Gönderen Konu: Rusya'ya meteor düştü  (Okunma sayısı 2807 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Rusya'ya meteor düştü
« : 15 Şubat 2013, 14:00:36 »

Rusya'ya meteor düştü

Hürriyet Planet
15 Şubat 2013

Video  >> http://webtv.hurriyet.com.tr/2/45427/0/1/rusya-ya-meteor-dustu.aspx

Rusya'ya meteor düştü
Rusya’nın Ural bölgesinde bir meteor yağmurundan kaynaklandığı belirtilen gökyüzündeki patlamalar üç büyük şehirde panik yarattı. Görgü tanıkları bölgedeki binaların sarsıldığını, camların kırıldığını ve cep telefonu sinyallerinin kesildiğini bildirdi. Bölgede en az 400 kişinin yaralandığı belirtildi.

RT’nin aktardığı teyit edilmemiş haberlere göre, meteora Çelyabinsk yakınlarındaki Urzhumka yerleşiminde bir hava savunma birimi tarafından müdahale edildi.

Roketle vurulan meteorun parçalarının 20 kilometre çapında bir alana yayılmış olabileceği belirtiliyor.

Çelyabinsk, Tyumen ve Sverdlovsk bölgelerinin yanı sıra Rusya’nın Başkırdistan Cumhuriyeti’nde ve Kazakistan’ın kuzeyinde gökte görülen ışık vatandaşlarda UFO paniğine neden oldu.

O ANLAR AMATÖR KAMERADA

Lifenews gazetesi en az bir meteor parçasının Çelyabinsk’te bir çinko fabrikasının duvarını yıktığını, internet ve cep telefonu hizmetlerinin kesildiğini duyurdu.

Rusya Acil Durum Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada 20 bin kurtarma görevlisinin bölgede görev başında olduğu, üç kurtarma uçağının da olası hasar bölgelerine gönderildiği ifade edildi.

Görgü tanıkları gökyüzündeki patlamanın yarattığı etkiyi “aynı anda bir deprem olması ve bir yıldırım düşmesi” olarak nitelendirirken, havada büyük duman bulutları dikkat çekti. Bazı kişiler de gökten yanan cisimler düştüğünü söyledi.

Çelyabinsk bölgesi polisi yerel altyapıyı korumak amacıyla “Kale Operasyonu” isimli bir operasyon başlattı. Ofis binaları tahliye edildi, şehirdeki bir okulda, muhtemelen kırık cam kaynaklı yaralanmalar olduğu belirtildi.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/22602995.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Rusya'ya meteor düştü
« Yanıtla #1 : 15 Şubat 2013, 14:00:57 »
Bilim kurgu filmi gibi...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #2 : 15 Şubat 2013, 14:02:54 »
Dün dünya'ya 24.000km yakınından astroid geçiçekti onun kırıntılarıdır...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3 : 23 Şubat 2013, 14:25:34 »

Çelyabinsk meteoru UFO tarafından mı vuruldu?

18.02.2013, 16:26

Rusya Internet ortamında Ural’da düşen meteorla ilgili yeni görüntülere yer verildi. Bu görüntülerde bir cismin meteora yetiştiği, meteora çarptığı ve büyük bir hızla uzaklaştığı görülüyor.

Eğer bu bir göz aldanması ya da fotomontaj değil ise meteora bir UFO’nun çarptığını ve bunun da gök cisminin havada parçalanmasına neden olduğunu düşünmek mümkün. Eğer meteor parçalanmadan yere düşseydi çok daha ağır sonuçları olabilecekti.

Uzmanlar meteora ‘çarpan’ şeyin ne olduğu konusunda kafa yoruyorlar. Bu hava savunma füzesine pek benzemiyor. Yoksa bir UFO mu? Bu soruya diğer video kayıtlarının incelenmesi ile cevap bulunabilecek mi?

Video >> http://turkish.ruvr.ru/2013_02_18/Celyabinsk-meteoru-UFO-tarafindan-mi-vuruldu/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4 : 24 Şubat 2013, 02:12:50 »