Gönderen Konu: Rusya Güvenlik Dairesi savaş farelerini askeri savunmaya dahil edecekler  (Okunma sayısı 2740 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615

Rusya Güvenlik Dairesi savaş farelerini askeri savunmaya dahil edecekler

İzvestiya gazetesinde yer alan habere göre, Rusya Savunma Bakanlığı Askeri İstihbarat Birimi ve Federal Güvenlik Dairesi (FSB) yakın bir zamanda operasyonel bazı görevleri yerine getirmeleri için farelerin kullanıldığı özel bir birim oluşturacak.

Rusya Savunma Bakanlığı’ndaki bir kaynağın gazetecilere yaptığı açıklamaya göre, özel olarak eğitilmiş olan farelerin test edilmesine bu yılın ilkbaharında başlanacak. Denemeler tüm Rusya güvenlik birimlerinin çıkarlarına uygun bir şekilde gerçekleştirilecek. Farelerin patlayıcı madde ve mühimmat, ayrıca gizli yerlerde saklananların bulunmasında köpeklerin yerini tutacakları tahmin ediliyor. Askeri İstihbarat Birimi’ni arazi koşulları, ve Federal Güvenlik Dairesi’ni (FSB) ise şehir koşulları ilgilendiriyor. Aynı zamanda farelerin Rusya özel kuvvetlerinde kullanımı için de yöntemler geliştiriliyor.

Kemirgen hayvanları bir ay içerisinde 150 koku ile çalıştırıp alıştırmak mümkün olurken, onların patlayıcıları tespit etmeleri için birkaç gram yeterli oluyor. Onlar silahları ise barut ve silah yağından anlıyorlar.

http://turkish.ruvr.ru/2013_02_19/Rusya-Guvenlik-Dairesi-savash-farelerini-askeri-savunmaya-dahil-edecekler/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı azarax

• DefenceTurk
  • *
  • 0
bana inandırıcı gelmedi doğrusu.