Gönderen Konu: Lockheed Martin DAGR Füzesini JLTV Üzerinden Ateşledi  (Okunma sayısı 2553 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Lockheed Martin DAGR Füzesini JLTV Üzerinden Ateşledi

DAGR

JLTV

Lockheed Martin  Eglin Hava Üssü'nde gerçekleştirilen testler sırasında DAGR füzesinin bir kara aracı üzerinden fırlatılabilme yeteneğini sergiledi. DAGR ve iki Hydra 70 roketi Loackheed Martin'in JLTV (Joint Light Tactical Vehicle) prototipi üzerindeki kaideye monteli fırlatıcıdan ateşlendiler.  DAGR Lazer işaretiyle hedefe kilitlendikten 2 saniye sonra ateşlendi. 5 kilomere uçtuktan sonra laserle işaretlenen noktaya 1 mtre mesafede patladı. Güdümsüz Hydra roketleri de sırasıyla 521 metre ve 2600 metre uçtular.

Lockheed Martin Füze ve Ateş Kontrol Yakın Muharebe Sistemleri Müdürü Ken Musculus; "Kaideye monteli fırlatıcı ve JLTV gibi bir mobil kara platformu ile birleştirildiği zaman DAGR,  karada mücadele arenasına yüksek hassasiyetli bir savunma yeteneği sağlar" dedi.

Lockheed Martin 1-5,1 kilometre aralığında 40 DAGR uçuş testi gerçekleştirdi. DAGR AH-64D Apache AH-6 Little Bird ve OH-58 Kiowa Warrior Hellfire donanımlı döner kanatlı platformlarda  fırlatılmıştır. Üç güdümlü uçuş testi gerçekleştirilmiş ve beş seferler de kaide rampasından fırlatılmıştır.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2013, 00:15:52 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: Lockheed Martin DAGR Füzesini JLTV Üzerinden Ateşledi
« Yanıtla #1 : 24 Şubat 2013, 23:48:13 »
''laserle işaretlenen noktaya 1 metre mesafede patladı.''

bu cümlede CEP miktarını mı anlamalıyız yoksa parça tesiri etkisi için mi böyle yapmışlar? yani patladı mı patlatıldı mı?
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2013, 23:48:51 Gönderen: UYVAR »
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Lockheed Martin DAGR Füzesini JLTV Üzerinden Ateşledi
« Yanıtla #2 : 25 Şubat 2013, 00:17:42 »
Patladı...
Düştü...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2013, 13:51:53 Gönderen: SKYWOLF »