Gönderen Konu: “Gazel” Türkiye’de satışa çıkıyor  (Okunma sayısı 2087 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

  • SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • *****
  • İleti: 43833
  • 577
“Gazel” Türkiye’de satışa çıkıyor
« : 20 Şubat 2013, 17:39:31 »

“Gazel” Türkiye’de satışa çıkıyor

Igor Bestuzhev
   


20.02.2013, 17:32
   
Türkiye yollarında Rus otomobilleri yok denecek kadar az. Fakat yakında durum değişecek. Rusya’nın Ankara Ticaret Temsilcisi Tevfik Melikov, Rusyla’nın Sesi radyosuna verdiği demeçte şunu söyledi:

“Geçen yılın Aralık ayında Sakarya ilinde Rus-Türk ortak projesinin uygulanmasına başlandı. Rus Gruppa Gaz konsorsiyumuyla Türk Mersa Otomotiv şirketi, Rusya’dan getirilen parçalarla “Gazel” arabalarını üreten ortak bir işletme açtı. Üretim başladı. İlk arabalar satışa sunuluyor.”

Gruppa Gaz, binek otomobili, ağır kamyon, otobüs ve yol yapımı araçlarını üreten Rusya’nın en büyük otomotiv holdingi.

Rus konserni, Türk piyasasına ilk kez çıkıyor. Sakarya eyaletinde açılan ortak işletmede, kalitesi kötü yollar dâhil en olumsuz koşullarda bile yük taşıyabilecek hafif ticari araçlar üretiliyor. Bu arabalar yüksek manevra yeteneği ile ön plana çıkıyor.

Gelecekte, Sakarya’daki fabrikada, Sobol-Business markalı minibüs de üretilecek. Konforlu araç yolcu taşıyacak. Başlangıçta minibüsün yalnız büyük kentlerde kullanılması planlanıyordu. Ancak Rusya’da bu tür araçlar, küçük kentlerle kırsal bölgelerde de büyük rağbet görüyor. Sobol-Business minibüsü, 2012’de “Rusya’da en iyi araba” ödülünü kazandı.

Sakarya ilindeki Rus-Türk ortak işletmesinde ayrıca Rusya’dan getirilecek parçalarla “Valday” orta ağırlıklı kamyonun üretilmesi planlanıyor. Ancak bu, henüz bir proje. Oysa hâlihazırda, bir an önce çözülmesi gereken bir sorun var. Tevfik Malikov şöyle devam etti:

“Türkiye’de Rus arabaların üretimi, uygun servisi ile bayi hizmetinin oluşturulmasını talep ediyor. Böyle hizmetler, Türkiye’nin birkaç bölgesinde açılacak.”

Servis ve bayi merkezleri öncelikle, Türkiye’nin hafif araç pazarının neredeyse yarısını oluşturan Marmara bölgesinde açılacak. Bu yılın sonuna doğru Türkiye’nin diğer bölgelerinde hizmete girecek.

http://turkish.ruvr.ru/2013_02_20/Gazel-Turkiyede/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com