Gönderen Konu: İran yeni füzesi Raad'ı denedi  (Okunma sayısı 2312 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
İran yeni füzesi Raad'ı denedi
« : 31 Aralık 2012, 17:48:26 »
İran yeni füzesi Raad'ı denedi
Bölgeyi ısıtan deneme..

31.12.2012 - 13:43

İran Deniz Kuvvetleri Basra Körfezi'ndeki düzenlediği tatbikatın dördüncü gününde ''Raad'' adlı yeni bir füzeyi test etti. Devlet televizyonu IRINN, Basra Körfezi, Hürmüz Boğazı ve Hint Okyanusu'nun kuzeyinde devam eden tatbikatın bugün sabahki bölümünde orta menzilli hava hedeflerini imha edebilen ''Raad'' adlı füzenin başarıyla fırlatıldığını duyurdu.
DÜŞMAN GEMİLERİ İMHA EDİLDİ

Yerli tasarım ve üretim olan füzenin, savaş gemilerine monte edilen fırlatma sistemleriyle belirlenen hedeflere fırlatıldığı kaydedildi. Bu arada, tatbikatta İran kıyılarına yaklaşmak isteyen farazi düşman gemilerinin torpidolar ve sahilden denize füzelerle hedef alınarak imha edildiği belirtildi.
İRAN'IN DENİZ TATBİKATI

Tatbikatta, deniz ve hava hedeflerini imhaya yönelik kısa ve orta menzilli füzelerin de kullanıldığı ifade edildi.Savunma ve caydırıcılık gücünü artırmayı hedefleyen tatbikatın, 6 gün süreceği açıklanmıştı.

http://www.ensonhaber.com/iran-yeni-fuzesi-raadi-denedi-2012-12-31.html

Fotoğrafta 1 Ocak 2012 tairihinde İran'ın gerçekleştirdiği deniz tatbikatında ateşlediği Mehrab füzesi görünüyor.
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2013, 01:20:18 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com