Gönderen Konu: İran'dan Bir Komedi Daha: İran Tufan 2 Adında Saldırı Helikopteri Üretti  (Okunma sayısı 5570 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İran'dan Bir Komedi Daha: İran taarruz helikopteri üretti

DHA
3 Ocak 2013

İran yaptı yapacağını
Son yıllarda sıkça geliştirdiği yeni silah teknolojileriyle gündeme gelen İran son olarak taarruz helikopterleri üretti.

İran Havacılık Sanayii, “Tufan 2” adı verilen ve gelişmiş elektronik sistemlerle donatılan iki adet taarruz helikopterini dün İran Silahlı Kuvvetleri’ne teslim etti.

Teslim töreninde konuşan İran Savunma Bakanı Ahmet Vahidi, yeni nesil taarruz helikopterinin tamamen yerli imkanlarla üretildiğini bildirdi.

Helikopterler lazer güdümlü füze, 20 mm’lik top, tanksavar füzeleri ve elektronik harp sistemleriyle donatıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/22284503.asp
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2013, 16:37:57 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: İran Savunma Sanayindeki Gelişmeler
« Yanıtla #1 : 05 Ocak 2013, 17:07:58 »
bunlar dalga mi geciyorlar cobra'nin alt modeli

Çevrimdışı levo

• DefenceTurk
  • *
  • 4
« Yanıtla #2 : 05 Ocak 2013, 18:47:27 »
Eski helikoptere biraz makyaj yapip yenisini ürettik diye yutturuyorlar iste. Kendi halkina yönetilmis bir propaganda. Modern toplum ama bunun bir palavra oldugunu cok iyi biliyor.

Çevrimdışı picasso

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 05 Ocak 2013, 19:27:26 »
bu kadar da kopya yapilmaz ya dersin ama adamlar yapmislar,onemlisi icerigi ve motor gucu onemli neye benzese benzesin.90`larin basindaki Cobralar kadar performansi olursa iyi is cikarmislar derim.yarin AH-64 Apache`yi kopyalarsa masallah derim  ;D.uretsinler,gelistirsinler ve guclensinler,gucsuz Iran`i istemem bolgede dengeyi saglar.

Çevrimdışı çiğil42

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #4 : 05 Ocak 2013, 20:04:22 »
bu kadar da kopya yapilmaz ya dersin ama adamlar yapmislar,onemlisi icerigi ve motor gucu onemli neye benzese benzesin.90`larin basindaki Cobralar kadar performansi olursa iyi is cikarmislar derim.yarin AH-64 Apache`yi kopyalarsa masallah derim  ;D.uretsinler,gelistirsinler ve guclensinler,gucsuz Iran`i istemem bolgede dengeyi saglar.

hocam ne kopyası şah döneminde alınan cobra-1j leri gösterip helikpter ürettik diye halkını kandırıyor,birde iranın güçlü olması temennisinde bulunmanada anlam veremedim
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2013, 20:05:45 Gönderen: çiğil42 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5 : 05 Ocak 2013, 22:08:40 »

hocam ne kopyası şah döneminde alınan cobra-1j leri gösterip helikpter ürettik diye halkını kandırıyor,birde iranın güçlü olması temennisinde bulunmanada anlam veremedim

+1
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #6 : 06 Ocak 2013, 00:07:11 »
adamlarda azim var kendilerine göstermelikte olsa avundurmaya...
yani hergün yeni bir silah sistemi gelistiriyorlar... yani bir silahin seri üretimi yerine... adamlarin silah sistemi gelistirme seri üretim bandi var :) ....
silah türü gelistirmekten  adamlara seri üretime gecemiyorlar ... ne yapsinlar kolay degil hergün yeni bir sey cikarmak piyasaya...  evelsi gün deniz alti... dün füze... bugün helikopter... yarin iha... öbürsü günde yeni görümez ucak... daha ne yapsinlar adamlar :)

Çevrimdışı picasso

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #7 : 06 Ocak 2013, 00:22:22 »
bu kadar da kopya yapilmaz ya dersin ama adamlar yapmislar,onemlisi icerigi ve motor gucu onemli neye benzese benzesin.90`larin basindaki Cobralar kadar performansi olursa iyi is cikarmislar derim.yarin AH-64 Apache`yi kopyalarsa masallah derim  ;D.uretsinler,gelistirsinler ve guclensinler,gucsuz Iran`i istemem bolgede dengeyi saglar.

Iranin sah zamanindan kalma tonlarca yanilmiyorsam 70 civari AH- 1J Cobra var.Dedigin dogru olabilir elindeki Cobralari milletin onune heli yaptik diye sindiriyor,70 tanesini modernize etsinler guc katmis olur hava kuvvetlerine

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #8 : 06 Ocak 2013, 00:28:33 »
picasso

bence 70 tanesi ucar halde olsaydi... adamlar seri üretim yaptik derlerdi.... 2 degil en azindan 10 tane ucan halde görürdük... ynai proto tip en azindna bir kac tane ucmus olurdu...  saten onlarin cogu  ürettikleri ya proto tipten ötürü yada hic proto tipsiz bitmis bir sey cikiyor... cok tuhaflar iranlilar..... :) hele en son amerikanin iha sini ellerine gecirmisler ya... ne diyorlar... sirrini hepsini cözdük yakinda seri üretime gececegiz.... :) buna gülerim ben.... adamlarin ellerinde amerikanin f-14 tomcatleri var o seviyede 4 senedir bir ucak cikarmalari lazimdi... cöze bildilerse onu 40 senedir zamanlari vardi ve simdi en azindan iki düzüne üretmis olmalari lazim....

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #9 : 06 Ocak 2013, 01:31:58 »
iran acayip bir ulke aslinda. Devrim olduktan sonra daha tuaflasmis ornek olarak 2 tane birbirinden bagimsiz ordu war. Genelkurmay baskani ayri telden atiyor, Ahmetinecad baska seyler anlatiyor, Ayetullah hameney hic birine benzimiyor birde halkin bir kismi orada amerikada oldugu gibi milis guc

bu kadar acayipliklere ragmen iranin gucu nereden gelir derseniz, siyasi tavrindan dolayi butun sii alemi irana gozu gibi bakiyor ayrica sii olmayan ve israilden nefret eden muslumanlarinda sempatisini kazanmis durumda boyle oluncada ortadoguda kitleleri herekate gecirebiliyor