Gönderen Konu: Ulu Türk kağanlığını kuramasak bile kuvvetli bir Türk birliği yapmalıyız  (Okunma sayısı 38295 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Türkiye KKTC nin tanınmasını istemiyor. Türkiye Kıbrıs ı ilhak etmek için almıştır orada bir devlet kurmak için değil. Olması gerekende budur KKTC nin tarihi bir dayanağı yoktur oradaki türkler Konya dan filan oraya yerleştirilmiş Osmanlı vatandaşlarıdır. Türkiye samimi olarak KKTC ye inansa bir düzine devlet KKTC yi tanımıştı çoktan ama o devletlerde bizden işaret almadıkları için tanımıyorlar. Kazakistan olayı işe şöyle okuyun kötü bir şey yok. Kazakistan diyor ki tanı diyorsan tanırım ama hem tanınmasını istemeyip hem de KKTC ye inanmış gibi numara yapamam demek istiyor. Ciddi davrandıkları için KKTC nin katılmasına izin vermediler çünkü biliyorlar KKTC geçici paravan bir devlettir Türkiye bile KKTC ye inanmamaktadır. Kazakistan yaptığımıza saygı duyuyor ama bizimle KKTC evciliği oynamıyor bu onların oyunu değil çünkü alet olmak istemiyorlar haklılar bence. Olması gereken Kıbrıs'ın bu yarısının ilhak edilmesidir ama buna hangi hükümet cesaret edecek onu seçemiyorlar. Ayasofya'yı ibadete açmak kolay meydan okuma KKTC yi ilhak etmek zor iş her hükümet sonrakilere bırakıyor bu işi böyle böyle bu güne geldik tık yok.

Çok çelişkili bir yorum olmuş. Türkiye KKTC'nin tanınmasını istemiyor, çünkü ilhak edecek. Nesiller geçmiş ama ilhak etmeye cesaret edebilen bir hükümet yok! Cesaret edemeyen bu işe hiç girmez, cesareti olan da zaten çoktan ilhak etmişti!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
Azerbaycan KKTC yi tanımadı. Türkiye böyle istemese mümkün mü soruyorum size. Karabağ ile benzerliği var filan diyenler çıkar ama ondan değil biz istemiyoruz tanınmasını. Tanınırsa ilhak ettiğimizde işgal etmiş saymak zorunda kalacaklar işi o zaman uydurmaktansa şimdi uyduruyorlar. KKTC Türkiye nin bir ili olacak bunun başka oluru yok. Bir çok şey bizlere söylendiği gibi değil arkadaşlar.
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2023, 23:24:35 Gönderen: re »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Konu Turk devletler toplulugunun 10 cu yil toplantisina KKTC gozlemci statusu  kabul edilmis olmasina ragmen davet edilmemesi idi.Burada sorun elde etmis oldugumuz bir hakkin AB ve ABD tarafindan yapilmis olan baski uzerine etkisizlestirilmesi idi.

Kibris daki  statukonun sonlandirilmasi anavatan Turkiyenin dis politika ve siyasi hedefleri icerisinde ACILIYET teskil etmiyor. KKTC nin veya isim degisikligi ile Kibris Turk devleti olarak taninim da su an icin ONCELIKLI hedef degildir. Hele hele ilhak su an icin en uzak olasilik olmasi yaninda en zor olan secenektir.

Anavatan Turkiyenin oncelikli hedefleri kendi Ekonomisi yaninda cevresini sarmis olan atesten cemberden en az etkilenecek sekilde kendisini saglama almak olmalidir.

Kibris konusu sabahtan aksama cozulebilecek bir konu degildir . Bu nedenle ben kisisel olarak buyuk hamaset veya gerceklestirilmesi zor olan adimlar yerine daha kucuk ama istikrarli adimlarin atilmasi taraftariyim.

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 38
  • DefenceTurk.com
Azerbaycan KKTC yi tanımadı. Türkiye böyle istemese mümkün mü soruyorum size. Karabağ ile benzerliği var filan diyenler çıkar ama ondan değil biz istemiyoruz tanınmasını. Tanınırsa ilhak ettiğimizde işgal etmiş saymak zorunda kalacaklar işi o zaman uydurmaktansa şimdi uyduruyorlar. KKTC Türkiye nin bir ili olacak bunun başka oluru yok. Bir çok şey bizlere söylendiği gibi değil arkadaşlar.

Azerbaycan gibi toprakları işgal altında olan her an Karabağ Cumhuriyeti diye bir yırtık don cumhuriyeti ortaya çıkabilecekken kolay mı üstadım?

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
Konu Turk devletler toplulugunun 10 cu yil toplantisina KKTC gozlemci statusu  kabul edilmis olmasina ragmen davet edilmemesi idi.Burada sorun elde etmis oldugumuz bir hakkin AB ve ABD tarafindan yapilmis olan baski uzerine etkisizlestirilmesi idi.

Kibris daki  statukonun sonlandirilmasi anavatan Turkiyenin dis politika ve siyasi hedefleri icerisinde ACILIYET teskil etmiyor. KKTC nin veya isim degisikligi ile Kibris Turk devleti olarak taninim da su an icin ONCELIKLI hedef degildir. Hele hele ilhak su an icin en uzak olasilik olmasi yaninda en zor olan secenektir.

Anavatan Turkiyenin oncelikli hedefleri kendi Ekonomisi yaninda cevresini sarmis olan atesten cemberden en az etkilenecek sekilde kendisini saglama almak olmalidir.

Kibris konusu sabahtan aksama cozulebilecek bir konu degildir . Bu nedenle ben kisisel olarak buyuk hamaset veya gerceklestirilmesi zor olan adimlar yerine daha kucuk ama istikrarli adimlarin atilmasi taraftariyim.
Daha isim koymakta kararsızlar ülkeye.

Ben bu isim değişikliği olması gerektiğini,  daha gündemde böyle bir şey yokken demiştim. Kıbrıs ismini rumlara bırakmayıp, bizimde kullanmamız gerektiğini. Daha isimden kaybediyorduk en başta.

KKTC isminden vazgeçilmesi güzel, Kıbrıs Türk Devleti de tam olmuyor gibi. Zaten, Türk devleti ve Türklerin devleti olduğu aşikar.

İsmini direkt Kıbrıs olarak değiştireceksin, tüm adayı sahipleneceksin rumlar gibi veya Kıbrıs Cumhuriyeti.
« Son Düzenleme: 04 Kasım 2023, 00:30:57 Gönderen: baryshx »

Çevrimdışı sahin1

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
"Kıbrıs Türk Devleti" demekle zaten adanın tamamı üzerinde hak iddia etmiş olmuyor muyuz?

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Kuvvetli Bir Türk Birliği.
« Yanıtla #146 : 30 Mart 2024, 22:09:50 »
Alıntı
Kosova nin Mitrovica kentinde Türkçe resmi dil olarak kabul edildi.

https://www.instagram.com/p/C5ImtFVgfch/?igsh=MXhub25heGRxOXg2aA==

Türkmeneli Kerkükte Türkce bulunmayan yol tabelalarina Türkce eklenmeye devam ediyor.

https://www.instagram.com/p/C5IcPY_AJ9g/?igsh=OW9sOWd3d2d0eTI0