Gönderen Konu: A-29 Super Tucano  (Okunma sayısı 13686 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
A-29 Super Tucano
« : 01 Mart 2013, 17:02:41 »
A-29 Super Tucano

Afganistan'a Super Tucano

ABD Savunma Bakanlığı Afgan Ordusu için  yeni hafif hava destek aracı olarak A-29 Super Tucano uçağının seçildiğini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre ABD firması Sierra Nevada Corp (SNC) ve Brezilya'nın Embraer ortak programı Super Tucano, rakibi Beechcraft ve ATS'yi yenerek  sözleşmeye hak kazandı.

20 uçak için çalışma 26 Şubat 2019 yılına kadar tamamlanacak ve ilk teslimatın Nisan 2015 tarihinde olması bekleniyor. Ayrıca SNC ve Embraer kıta dışında "bir bilgisayar tabanlı eğitmen, bir temel havacılık eğitim cihazı, uçuş eğitim cihazı, altı görev planlama istasyonu, altı askeri görev sistemi, destek için yedek parça sağlayacak.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 13 Ağustos 2013, 16:57:29 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: A-29 Super Tucano
« Yanıtla #1 : 12 Nisan 2013, 20:34:37 »
Senegal Hava Kuvvetleri Super Tucano Sözleşmesini İmzaladı

Senegal Hava Kuvvetleri üç A-29 Super Tucano hafif saldırı ve ileri eğitim turboprop uçağı edinimi için Embraer Savunma ve Güvenlik şirketi ile  Laad Uluslararası Savunma ve Güvenlik fuardında 10 Nisan'da bir sözleşme imzaladı. İmza törenine Brezilya Savunma Bakanı Celso Amorim, Senegal Savunma Bakanı Augustin Tine, Brezilya Hava Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Juniti Saito ve Senegal Hava Kuvvetleri Komutanı Ousmane Kane katıldı.

Uçaklar sınır gözetim ve iç güvenlik görevlerinde kullanılacaklar. Bu sipariş ile Senegal Afrika kıtasında dördüncü Super Tucano müşterisi oldu.

A-29 Super Tucano 130'un üzerinde farklı silah sistemini kullanabilir. Bu benzersiz bir silah kapasitesine ek olarak  gelişmiş elektronik, elektro-optik, kızılötesi ve lazer sistemleri, veri bağlantı teknolojisi ve güvenli telsiz sistemleri ile donatılmıştır. Hatta asfalt ve toprak pistleri kullanabilir. Mükemmel bir fayda-maliyet oranına sahiptir.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 13 Ağustos 2013, 16:57:48 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #2 : 12 Nisan 2013, 21:16:03 »
Super Tucano Guatemala'daki Yağmur Ormanlarını Koruyacak

Embraer Savunma ve Güvenlik,  Orta Amerika'daki en büyük tropikal orman alanı olan Guatemala'daki Maya Biyosfer Rezervi için bir gözetim ve koruma sistemi uygulanması amacıyla 9 Nisan tarihinde bir sözleşme imzaladığını açıkladı.

"Maya Biyosfer Gözetleme ve Koruma Sistemi" için 6 adet A-29 Super Tucano uçağı, bir komuta ve kontrol sistemi ve üç ana 3-D radar kullanılacak. Ayrıca pilotların ve mekanik bakım personelinin eğitimi ile lojistik destek de sözleşmeye dahil.

Maya Biyosfer için gözetim sistemi; 21.000 kilometrekarelik bir alanda, ormansızlaşma noktaları, orman yangınları, doğal kaynakların yasadışı çıkarılması gibi yasadışı işgali ve yasadışı ekonomik faaliyetleri belirleme ve mücadele sağlayacak. Bu sipariş ile Guatemala; Brezilya, Şili, Kolombiya, Ekvador ve Dominik Cumhuriyeti ile birlikte Latin Amerika'da  altıncı Super Tucano kullanıcısı olacak.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2014, 21:54:18 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Hava Gösteri Filosuna Ait Uçak Düştü
« Yanıtla #3 : 13 Ağustos 2013, 17:06:08 »
Hava Gösteri Filosuna Ait Uçak Düştü

Brezilya Hava Kuvvetleri Komutanlığı Hava Gösteri Filosu Esquadrilha da Fumaça'ya ait bir A-29 Super Tucano uçağının pazartesi günü yerel saatle 09:10'da düştüğünü duyurdu. Kaza Pirassununga'daki Hava Harp Okulu Yakınlarındaki bir pistte eğitim uçuşu sırasında gerçekleşti. Uçuş ekibini oluşturan Pilot Yüzbaşı John Pivovar Igor Silva ve Pilot Yüzbaşı Fabricio Carvalho fırlatma koltukları ile uçağı terk ettiler. Ancak her iki pilot da hayatını kaybetti. Hava Kuvvetleri Komutanlığı kaza ile ilgili soruşturma başlattı.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Embraer ABD Hava Kuvvetlerine İlk A-29'u Teslim Etti
« Yanıtla #4 : 26 Eylül 2014, 02:57:50 »
Embraer ABD Hava Kuvvetlerine İlk A-29'u Teslim Etti

Brezilyalı havacılık firması Embraer Perşembe  günü yaptığı açıklamada Nato'nun Afganistan'dan çekilmesinden sonra kullanılacak olan 20 A-29 Hafif saldırı uçağının ilkini ABD Hava Kuvvetleri'ne teslim ettiğini duyurdu. Emraer ve ABDli ortağı Sierra Nevada Corporation Florida Jacksonvill'de ki üretim tesisinde törenle uçağı telim etti.

Hafif saldırı ve pilot eğitimi görevlerinde kullanılmak için üretilecek turboprop uçaklar için 427 milyon ABD doları tutarındaki anlaşma Şubat 2013 tarihinde imzalanmıştı.

A-29 Latin Amerika, Afrika ve Asya'da dokuz ülke tarafından şu anda kullanımda. Embraer bugüne kadar 210 Super Tucano siparişi aldı ve bunların 170 adedini teslim etti.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2014, 05:42:38 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Afgan Pilotlar Super Tucano'ya Hazırlanıyor
« Yanıtla #5 : 16 Ocak 2015, 02:18:28 »
Afgan Pilotlar Super Tucano'ya Hazırlanıyor

30 kadar Afgan pilot,  A-29 Süper Tucano hafif hava desteği uçağı eğitimi için Gürcistan'daki Valdosta Moody Hava Kuvvetleri Üssü'nden yola çıktı. Pilotlar ABD'de Columbus Hava Kuvvetleri Üssü'nde eğitilecek. Perşembe günü törenle görevlerine başlayarak 81. Uçuş Filosu'nun bir parçası olacaklar. Pilotlarla birlikte 9 Afgan bakım görevlisi de eğitilecek.

ABD Hava Kuvvetleri 26 Eylül 2014'de  Hafif Hava Desteği (LAS) programı altında Sierra Nevada Corp. ve Embraer'den ilk A-29 uçaklarını almıştı.
Uçaklar Uluslararası Güvenlik Yardım Gücü bir gereği, 30 Afgan pilot ve 9 Afgan bakımcıyı Afganistan'ın dışında eğitmek için kullanılacaklar.

Afgan Hava Kuvvetleri, artık ömrünün sonuna gelmiş olan Mi-35 saldırı helikopterlerini Ocak 2016 tarihinde emekliye ayıracak ve yerlerine 20  A-29 Super Tucano hafif hava desteği uçağı kullanmaya başlayacak.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2015, 02:27:07 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Gana Embraer'e Hafif Saldırı Uçağı Siparişi Verdi
« Yanıtla #6 : 24 Haziran 2015, 00:15:17 »
Gana Embraer'e Hafif Saldırı Uçağı Siparişi Verdi

Gana, Embraer'e bu hafta A-29 Super Tucano hafif saldırı ve eğitim uçağı siparişi veren ikinci ülke oldu. Gana Savunma Bakanlığı ile Brezilya'nın Embraer Savunma ve Güvenlik şirketi beş A-29 Super Tucano hafif saldırı uçaklarının alımı için sözleşme imzaladı. Pilotların eğitimi için ülke içerisinde eğitim sisteminin kurulması, mekanik bakım ve lojistik desteğin de dahil olduğu anlaşma Paris Air Show'da bu hafta imzalandı. Gana bu uçakları; eğitim, sınır gözetim ve iç güvenlik görevleri için kullanacaktır. Uçakların teslimatına bu yılın sonlarına doğru başlanımlası bekleniyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Mali'den A-29 Super Tucano Siparişi
« Yanıtla #7 : 24 Haziran 2015, 00:20:26 »
Mali'den A-29 Super Tucano Siparişi

Mali Savunma Bakanlığı altı A-29 Super Tucano hafif saldırı ve ileri eğitim turboprop uçakların alımı için Brezilya'nın Embraer Savunma ve Güvenlik şirketi ile bir anlaşma imzaladı. Paris Air Show'da imzalanan anlaşmaya pilotların eğitimi, bakım ve lojistik destek de dahil.

A-29 Super Tucano şu anda 10 hava kuvvetleri tarafından üç kıtada uçuyor. Ayrıca Afganistan'a yönelik Hafif Hava Desteği programı için ABD Hava Kuvvetleri tarafından seçildi.

Gelişmiş elektronik, elektro-optik, kızılötesi ve lazer sistemi teknolojileri ile donatılmış olan uçak 130'dan fazla silah yapılandırılması için sertifikaya sahiptir.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Lübnan da A-29 Super Tucano Kullanıcıları Arasında
« Yanıtla #8 : 17 Kasım 2015, 22:13:25 »
Lübnan da A-29 Super Tucano Kullanıcıları Arasında

Lübnan Cumhuriyeti, hava gücünün yakın destek yetenekleri artırmak için altı Embraer yapımı A-29 Super Tucano uçağın satın alındığını doğruladı. Uçaklar Embraer Savunma ve Güvenlik ile Sierra Nevada Corporation tarafından imal edilmiştir. ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylanan sözleşme kapsamında, şirket yetkilileri Lübnan Hava Kuvvetleri pilotları ve bakım personeli eğitim programlarını destekleyecek. Bu satışla birlikte Embraer'in  A-29 Super Tucano siparişleri 230'un üzerine çıkmıştır.

A-29 Super Tucano hafif saldırı uçağı  entegre görev ve görüntü işleme, radar ikaz alıcısı ve füze yaklaşım ikaz sistemi ile donatılmıştır. Pilotun iş yükünü azaltan otomatik pilot sistemine de sahiptir.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #9 : 19 Ocak 2016, 12:30:29 »
Afganistan Hava Kuvvetleri 15 Ocak 2016 tarihinde ilk dört A-29 Super Tucano uçağını teslim almış bulunuyor.