Gönderen Konu: Pilatus PC-7  (Okunma sayısı 3701 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Pilatus PC-7
« : 13 Şubat 2013, 15:51:32 »
Pilatus PC-7

Botswana'nın Yeni PC-7 MkII Turbo Eğitim Uçakları

Pilatus Aircraft 8 Şubat tarihinde Gaborone'da gerçekleştirilen törenle yeni PC-7 MkII Turbo Eğitim Uçaklarını Botswana Savunma Kuvvetlerine teslim etti. Törene Botsawana Cumhurbaşkanı, üst düzey hükümet yetkilileri ve ordu komutanları katıldı.

1989 yılında Botswana 7 adet PC-7 eğitim uçağı için sözleşme imzalamış, bu uçaklar 1990'da göreve başlamışlardı. O tarihten bu yana 28000'den fazla uçuş saatiyle 70000'den fazla iniş gerçekleştirilen bu uçaklar oldukça yaşlandılar. 2011 yılında Botswana Savunma Kuvvetleri bu eskiyen uçakların yerine yeni model olan PC-7 MkII eğitim uçaklarını seçti. Törende 5 adet PC-7 MkII uçağı teslim edildi.

İsviçreli Pilatus Aircraft, bugüne kadar 160 PC-7 üretti ve son siparişi Hindistan verdi.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2013, 17:46:31 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Hindistan Hava Kuvvetleri 10 PC-7 Uçağını Alıyor
« Yanıtla #1 : 30 Mayıs 2013, 18:10:47 »
Hindistan Hava Kuvvetleri 10 PC-7 Uçağını Alıyor

Hindistan Hava Kuvvetleri pilotlarının eğitimi için İsviçreli Pilatus Aircraft ile 75 uçaklık bir anlaşma imzalamıştı.  2.8 milyar Rupi değerindeki anlaşma kapsamındaki 75 uçaktan ilk 10 adedi Hava Kuvvetleri Akademisine ulaştı. İlk uçak Şubat ayında Gujarat Jamnagar'a gelmişti.

İsviçre'nin  büyük havacılık şirketi Pilatus tarafından üretilen 10 Pilatus PC-7 uçağı yarın Dundigal Hava Kuvvetleri İstasyonunda düzenlenecek bir törenle teslim edilecekler. Uçakların bakımı teknoloji transferi ile Hindustan Aeronautics Ltd tarafından yapılacaktır.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Hindistan Son PC-7 Uçağını Teslim Aldı
« Yanıtla #2 : 15 Kasım 2015, 20:43:33 »
Hindistan Son PC-7 Uçağını Teslim Aldı

75. ve son Pilatus PC-7 MkII eğitim uçağı, Dundigal'daki Hava Kuvvetleri Akademisi'nde, Hindistan Hava Kuvvetleri'ne teslim edildi.

75 PC-7 MkII eğitim uçağı için Pilatus ve Hindistan Hava Kuvvetleri arasındaki anlaşma 24 Mayıs 2012 tarihinde imzalanmıştı. Şubat 2013 tarihinde ilk Pilatus PC-7 MkII eitim uçaklarının Hindistan'a gelmesiyle Hindistan Hava Kuvvetleri pilotları için yeni bör dönem başladı. PC-7 MkII Eğitim Sisteminin kullanıma girmesi Hindistan Hava Kuvvetleri temel pilot eğitiminde bir devrim yarattı. Uçaklar kullanıma girdiklerinden bu yana 40.000 saatten fazla uçtular.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
PC-7 Düştü
« Yanıtla #3 : 15 Haziran 2016, 12:01:17 »
PC-7 Düştü

İran Hava Kuvvetlerine ait bir Pilatus PC-7 eğitim uçağı, 5 Haziran Pazar günü düştü.

PC-7 hafif bir eğitim uçağı, İsfahan kenti yakınlarındaki Şehit Babaei Hava Üssünden havalandı. Yerel saatle 12:20'de uçakta bir arıza meydana geldi. Uçak Naeen ve Ardistan kentleri arasındaki bir yola inmeye çalıştı.  Zafarqand köyü yakınlarında düştü. Uçaktaki iki pilot yaralandı.

Düşük kanatlı, tandem-koltuklu Pilatus PC-7 Turbo Trainer uçağı; akrobasi, taktik ve gece uçuşları da dahil olmak üzere temel eğitim fonksiyonları için geliştirildi ve 1978 yılında piyasaya sürüldü.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Malezya PC-7 Mk II Aldı
« Yanıtla #4 : 28 Temmuz 2016, 11:59:02 »
Malezya PC-7 Mk II Aldı

Kraliyet Malezya Hava Kuvvetleri (RMAF), pilotların temel eğitimi için 27 Temmuzda 2 Pilatus PC-7 MkII temel eğitim uçağı ve eskiden EC120B olarak bilinen bir H120 helikopterini teslim aldı. Önümüzdeki ay 3 Pilatus PC-7 MkII temel eğitim uçağı daha teslim edilecek.

DefenceTurk.com