Gönderen Konu: İran Savunma Sanayindeki Gelişmeler  (Okunma sayısı 9323 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Ynt: İran Savunma Sanayindeki Gelişmeler
« Yanıtla #30 : 29 Ekim 2016, 15:33:57 »
Benim tahminim bu alet daha çok ekranoplane tarzı,yani çok fazla yükselmeden su yüzeyini yalayarak hareket ediyor olabilir.

Çevrimdışı kugos

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #31 : 30 Ekim 2016, 03:17:43 »
Şu saçmalıklara harcadıkları para ve emeği adam gibi projelere harcasalar, orta ve uzun vadede daha kazançlı olurlar. Bizim projelerle karşılaştırmak abesle iştigal. Biz batılı platformlarla başa baş ürünler çıkarma gayretindeyken, İran ya oyuncak ,ya ucuz kopya, ya da fantastik saçmalıklarla uğraşıyor.

Çevrimdışı asderedas

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #32 : 30 Ekim 2016, 16:47:27 »
yahu ben bu iranı ,hani bi savaş uçağı tanıttılar ya f-313 gibi bişey hayalet filan diyorlardı hani ozamandan beri dikkate almıyorum.iranlılar kendi çaplarında bir savunma sanayisi olan eldeki yetenekleri bir kaç eklemelerle sadece ama sadece görüntüye  dayalı silah sanayisine sahip.Yani ellerinde 4 teker yürüyen bişey varsa üstüne bir zırh geçirip 4x4 mrap diyebilecek boyutta,motor çekermi patlamaya ne kadar dayanır düşünen yok...Beni bu fikirlere iten sebebler o kadar çoktur ki hangi birisini sayayım.sanki dalga geçiyormuşum gibi oldu ama kusura bakmasınlar gövde gösterisi yapıcam diye sunta kaplamalı ihaları bile medyaya servis ettiler bilmiyorum ama nasıl bir zihniyet anlamıyorum.yinede yıllarca ambargo yıyen bir devletten daha iyiside beklenemez ..yarı yalan yarı palavra işi götürüyorlar.