Gönderen Konu: İran'ın "Mirsad" Orta Menzilli Füze Savunma Sistemi  (Okunma sayısı 6427 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
İran'ın "Mirsad" Orta Menzilli Füze Savunma Sistemi

İran şimdide orta irtifa hava savunma füzesi üretmiş;her gün birşeyler çıktığı için buna yeni konu açmak istemedim.

Alıntı
Iran has announced starting the production run for new medium-range surface-to-air missiles with the aim of upgrading its air defense systems.

Iran's Defense Minister Ahmad Vahidi said the missiles have a range of more than 40 kilometers.

Ahmad Vahidi added that the smart missiles travel at supersonic speed before hitting their targeted enemy aircraft.

Vahidi said these technologically advanced missiles are apt in electronic warfare, adding that the missiles break into small pieces and act as shrapnel, upon impact.

"The mass production of air defense systems is successfully underway and these systems will [soon] be delivered [to the armed forces]," Vahidi informed.

He noted that the new missile system will play a decisive role in defending the country's airspace.

Over the past few years, Iran has acquired expertise in missile production at a rapid pace and conducts frequent drills to test-fire its latest prototypes.

http://www.presstv.ir/detail.aspx?id=120588&sectionid=351020101
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2013, 16:50:03 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: İran Savunma Sanayindeki Gelişmeler
« Yanıtla #1 : 14 Mart 2010, 16:00:12 »
Alıntı
İran'dan Orta menzilli hava savunma sistemi !FHA-İran Savunma Bakanı General Vehidi, orta menzilli yeni savunma sisteminin yakında resmen Hava Kuvvetlerine teslim edileceğini açıkladı.FHA-İran Savunma Bakanı General Ahmed Vehidi, ülkemizin hava savunma gücünün arttırılması bağlamında güney limanlarımızdan Benderabbas’a yaptığı gezisinde yaptığı bir konuşmada “Hava savunma sistemlerimizin seri imalatı halen devam etmekte. Bu sistemler yakında “Hatem-ul Enbiya” hava üssüne telim edilecek” dedi.

Muhabirimizin konuyla ilgili verdiği habere göre, 40 kilometre menzilli bu gelişmiş sistem, düşman uçak be helikopterlerini akıllı olarak ses ötesi bir hızla takip edip imha edebiliyor.

Bu sistemin bir başka özelliği de, elektronik savaşta çok dayanıklı olması, ayrıca hızlı giden hedefleri de izleyip vurabilmesi ve hedefe değdiğinde şarapnel hacminin de yüksek olmasıdir.

http://turkish.farsnews.com/newstext.aspx?nn=8812200462

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2 : 14 Mart 2010, 16:03:49 »
Merak ettim bu neyin çakması diye.  :D :D
Acaba ellerindeki Hawk füzelerinden mi bahsediyorlar. ::)
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2010, 11:02:19 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı ~~İsmaiL~~

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 14 Mart 2010, 16:47:22 »
Merak ettim bu neyin çamkası diye.  :D :D
Acaba ellerindeki Hawk füzelerinden mi bahsediyorlar. ::)

Neden İran'ın ürettiği herşeye böyle bir tutumla yaklaışılıyor onu anlamış im , adamlar sonuçta kopyalamada olsa üretiyorlar hizmete çabucak sokuyorlar.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #4 : 14 Mart 2010, 20:43:03 »
Hayır benim anlamadığım birden füzeydi, gemiydi, uçaktı çıkıyor ortaya ve şunu soruyorum kendi kendime acaba bu silahlar gerçekten etkili mi? Bence bunlar çok hızlı yapılan, test edilmeden ya da üstün körü bir şeyler yapılmış aletler. Silahı herkes yapar, 60'ların-70'lerin teknolojileriyle biz de yaparız ama önemli olan ne kadar hassas ve etkili olduğu sorusu. Misal biz seyir füzesi falan yapmadık, ortaya bir Cirit füzesi çıkarttık İNGİLTERE'ye satışının gündeme gelmesiyle tüm dünya ülkelerinin rahatça kullanabileceği belli oldu.
« Son Düzenleme: 14 Mart 2010, 20:45:06 Gönderen: EfsaneAsker »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #5 : 14 Mart 2010, 21:31:13 »

Neden İran'ın ürettiği herşeye böyle bir tutumla yaklaışılıyor onu anlamış değilim , adamlar sonuçta kopyalamada olsa üretiyorlar hizmete çabucak sokuyorlar.

Genel olarak hiçbirşey üretmiyorlar. Sadece ellerindeki ABD malı eski silahlarını yeniymişler gibi makyajlayıp millete yutturmaya çalışıyorlar. Ellerinde yeni olan sadece Kuzey Kore asıllı balistik füzeleri ile konunun başındaki çin yapımı füzeler aklıma gelenler. Onun dışında hiçbirşey yok. Hepsi palavra.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı WOLF

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #6 : 29 Mart 2010, 19:36:15 »
Hayır benim anlamadığım birden füzeydi, gemiydi, uçaktı çıkıyor ortaya ve şunu soruyorum kendi kendime acaba bu silahlar gerçekten etkili mi? Bence bunlar çok hızlı yapılan, test edilmeden ya da üstün körü bir şeyler yapılmış aletler. Silahı herkes yapar, 60'ların-70'lerin teknolojileriyle biz de yaparız ama önemli olan ne kadar hassas ve etkili olduğu sorusu. Misal biz seyir füzesi falan yapmadık, ortaya bir Cirit füzesi çıkarttık İNGİLTERE'ye satışının gündeme gelmesiyle tüm dünya ülkelerinin rahatça kullanabileceği belli oldu.

Aynen öyle...İran sürekli üretiyor ama biz göremiyoruz....Her hafta yeni bir sistem üretiyorlar...

Psikolojik savaş mı yapıyorlar diyeceğim ama artık komedi dükkanı oldu...Haftaya da kesin denizaltıyla gelirler...

Ne diyelim Allah akıl fikir  versin...

Ben Orta Asya'dan türeyen Anadolu'da büyüyen Avrupa içlerine yürüyen Türküm...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #7 : 29 Mart 2010, 21:59:24 »
Denizaltıyla daha önce gelmişlerdi.  :)

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
« Yanıtla #8 : 30 Mart 2010, 03:37:24 »
Acem işte..Yapamıyoruz bari yapıyor gozukelim diyorlar.Ellerinde ki tek korkutan silah intihar bombacıları bence, şahsen korkuyorum onlardan.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #9 : 30 Mart 2010, 14:46:55 »
Acem işte..Yapamıyoruz bari yapıyor gozukelim diyorlar.Ellerinde ki tek korkutan silah intihar bombacıları bence, şahsen korkuyorum onlardan.

Shaplar da çok önemli bence.