Gönderen Konu: İran Savunma Sanayindeki Gelişmeler  (Okunma sayısı 20841 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Ynt: İran Savunma Sanayindeki Gelişmeler
« Yanıtla #30 : 29 Ekim 2016, 15:33:57 »
Benim tahminim bu alet daha çok ekranoplane tarzı,yani çok fazla yükselmeden su yüzeyini yalayarak hareket ediyor olabilir.

Çevrimdışı kugos

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #31 : 30 Ekim 2016, 03:17:43 »
Şu saçmalıklara harcadıkları para ve emeği adam gibi projelere harcasalar, orta ve uzun vadede daha kazançlı olurlar. Bizim projelerle karşılaştırmak abesle iştigal. Biz batılı platformlarla başa baş ürünler çıkarma gayretindeyken, İran ya oyuncak ,ya ucuz kopya, ya da fantastik saçmalıklarla uğraşıyor.

Çevrimdışı asderedas

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #32 : 30 Ekim 2016, 16:47:27 »
yahu ben bu iranı ,hani bi savaş uçağı tanıttılar ya f-313 gibi bişey hayalet filan diyorlardı hani ozamandan beri dikkate almıyorum.iranlılar kendi çaplarında bir savunma sanayisi olan eldeki yetenekleri bir kaç eklemelerle sadece ama sadece görüntüye  dayalı silah sanayisine sahip.Yani ellerinde 4 teker yürüyen bişey varsa üstüne bir zırh geçirip 4x4 mrap diyebilecek boyutta,motor çekermi patlamaya ne kadar dayanır düşünen yok...Beni bu fikirlere iten sebebler o kadar çoktur ki hangi birisini sayayım.sanki dalga geçiyormuşum gibi oldu ama kusura bakmasınlar gövde gösterisi yapıcam diye sunta kaplamalı ihaları bile medyaya servis ettiler bilmiyorum ama nasıl bir zihniyet anlamıyorum.yinede yıllarca ambargo yıyen bir devletten daha iyiside beklenemez ..yarı yalan yarı palavra işi götürüyorlar.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Alıntı
İran'ın Azerbaycan sınırında yaptığı askeri tatbikatlar sırasında bir kaza meydana geldi. AH-1 SuperCobra saldırı helikopterlerinin yanlışlıkla pozisyonlarındaki askeri teçhizata ateş açması sonucu üç İranlı asker öldü, birçok asker yaralandı.
https://mobile.twitter.com/temmuz1919

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
İranlılarda da bir çok ulus gibi mevcut sınır ötesine uzanan hayaller var. Sözüm ona Azerbaycanı da içine alan haritalar yapmaktan zevk alıyorlar. Afganistan ve Tacikistana kadar uzanan bir alanda ortak farsi etkiye sahip olabilirler ancak Azerbaycan ve Güney Azerbaycanda dağılım pek öyle değil. Azerbaycanın ilk hedefini gerçekleştirmesi Güneydeki soydaşları üzerinden İran’ı korkutuyor. Bu agresif tatbikatların sebebi korku. Uzarsa orta vadede diş göstermek zorunda kalabiliriz.

Azerbaycan’ın yaptığı gibi İran’ın mutlak düşmanı olan İsrail ile ilişkileri iyi tutmamız gerekirdi. Lakin bizim bir avuç vizyonsuz ve vatan bilinci düşük Filistinli Arap için yaptığımız yaygaranın meyvelerini hem Doğu Akdenizde hem de Doğu sınırımızda alıyoruz.  Aferin bize. İran nükleer güce ulaşınca daha da sesli konuşacak.
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2021, 11:49:42 Gönderen: ACE »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
İran Savunma Sanayindeki Gelişmeler
« Yanıtla #35 : 03 Ekim 2021, 14:21:04 »
Alıntı
SavunmaSanayiST.com @SavunmaSanayiST

Güvenlik Kaynakları: (İran’ın Azerbaycan sınırındaki askeri tatbikatı) “Her türlü gelişme ve faaliyeti yakından takip ediyoruz. Bir tatbikatla spekülasyon yapıp niyet okumamak lazım.”

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #36 : 03 Ekim 2021, 17:35:07 »
Geçmiş olsun

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #37 : 04 Ekim 2021, 00:19:47 »
Her şeyimiz tamdı bir bu yobaz mollalar eksikti. Son günlerde kafayı Azerbaycan'la bozmuşlar. Bir soytarı da kalkıp 1000 füze atarız dümdüz ederiz falan demiş. 1000 tane mermi bile sıkmaya maçaları yemeyecek adamlar 1000 füze atmakla tehdit ediyor. Hem de ülkesinin en az %40 nüfusunu oluşturan Azeri Türklerinin ülkesine.

Bunları ciddiye alamıyorum. Füze müze demeyin sakın. O füzeleri atacak yürek yok bu yobaz mollalarda. Nükleer bir füze atmak demek İran'ın haritadan silinmesi demek. Tabii bizim de ciddi bir sıkıntı içinde kalmamamız mümkün değil. O nedenle füzeyle müzeyle tehdit etmesinler onlarda o yürek yok. Öte yandan ordusu ise tam bir komedi. Her gün bozkurt işareti yapan İran askerlerinin fotoğrafları geliyor. Bunların Azeri Türkü olduğunu söylemek için kahin olmaya gerek yok. Asıl problem İran'ın çok güçlüyüz falan diye takılıp ordusundan Türklüğün fışkırması. İran'da kimseye savaş açacak yürek yok. İt gibi havlarlar en fazla.

Benim en büyük hayallerimden birisidir İran'daki Türklerin ayrılıp Azerbaycan'a bağlanması. İran rejimi elbette yıkılacak. Ama o ara bir oldu bittiyle Güney Azerbaycan'ın Azerbaycan'a bağlanması gerçekten harika olur. Bu arada hükümetimizin geçmiş dönemde İran'a karşı yapılan ambargoların kaldırılması için çalışma yapması büyük bir hataydı. Bu lanet rejime her türlü ambargo şart. Yıkılana kadar inletmek lazım.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #38 : 04 Ekim 2021, 06:09:14 »
Yalnız sormak lazım o İranlı Türklerin ne kadarı kendisini gerçekten Türk olarak görüyor....

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #39 : 26 Aralık 2021, 15:43:25 »
İran, Basra Körfezi'nde kara, hava ve deniz kuvvetlerinin katılımıyla gerçekleştirdiği "Büyük Peygamber-17" adlı tatbikatta, İsrail'in Dimona Nükleer Tesisinin temsili maketini 16 balistik füze ve 5 İHA ile vurdu.

<a href="http://youtu.be/3ePDEYnTKHU" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/3ePDEYnTKHU</a>

https://www.haber7.com/dunya/haber/3176442-irandan-buyuk-peygamber-17-hamlesi