Gönderen Konu: (Hisar A-O)Alçak-Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi Projeleri  (Okunma sayısı 238886 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
Test sonucu?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
Ynt: (Hisar A-O)Alçak-Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi Projeleri
« Yanıtla #202 : 06 Haziran 2018, 23:15:50 »
Hisar G adında bir proje oldugunu ilk kez gördüm.
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2018, 00:10:52 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #203 : 07 Haziran 2018, 00:10:29 »
GUMS'un anlamı "Geliştirilmiş uzun menzilli hava savunma sistemi" imiş.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #204 : 07 Haziran 2018, 00:42:20 »
komplike bir sistem olacak anlaşılan demir kubbe gibi herşeyin entegre olması çok iyi olacak daha hızlı müdahale ve hedefe uygun sistem seçimi için güzel bir çalışma inşallah en kısa sürede görürüz
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2018, 08:25:58 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #208 : 27 Haziran 2018, 14:08:33 »
Tamamen pasif çalışabilen bir hava savunma sistemi bu. düşmanı optikleri ile görüp vurana kadar hiç bir kendisini fark ettirecek radar açmadan çalışabilen bir sistem. Stinger gibi tamamen pasif çalışıyor nerede olduğunu ancak gözleriniz ile görürsenin bulabileceğiniz anlayabileceğiniz bir silah. Radar kullanılmış enayi değiller tabiki bir radar desteği var ama yanı sıra radarı kapattığında da görevini güçlü optikleri ile yine yerine getiriyor. Hem füzeler IIR olduğu için füzeden ileri gelen bir aktiflik durumu yok hemde yerdeki sistemlerde füzenin bu sinsiliğini iyi kullanmak için çok daha yoğun şekilde termal kameralar ile desteklenmiş. Gerçekten korkunç bir silah düşman için. Benim düşmanda Hisarmı olsun S400 mü olsun diye sihirli bir tercihim olabilse kesinlikle S400 ü olsun isterdim. Hisarla başedilmez S400 ile bir sürü yolu var. Hisar seni motorundan vurana kadar onu görerek bulmaktan başka çare yok. Ne füzeyi nede aracı sessiz moda geçti ise tespit edemezsin sinyal istihbaratı ile ve o işini yine de tam olarak yapar o esnada. Dünyanın en feci füzelerinden birini yapıyoruz hiç menzili şu kadar bu kadar demeyin lazımsa bütün ülkeye dağıtırsın alanı düşman üstünden geçer yine fark edemez ama füze onu görür ateşler vurur. Korkunç bir tehdit. Hawk ı düşünün çalışması için sürekli radar açık olmak zorunda. At antiradyasyon füzesini yada bir dolanan mühimmatı yada uçakta isen harm füzesini gider hawk hava savunma sistemini vurur ama Hisar ı vuramaz. Stinger gibi çok sinsi bir silah. Bu sinsi mimari üzerine ne kadar gidiyorlar görüyorsunuz konvoya üzerinde IRST gibi bir optik suit olan jeep koymuşlar. Ufuk çizgisine kadar o güçlü kameralar bütün gök yüzünü tarar her hedefi kolayca yakalar. Radarında yaptığı bu kadar zaten.
Şu Yemen deki İran sinsiliği ile düşen Suudi F16 olayı yani buradaki bizim yaptığımız şey. Yerde bir flir F15 i yakalıyor ne kadar zavallıca bir durum F15 için hiç bir işaret sinyal yok. Attığın füzede Hisar gibi  IIR ise katmerli bela.

Bizim sistem böyle çalışacak en sinsi modda. Belki bu video da atılan füze IIR değil hatta ama bizim füzede tamamen sessiz pasif sinsi füze var

! No longer available
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2018, 14:29:07 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #209 : 27 Haziran 2018, 22:26:17 »