Gönderen Konu: İran'dan Bir Komedi Daha: İran Tufan 2 Adında Saldırı Helikopteri Üretti  (Okunma sayısı 5821 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: İran Savunma Sanayindeki Gelişmeler
« Yanıtla #10 : 07 Ocak 2013, 00:16:22 »
İran 1971'de ABD ile 202 adet AH-1J helikopteri için anlaşma imzalamıştı. Çift motorlu bu model o dönemin en gelişmiş olanıydı. TOW füzeli 62 adet AH-1J helikopteri devrim öncesinde İran'a teslim edilmişti. Bunların 13 adedidinin de İran-Irak savaşı sırasında düştüğü söyleniyor. Geriye kalanların çoğu artık uçamaz durumda. Pek çok hava aracında olduğu gibi ellerindeki helikopterlerin bazılarını diğerlerine yedek parça yaparak kullanmaya çalışıyorlar. Kaportacılık konusunda ise hiç de fena sayılmazlar ama.

Aşağıdaki F-14'lere bakın. Çok eski fotoğraflar. Uçaklara yerden havaya atılan  HAWK füzelerini takmışlar.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı picasso

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 07 Ocak 2013, 01:14:09 »
helikopterde flir olmamasi cok buyuk eksik,iran bunu kendisi uretiyor diye biliyorum ama helikopterde olmamasi cok buyuk dezavantaj.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #12 : 07 Ocak 2013, 01:17:24 »
Sadece kaportasını yapabiliyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #13 : 07 Ocak 2013, 02:15:36 »
ama sunu söylemek lazim :) adamlarin reklamlari iyi
dalgada gecilse herkeze kendilerini konusturuyorlar
reklam yapiyorlar.... bilincsiz insanlarida kendi taraflarina cekmeyi biliyorlar