Gönderen Konu: İran Nükleer Silah Yüklü Gemilerini ABD'ye Gönderiyor  (Okunma sayısı 3800 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
İran'dan son bomba

İran, güdümlü nükleer füzelerle donatılmış gemilerini, ABD kara suları sınırının yakınına yollamayı planlıyor.Güncelleme:28 Eylül 2011 17:44
İran deniz kuvvetlerinin, kıyı bölgeleri ve savaş gemilerini 200 kilometre uzaklıktan vurabilen kısa menzilli nükleer füzelerle donatıldığı haberi, bugün İran Savunma Bakanı Ahmet Vahidi tarafından açıklandı.

Bakanlığın internet sitesinden yayımlanan bildiride, Vahidi, Devrim Muhafızları’na ait filonun ve ordu donanmasının, “Kader” isimli çok sayıda güdümlü nükleer füzeyle kuşandırıldığını belirtti.

Vahidi, füzelerin alçak irtifada uçtuğunu, yüksek tahribat gücüne sahip olduğunu ve normalden hafif yapısıyla hedefi tutturmada iyi performans sergilediğini ifade etti.

Kader füzeleri ilk olarak geçtiğimiz ay, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad tarafından görücüye çıkarılmıştı. Tamamen İranlı uzmanlar tarafından üretilen füzelerin, saldırı değil, savunma amaçlı kullanılacağı bildirildi.

Tarih verilmedi

Dün, İran Deniz Kuvvetleri Komutanı Habibullah Sayari, gemilerini ABD kara sularına yakın bir yere mevzilendireceklerini açıkladı, ancak bunun için kesin bir tarih vermedi.

Sayari, “Kendi kara sularımızda ABD’nin yakın baskı ve tehdidiyle yüz yüze olduğumuza göre, biz de ABD’nin kara sularının yakınında güçlü bir varlık sergileyeceğiz” dedi. Deniz Kuvvetleri Komutanı, daha önce de 19 Temmuz’da, küçük bir donanmayı Atlantik okyanusuna göndereceklerini bildirmişti. İran, yabancı kara sularına donanmalarını yollamaya “güvelik tehdidi” gerekçesiyle geçen yıl başladı. Akdeniz’e ilk kez geçtiğimiz Şubat ayında, Süveyş Kanalı’nı kullanarak iki gemi yollamış, bu hareketi ABD ile İsrail’de tedirginlik yaratmıştı.
http://haber.mynet.com/irandan-son-bomba-594277-dunya/
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2013, 00:59:39 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
haberi  okuyunca  çok  şaşırdım   ,  haberdeki  doğruluk  payı nekadardır  bilmiyorum  ama  iran  resmen  nükleer  silahımız  var  şekilinde bir  açıklama  yapıyor  ve  pekte  kayda değer  olmayan  gemilerini  abd  nin  karasularına  yolluyor  ,  bu  adamlardaki  böyle  çılgınca  cesaret  beni  şaşırtıyor  acaba  gerçekten  nükleer  silahları  varmı?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Hedefi tutturma oranı yüksek olan nükleer füze! O da iyiymiş yani.  ;D ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı kosavalı1989

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
haberin gerçeklik payı olsun yada olmasın amerika o gemilerin karasularına yaklaşmasına izin vermez.

Çevrimdışı Ice

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Boş yere sallamaktan bıkmadı bu acemler..

Çevrimdışı DESPERADOS

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Bizde babamın taka ile açılıcaz trabzondan ama bizimkiler boğazlardan geçirir mi hadi geçtik 6. filo bizi bırakır mı bilemiyoruz yardım edin  :-[ :-[ :-[

Çevrimdışı Hellfire

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Şahap füzeleri vs. ile füze kapasitesini arttırmışken ve menziline birçok ülkeyi almışken balistik füze yap(a)mayıp düşman sulara gemiden fırlatılabilen görece olarak epey kısa menzilli füzelerle donatılmış eski teknoloji gemilerini keklik gibi avlanmaya göndermek ?

Bana da biraz acem palavrası gibi geldi ama belli de olmaz..

Çevrimdışı Ayyuk

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
kosovalı'ya katılıyorum. Abd o gemilerin yaklaşmasına asla izin vermez.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
mesele  gemiler  değilki nükleer silahla  ilgili olan  kısmı ,  nükleer  füzelerden  bahsediliyor  , bu  adamlarda  bu  silah  varmıki  böyle  haber  yapıyorlar  ,  abd  nin  zamanında  rus  korkusundan  türkiyeye  getirdiği  nükleer  silahlar  gibi  rusyada  irana bir  güzellik  yapmış  olmasın  ,  son  zamanlarda  iran  rus  yakınlaşması  medtaya  bile  sızacak  kadar  ortada  ,  beni  şaşırtan  kısmı  nükleer  silah  iddaası.
birde  türkiye  yazarken ilk harf olan  t  harfi  neden  küçükte  rus  yazarken  r  harfi  büyük  ,   madem  rusların  baş  harfi  büyük  bizimkiside  öyle  olsun

Çevrimdışı Hellfire

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Hocam zaten benimde aklıma takılan o..Yani gemilerin o füzeleri etkili olarak ateşleyebilmesi için daha doğRusu istenilen zararı verebilmesi için hedef ülkenin kıyılarına epey yaklaşması lazım (okuduğum haberde 200 km diyordu) İran'ın elindeki gemiler Amerika'nın sahip olduğu imkânları düşünürsek adeta yem niteliğinde..Ha nükleer füzeyi ateşledikten sonra gemiler vurulsa da olur diyebilirsiniz ama bu füzelerin öyle kolay kolay topraklarına düşmesine izin vermez coniler,neticede yarım asırdan fazla süredir bu nükleer ve füze meselesiyle haşır neşirler..İran böyle enteresan bir hamle yapacağına balistik füzeler üstünde çalışıp hiç risk almadan kendi topraklarından avrupa ülkeleri-israil ve birçok amerikan hedefini vurabilecek kapasiteye erişebilirdi diyorum kendi kendime bilmiyorum yanlış mı ?

Bu arada konuyla alakasız ama bugün bir yerde okudum (nerede okudum tam hatırlamıyorum) İran'ın Libya'daki iç savaştan faydalanıp Sudan üzerinden Libya'ya girerek Rusların zamanında Libya'ya sattığı karadan havaya füzeleri (SA-24) ele geçirdiği yazıyordu..Eğer doğruysa çok akıllıca bir taktik bana göre..