Gönderen Konu: ATLANTE İnsansız Hava Aracı İlk Uçuşunu Yaptı  (Okunma sayısı 2314 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
ATLANTE İnsansız Hava Aracı İlk Uçuşunu Yaptı

Cassidian bugün başarıyla ATLANTE İnsansız Hava Sisteminin(TDMS) ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Uçuş Lugo Castro de Rey'de, Rozas havaalanında gerçekleşti.

ATLANTE programı, Endüstriyel Teknolojik Gelişme İspanyol Merkezi (CDTI Centro para el Desarrollo Tecnológico Sanayi) tarafından başlatıldı.
ATLANTE insansız hava aracı İspanya sektörü içinde en önemli endüstriyel ve teknolojik girişimdir. Cassidian, üç yüksek teknoloji girişim sermayesi ortakları (Indra, GMV ve Aries) ile, endüstriyel modelin arkasındaki itici güç olarak programa katılıyor. 140'dan fazla taşeron İspanyol firması da programda işbirliği yapıyorlar.

ATLANTE insansız hava aracı, İspanyol endüstrisi tarafından geliştirilen yeni nesil teknoloji (otomasyon, sensörler, koruma sistemleri, vb) ile donatılmıştır ve insanlı uçaklar için kullanılan standartlara göre dizayn edilmiştir. Askeri operasyonlarla sınırlı kalan modellerin aksine sivil havasahası görevleri için de kullanılabilecektir. Bu yeteneği ile müşteri istekleri doğrultusunda ATLANTE; kentsel ve kırsal gözetim, arama ve kurtarma, doğal afetler, orman yangınları, spor etkinlikleri gibi hem sivil ve askeri görevleri gerçekleştirebilen ilk taktik insansız hava aracıdır. Hazırlıklı pistleri kullanabilmekte veya mancınık ile fırlatılabilmektedir.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com