Gönderen Konu: Thales Norveç'e Squire Radar Satıyor  (Okunma sayısı 6541 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Thales Norveç'e Squire Radar Satıyor
« : 16 Şubat 2013, 15:55:29 »
Thales Norveç'e Squire Radar Satıyor

Thales ve Rheinmetall Savunmanın Norveçli iştiraki Vinghøg AS Norveç Silahlı Kuvvetleri tarafından kullanılmak üzere, 44 adet Squire savaş alanı gözetleme radarlarının teslimat için bir sözleşme imzaladı. İlk 10 sistem 2013 yılı ikinci yarısında teslim edilecek. Son teslimat ise 2017 başında yapılacak.

Norveç Silahlı Kuvvetler sistemi içine inşa edilecek  Squire radarları; çeşitli yeni özellikler sağlayan yeni bir işlemci kartı içeren güncelleştirilmiş bir sürümüdür. Bu radarların  çoğunluğu  Vingtaqs II (Uzun menzilli Gözetleme, Gözlem ve Keşif Sistemi) uzatılmış zırhlı araçlar üzerine monte edilecektir. Bu anlaşma ile Thales 400'den fazla Squire Radar üretmiş olacak.

Squire tek er tarafından da taşınabilen portatif bir orta menzilli yer gözetleme radarıdır. 48 kilometre içerisinde hareket eden tüm hedefleri tespit edebilir. Bir sırt çantasında taşınabilir. Çok küçük ve hafif olan Squire radarı 1W çıkış gücüne sahiptir. 10 km mesafelerde yürüyüş kişilerin saptayabilir. Frekans Modülasyonlu Sürekli Dalga (FMCW) radar prensibi ile çalışır. Tesisleri, tekerlekli araçlar, paletli araçlar ve helikopterleri  ayıran otomatik hedef sınıflandırma sistemine sahiptir.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı cetin17

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
Ynt: Thales Norveç'e Squire Radar Satıyor
« Yanıtla #1 : 18 Şubat 2013, 14:39:32 »
Özellikleri çok güzel bir radar.

Bilmediğim için soruyorum,
bizim bu tür bir radarımız var mı?
Ya da Aselsan'ın böyle bir çalışması bulunmakta mı ?
Saygılar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Thales Norveç'e Squire Radar Satıyor
« Yanıtla #2 : 18 Şubat 2013, 14:54:29 »
Özellikleri çok güzel bir radar.

Bilmediğim için soruyorum,
bizim bu tür bir radarımız var mı?
Ya da Aselsan'ın böyle bir çalışması bulunmakta mı ?
Saygılar.

http://www.defenceturk.com/index.php/topic,3649.msg28028.html#msg28028
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com