldırısı şeklinde yüksek hızla deniz yüzeyinden yaklaşan hedefi ateş altına alarak imha etti. Milli bir hava savunma sistemi olan KORKUT-D, özellikle Ege Denizi’nde Yunanistan’ın tehditlerine karşı kullanılacak. Sistemde 35 milimetrelik çift top bulunuyor. KORKUT-D, seyir füzeleri ve gemisavar füzeleri başta olmak üzere hava tehditlerini bertaraf edecek.

Savunma kaynakları, KORKUT-D’nin aynı zamanda Yunanistan ordusunun Türk hava savunma sistemine karşı SCALP seyir füzesiyle kurduğu üstünlüğe karşı da geliştirildiğine dikkat çekti. Yunan SCALP füzelerinin menzili, 300 kilometreye çıkabiliyor. Yunan Hava Kuvvetleri, Mirage savaş uçakları ile Türk hava sahasına yaklaşmadan, Marmara ve Ege’ye erişebilme imkânına sahip.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/korkut-d-ege-gorevinde-40834039
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Kundağı Motorlu Hava Savunma Topu Projesi
« Yanıtla #41 : 20 Mayıs 2018, 01:18:38 »

« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2018, 12:12:58 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Kundağı Motorlu Hava Savunma Topu Projesi
« Yanıtla #42 : 23 Mayıs 2018, 19:51:44 »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Ynt: KORKUT Kundağı Motorlu Hava Savunma Topu Projesi
« Yanıtla #43 : 23 Mayıs 2018, 22:14:36 »
Korkut Kundağı Motorlu Hava Savunma Topu  sadece FNSS türü araç haricindeki zırhlı araclara montesi mümkünmü ? '' Ör Tulpar.....''

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #44 : 24 Mayıs 2018, 12:20:37 »
Mumkun ancak isterlerde amfibik arac istendi, Tulpar amfibik degil

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #45 : 24 Mayıs 2018, 16:06:42 »
Sanki bu iri kule ancak Tulpar gibi kaslı bir makinenin üzerinde estetik durur gibi geliyor bana... Hatta öyle bir kaidede Gepad gibi kendi kendine otonom bir sistem olarakta çalışabilir...
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2018, 17:35:54 Gönderen: Alp »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #46 : 24 Mayıs 2018, 16:33:11 »
Bence Korkutun devasa kulesi Tulpar üzerinde oldukça büyük görünecektir.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #47 : 24 Mayıs 2018, 17:34:57 »
M113 e benzediği için algıda bir horlama oluyor ancak aslında çok şahane bir araç Türkiye nin en büyük paletli aracı. Bundan ZPT olsa nasıl olur aslında merak ediyorum. En yüksek en geniş en uzun kocaman bir araç. Piyadeyi mobilize yapmak için lazım aslında böyle büyük zırhlı araçlar Akıncı gibi araçlar yetmiyorlar
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2018, 17:35:46 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #48 : 24 Mayıs 2018, 20:27:18 »
Korkut kulesinin mevcut itibarı ile Tulpar üzerinde fazla estetik durmayacağı kanısına katılıyorum. 
Mevcut Korkut ihalesinin amfibi arac üzerine olduğunu ''Nutuk arkadaşımız açıkladı''.

Korkutun amfibi araç üzerine montesi  amfibi Tugayın yakın hava savunması için olabilirmi ?

Altay tankları ile birlikte olası bir zırhli birlik harekatında Korkutun iyi zırh koruması olan  Tulpar  veya türevleri üzerine montesini cephede tercih ederim.
''Korkut pahalı ve önemli silah sitemi bu nedenle en azından cephede yogun sekilde kullanılan 12.7mm türü silahlardan  etkilenmemesi gerektiğini düsünürüm''

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #49 : 25 Mayıs 2018, 00:41:57 »
korkut un bu kadar büük diye bahsedilen gövdesini nasıl yüzdürebiliyorlar acaba ?
Savaş Var Denildiğinde Biz;