Gönderen Konu: AW-101  (Okunma sayısı 6020 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
AW-101
« : 17 Şubat 2013, 16:32:22 »
AW-101

Hindistan AW-101 Alımını İptal Etti

Hindistan Savunma Bakanlığı, Hindistan Hava Kuvvetleri için VVİP görevinde kullanılmak amacıyla seçilen 12 adet AW-101 helikopteri ile ilgili sözleşmenin iptali için girişimlere başladı. Cumartesi günü yapılan açıklamada helikopter satışı ile ilgili  yolsuzluk iddiaları hakkında  mümkün olduğunca fazla kanıt toplamak için İtalya'ya üst düzey bir yetkili gönderildi. Yetkili pazartesi günü Roma'dan ayrılacak.

Dün Hindistan Savunma Bakanlığı AgustaWestland şirketine sözleşmenin ipteli için yasal işlemlere başlanıldığını bildirdi. Ayrıca AgustaWestland'a cevap vermesi için 7 gün süre verdi. Çarşamba günü Savunma Bakanlığı AgustaWestland'ın bekleyen bütün ödemelerini dondurmuştur. Aynı şekilde cuma günü de projeyle ilgili bütün işlemler durduruldu.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2016, 21:37:36 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Hindistan AW-101 Alımını İptal Etti
« Yanıtla #1 : 17 Şubat 2013, 22:26:05 »
Bu durum AgustaWestland için büyük prestij kaybı...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #2 : 18 Şubat 2013, 14:01:57 »

Helikopter  oldukça lüks.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3 : 18 Şubat 2013, 14:12:52 »
Finmeccanica CEO'su Giuseppe Orsi 12 Şubat'ta İtalyan polisi tarafından gözaltına alındı ​​ve AgustaWestland CEO'su Bruno Spagnolini de ev hapsinde. 2010 yılının Şubat ayında imzalanan anlaşmanın değeri 746 milyon dolar değerindeydi. Bugüne kadar da 3 helikopter teslim edilmişti.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Nijerya'nın AW-101'i İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi
« Yanıtla #4 : 25 Eylül 2014, 00:06:21 »
Nijerya'nın AW-101'i İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

AgustaWestland, Nijerya Hava Kuvvetleri için üretilen iki VİP AW-101 helikopterinin ilkinin Somerset yakınlarındaki Yeovil üretim tesislerinde ilk uçuşunu gerçekleştirdiğini duyurdu.

Nijerya ayrıca yakın zamanda Rusya ile sayısı belirsiz Mi-35 saldırı helikopterleri ve Mi-171 genel maksat helikoptleri alımı konusunda anlaşma imzalamıştı.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Danimarka'nın AW-101 Helikopteri Afganistan'da Kaza Geçirdi
« Yanıtla #5 : 13 Ekim 2014, 00:40:00 »
Danimarka'nın AW-101 Helikopteri Afganistan'da Kaza Geçirdi

Danimarka Savunma Bakanlığı Afganistan'da görev yapan AgustaWestland üretimi bir AW101 helikopterlerinin iniş sırasında bir kaza geçirdiğini duyurdu. Olay 11 ekim tarihinde yerel saat ile 22 civarında Mezar-ı Şerif'in 13 km doğusunda gerçekleşti. İniş eğitimi sırasında gerçekleşen kazada helikopterde bulunan 6 mürettebattan biri yaralandı. Diğerleri herhangi bir yara almadan kazayı atlattılar. Ancak bakanlığın açıklamasına göre helikopterdeki hasar ciddi seviyede.

Danimarka Kraliyet Hava Kuvvetleri 200-2009 yılları arasında 14 AW-101 helikopteri almıştı.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İtalya'nın İlk HH-101A “CAESAR” Helikopteri Göreve Başladı
« Yanıtla #6 : 28 Şubat 2016, 21:36:50 »
İtalya'nın İlk HH-101A “CAESAR” Helikopteri Göreve Başladı

Finmeccanica ve İtalyan Hava Kuvvetleri, 25 Şubat 2016 tarihinde, Cervia Hava Üssü'nde resmi törenle, AgustaWestland AW101 türevi ilk HH-101A “CAESAR” helikopterinin operasyonel hizmete girmesini kutladı.

Helikopter, İtalyan Hava Kuvvetleri'nde arama ve kurtarma (SAR), tıbbi tahliye (MEDEVAC) görevlerinde kullanılacak.

Toplam ihtiyaç olan 15 helikopterin dışında dört HH-101A “CAESARİngiltere Yeovil'de bulunan Finmeccanica Helikopter Bölümü'nün montaj hattına teslim edildi.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2016, 21:43:13 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
AW-101
« Yanıtla #7 : 25 Mart 2016, 17:19:08 »

Norveç’in ilk AW101’i uçtu

Finmeccanica firması, Norveç için imal edilen AgustaWestland üretimi 16 adet AW101 helikopterinin birincisinin Birleşik Krallık tesislerinde ilk uçuşu gerçekleştirdiğini duyurdu. Norveç Adalet ve kamu Güvenliği Bakanlığı için alınan helikopterler için ülke 1.63 milyar ABD doları bütçe ayırdı. Finmeccanica, karşılığında ayrıca ürettiği helikopterlere 15 yıl teknik destek verecek. Parası Adalet ve kamu güvenliği bakanlığı tarafından ödenen helikopterleri Norveç Hava Kuvvetleri kullanacak. Teslimatlar 2020 yılına kadar tamamlanacak.
http://m.c4defence.com/Gundem/norvecin-ilk-aw101i-uctu/380/1

Tam bizim yuk helisi icin dusundugum helidir. Keske Atak benzeri bir anlasmayla sahip olsaydik.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Norveç'in Arama Kurtarma Helikopteri
« Yanıtla #8 : 03 Haziran 2016, 17:51:59 »
Norveç'in Arama Kurtarma Helikopteri

31 Mayıs tarihinde, Norveç Kraliyet Hava Kuvvetleri tarafından işletilecek olan AW-101 arama ve kurtarma helikopteri tanıtıldı.  AgustaWestland'ın İngiltere'nin güneyindeki Yeowil'de bulunan tesislerinde gerçekleştirilen törene Norveç Kamu Güvenliği ve Adalet Bakanı Anders Anundsen de katıldı.

Yapılan sözleşmeye göre helikopterlerin teslimatına Mart 2017 tarihinde başlanacak ve 2020 yılında tamamlanacak. Helikopterler Norveç Kraliyet Hava Kuvvetlerinde 40 yıldan fazladır görev yapan Westland Sea King helikopterlerinin yerini alacaklar.

En gelişmiş sensörler ve görev donanımlarıyla donatılmış olan AW-101'in son sürümü olan bu SAR helikopteri, her türlü hava koşulunda başarıyla görevini yerine getirebilecek şekilde tasarlandı. Helikopterlerin SAR donanımları arasında Leonardo-Finmeccanica'nın yeni Osprey AESA radarı da bulunuyor. Düz panel anten tasarımı temelli olan Osprey dünyanın ilk hafif havadan gözetleme radarı. Hiçbir hareketli parça içermeyen radar, uçuş ekibine 360 derecelik görüş alanı sağlar.

Diğer ekipmanlar arasında dört eksenli dijital Otomatik Uçuş Kontrol Sistemi (AFCS), iki kurtarma asansörü, ışıldak, elektro optik cihaz, mobil telefon algılama sistemi ve tamamen tümleşik aviyonik ve görev sistemi bulunuyor.

Helikopterler ayrıca tel ve diğer engellere karşı uçuş ekibini uyarmak için Lazer Engel Kaçınma Sistemi (LOAM) ve Engel Yaklaşım Sistemi LIDAR (OPLS) ile donatılıyorlar.

Helikopterlerde personel, kurtarılan yolcular ve gerekli ekipmana yeterli yerleşim ve kolay erişim sağlayacak 27 metreküp hacminde büyük bir kabin de bulunuyor. Her bir helikopterin kullandığı ve yağsız olarak 30 dakika çalışabilen üç motor soğuk koşullarda uzun menzil sağlamak için buzlanmaya karşı koruma sistemine sahip.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: AW-101
« Yanıtla #9 : 11 Nisan 2019, 08:48:52 »

Alıntı
@TAHSAVUNMA

Polonya, İtalya merkezli @Leonardo_live firması ile 8 Nisan tarihinde 395 milyon Zlotiye (104 milyon dolar) değerinde bir anlaşma imzaladı.Firma, Polonya Donanmasının envanterindeki Sovyet döneminden kalma 10 adet Mi-14'ün yerini alması için 4 adet AW101 helikopteri üretecek.

https://twitter.com/TAHSAVUNMA/status/1115961162187845632