Gönderen Konu: KORKUT Kundağı Motorlu Hava Savunma Topu Projesi  (Okunma sayısı 52671 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Korkut A.İ.C...
« Yanıtla #30 : 15 Ekim 2016, 15:59:20 »
S&H Sayı 175 sayfa 95

Deniz Kuvvetlerinin Yakın Hava Savunma Sistemi ihtiyacının milli imkanlarla karşılanabilmesi amacıyla Aselsan tarafından Prototip olarak 35mm Korkut-D CIWS-35 geliştirilecek. Yetenek gösteriminin Şubat 2017'de yapılması planlanmakta.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Ynt: Kundağı Motorlu Hava Savunma Topu Projesi
« Yanıtla #31 : 16 Ekim 2016, 12:45:55 »
En azından İ sınıfında görmek isterdim...

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #32 : 17 Ekim 2016, 08:08:26 »
Sistem hazır aslında,stealth bir stabilize kupola tasarlanıp deniz şartlarına uygunluk için özel malzemeden üretilerek entegrasyon testleri sonrasında hızlı bir şekilde görev yapabilir.Bence de ilk İ sınıfı gemiye yetişebilir görünüyor,takvim buna müsait durumda.İ sınıfı için benim beklentim/hayalim,Hisar-O,Korkut-D,ESSM,76mm baş top,ve Çafrad'ın indirgenmiş bir modeli ile iki adet 500/600 kg lık silahlı Riha.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #33 : 17 Ekim 2016, 14:33:22 »
Geminin karakteristik özellikleri belli hemen hemen hiçbirinin olacağını sanmıyorum. Aslında ekstradan RAM,ın yanına korkut eklense iyi olurdu keşke bu basit upgrade uygulasalar en azından.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #34 : 17 Ekim 2016, 15:35:54 »
Geminin karakteristik özellikleri belli hemen hemen hiçbirinin olacağını sanmıyorum. Aslında ekstradan RAM,ın yanına korkut eklense iyi olurdu keşke bu basit upgrade uygulasalar en azından.

İ sınıfında RAM olmayacak, Phalanx olacak.Phalanx yerine Korkut işinin üstesinden gelinebilir diye tahmin ediyorum

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #35 : 17 Ekim 2016, 15:56:05 »
Doğru tasarım phalanx olarak upgrade edilmişti. Açıkcası yeterli görmüyorum. Lokal savunma kabiliyeti pruvadan yaklaşabilecek tehditleride dikkate alınarak çift cıws uygulanmalı. ESSMe çok bel bağlıyoruz.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #36 : 17 Ekim 2016, 16:09:07 »
Doğru tasarım phalanx olarak upgrade edilmişti. Açıkcası yeterli görmüyorum. Lokal savunma kabiliyeti pruvadan yaklaşabilecek tehditleride dikkate alınarak çift cıws uygulanmalı. ESSMe çok bel bağlıyoruz.

Kesinlikle, ben de pruva tarafı için de bir CIWS katmanı olması gerektiğini düşünüyorum.Zaten asimetrik olmayan bir savaşta, Hava savunma sistemlerinin saturasyona uğrama ihtimali ortaya çıkabilir, birde CIWS'siz bırakmayalım bu aletleri...

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #37 : 17 Ekim 2016, 16:53:22 »
Tüm bu konuşmalarımızın üstüne ,bakın İspanyol Navantia Suudi Arabistan'a ne öneriyor;

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
KORKUT-D TESTLERİ
« Yanıtla #38 : 11 Mayıs 2018, 19:56:22 »
Korkut-D saatte 700 km hız ile gelen sahte hedefi vurdu.
https://www.youtube.com/watch?v=ReB84N-M1Sk
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
Ynt: KORKUT-D TESTLERİ
« Yanıtla #39 : 11 Mayıs 2018, 21:59:22 »
en kısa sürede cıws ihtiyacımızı korkut d den sağlanmalı ve eldekı abd malı aynı tür silah sistemleri korkut d ile değiştirilmeli
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR