Gönderen Konu: İran'ın Özel Savaş Uçağı: Qaher-313  (Okunma sayısı 23004 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Ynt: İran'ın Özel Savaş Uçağı: Qaher-313
« Yanıtla #40 : 05 Şubat 2013, 03:05:06 »
stealth özelligi olduguna inaniyorum.... hic bir radarin onu bulamadiginada .... eee nasil bulsun ki radar onu ... ucamiyan cisim nasil radaarda  iz biraksin :) o yüzden stealth .... görünmüyor. havada... ne gözle nede radarla görünüyor....

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #42 : 05 Şubat 2013, 15:16:34 »
Birgün şöyle bir haberle karşılaşabilirsiniz...

Geçen gece İsrail'deki pek çok askeri üste meydana gelen patlama haberlerine bugün ABD'nin Türkiye, Irak, Suudi Arabistan ve bölgedeki diğer ülkelerdeki üslerinde de nedeni belirlenemeyen patlamalar olduğu, çok sayıda ölü ve yaralı olduğu haberleri ekleniyor. Nedeni belirlenemeyen patlamaların bir terör saldırısı olması üzerinde durulurken bölgedeki bütün ülkeler alarma geçmiş durumda.

Bu arada İran televizyonunda konuşan Ahmedinecat "Biz yüksek teknoloji ile dünyanın en gelişmiş silah sistemlerini ürettiğimizi söylerken sizler gülüyordunuz. Ancak bugün biz sizlerin bu şaşkınlığına gülüyoruz. Bütün dünya askeri gücümüzü görsün" dedi.

Böyle bir haberle karşılaşırsanız sonraki gecelerde yatarken iyi örtünün. Bir tarafınız açıkta kalmasın.  ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #43 : 06 Şubat 2013, 19:53:41 »
İran'In neredeyse hergün ortaya attığı yeni silah geliştirme iddialarıyla ilgili konuları tek bir başlık latında topladım arkadaşlar. Bundan sonra açılacak yeni konular da bu başlığa eklenecekler. İran'ın hızına erişmek güç.  ;D

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #44 : 07 Şubat 2013, 11:41:35 »
Allah korusun bati+israil irana saldirirsa, israilin iranin super silahlarindan cekeciqi var

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #45 : 07 Şubat 2013, 12:33:12 »
Eskiden İran'a yapılacak bir hava saldırısnın sonuçlarının Irak'daki gibi olmayacağını, İran halkını batıya karşı daha dirençli hale getireceğini düşünürdüm. Ancak bugün, İran yönetiminin bu kadar ucuz yalanlarla halkını kandırma çabalarına bakarak bunun tam tersini düşünüyorum. Yapılacak bir hava saldırısında İran hava savunma yapısı, yani uçaklar, radarlar, füzeler vs kısa sürede imha edilecektir. Buna karşı İran yönetiminin yapabileceği neredeyse hiçbirşey yok. Bu durumda İran yönetimi yaşayacağı hezimeti halkından saklayamacaktır. Çünkü savaşın içerisinde olan halk herşeyi kendi gözleriyle görecek, kendilerine bugüne kadar olağanüstü bir orduya sahip olduklarını söyleyen yönetimlerinin söyledikleri herşeyin yalan olduğunu görerek büyük hayal kırıklığı içerisine gireceklerdir. Bu durum halkın batıya olan öfkesini bir anda İran yönetimine çevirebilir.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #46 : 16 Şubat 2013, 20:45:23 »
İran'ın uçağı photoshoplu çıktı !

İran , geçtiğimiz günlerde tanıttığı “Yüksek teknoloji savaş jeti”nin maket olduğu iddiaları karşısında, jetin karlı dağlar üzerinde uçarken görüldüğü fotoğraflarını yayımladı.Ancak bu fotoğrafın da photoshop'lu olduğu ortaya çıktı.

İslam Devrimi’nin 34. yıldönümü adına üretilen Kahhir (Fatih) 313 adlı jeti sergilenirken ve karlı dağlar üzerinde uçarken gösteren fotoğraflardaki uçakların üzerindeki ışığın yansıması ve açısı tıpatıp benzer olduğu için aynı görüntünün kullanıldığı öne sürüldü.

İranlı bloggerların ortaya attığı bu iddia, karlı dağların çıplak görüntüsünün internetteki imaj bankalarında bulunması üzerine güçlendi.

“Yüksek teknoloji eseri, radara takılmadan alçaktan uçabildiği ve kısa hava sahasına iniş yapabildiği” söylenen, İran yapımı jetlerin fotoğraflarını inceleyen bazı uzmanlar uçakların havalanmasının bile imkansız olduğunu iddia etmişti.

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad tarafından tanıtımı yapılan uçakların yapısının plastik olduğu, o yüzden görülen jetlerin bir replika ya da model olduğu öne sürülmüştü..

Kaynak:Vatan

Bu zaten başından beri belliydi :)

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #47 : 16 Şubat 2013, 21:23:29 »
Yılların anlı şanlı sözüdür ,"İran'ın devlet geleneği vardır." olayı..

Son yıllarda gelenekleri,hayal tüccarlığı oldu ki onu da beceremiyorlar.Herneyse biz olayı mevcut iktidara atfedelim de ,  köklü tarihlerine saygısızlık etmiş olmayalım...

Bu arada "kısa hava sahasına iniş" nedir yahu
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2013, 21:24:34 Gönderen: Tuco »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #48 : 16 Şubat 2013, 21:31:14 »
Yılların anlı şanlı sözüdür, "Acem palavrası" :D

"Kısa hava sahasına iniş", serbest düşme olabilir mi?  ;D

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #49 : 16 Şubat 2013, 21:38:09 »
Yılların anlı şanlı sözüdür, "Acem palavrası" :D

"Kısa hava sahasına iniş", serbest düşme olabilir mi?  ;D
:D :D :D