Gönderen Konu: (Hisar A-O)Alçak-Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi Projeleri  (Okunma sayısı 239092 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
video olarak neden yayinlanmaz  anlamak icin uzayli olmamiz gerekir

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
Ben ne zaman mevcut devlet sistemini (devleti yönetenlerin askeri konularını) eleştirsem birileri eksi basıyor. Arkadaşım haklı bir sebebiniz varsa çık karşıma "yabgu yanlış biliyorsun olay şudur budur" diyin bende doğruyu öğreneyim. Sizde o cesarette yok. İşinize gelmeyince bas eksiyi git. Böylede korkaklar... Mevcut sistem tanrıları olmuş bunların. 
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Sınırda füze tehdidine Türk 'Demir Kubbe' sistemi

Sınırlarda artan füze ve roket tehdidine karşı İsrail’in “Demir Kubbe” benzeri hava savunma sistemi için harekete geçildi. Roket ve havan mermisi tehdidine karşı koruma sağlayacak sistemin geçtiğimiz çarşamba günü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısında da ele alındığı belirtildi.

Mehmet Can TOPTAŞ/ANKARA

Aselsan’ın 2015 yılında gelişmiş, bölgesel entegre hava savunma sistemi için başlattığı çalışmalara hız verildi. Uluslararası literatürde “C-ram” olarak adlandırılan sistem, roket, topçu ve havan mühimmatlarını havada yok etme prensibine dayanıyor.

Roket tehdidinin yaşandığı yerleşim yerlerine kısa sürede konuşlanabilecek sistem, roketin atılmasının ardından tespitini, düşeceği noktanın hesaplanarak bölge halkının uyarılmasını, parçacıklı mühimmat kullanarak tehdidin havada imhasını ve atış yapılan noktanın dakikalar içinde tespit edilerek karşı ateşle yok edilmesini amaçlıyor.

Sistem, Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunan KORKUT hava savunma sistemi, 35 milimetre hava savunma topları ve parçacıklı mühimmat atabilen hava savunma silahlarının entegre edilmesiyle çalışacak. Atış testleri devam eden alçak ve orta irtifa hava savunma sistemi HİSAR-A ve HİSAR-O’nun da sisteme entegre edilmesi planlanıyor.

http://www.kokpit.aero/demir-kubbe-
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
İTÜ Savunma Teknolojileri Kulübü ( SAVTEK ) düzenlenen etkinlikte fotoğrafı çekilen bir görselde Hisar A/O sistemlerin seri üretim tarihi için 2019/20 verilmiş
Ben önceki seri üretim tarihini 20/21 yılları olarak hatırlıyorum bu durumda güncel bilgi sayesinde programın biraz hızlanmış olması veya en azından takvime uygun ilerlediğini değerlendirebiliriz

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Tübitak Sage, Gökdoğan ve Bozdoğan füzelerinin Hisar HSS ile entegresi planlanıyor. Bu sayede Türkiye'nin ilk yerli ve milli Hava-Hava füzeleri, Yerden-Havaya atılabilecek.

https://twitter.com/ssavunmasanayi

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Şu video ya bakın. İşte bu uçağı basit bir termalle görebilirsin ve bu iki füzeylede vurabilirsin. Ama stinger ile vuramazsın. Ne kadar lazım bir şey aslında cayır cayır radarı çalıştırıpta ben burdayım demeyen pasif bir sistem. Garajdan çık stinger gibi attığında ancak düşman fark edebilsin. Öbür türlü ağır sistemlere düşman harm filan atıyor ama bu şekilde çok büyük tehdit düşmana. Menzili süper değil ama sonuçta stinger de değil yani gözünle göremediğin hedefe bile atılır biraz kollarsan. Çok lazım bir sistem ama pasif olması şart radarla aramayacak düşmanı termalle işini halledecek.

Şu adamlara bak ne kadar zavallılar. Bir tane Bozdağan yada Gökdoğan ları olsa indirirlerdi bu AC 130 u
! No longer available

Böyle yani basit bir şey

Şu kadar tantanalı şahane bir aletin stinger yerine sidewinder benzeri bir füze ile olması gerekir

« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2018, 01:30:19 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Gökdoğanı hisar'a eklemek için atış irtifası dezavantajını kaldırmak için booster eklememiz gerekebilir  Belki bu azda olsa menzilde de bir artış sağlarsa füze 80 km'lere felan çıkarsa doyurucu irtifalarda daha katmanlı bir hava savunma için bize bir imkan verebilir.

Oerlikon 20 mm aa : 1.5-2 km
Bofors 40 mm AA : 3 km
Oerlikon 35 mm AA : 4 km
Korkut CİWS AA : 4 km
Hisar Manpads/ Atılgan-Zıpkın:  8 km
Hisar A : 15 Km
Hisar O : 35 KM
Hisar- Nokta : 50 km
Hisar- GökTuğ : 80 Km
Hisar- U : 120 km
S-400 Uzun&ABM : 250-400 km.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
basit ve etkili bir sistem olur
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
BİLGİ NOTU
TARİH   :   16 Mayıs 2018
SAAT   :   14:10

HİSAR-O BTF ATIŞI YAPILMASI PLANLANAN BÖLGEYE AİT KOORDİNAT BİLGİLERİ VE GİRİŞ YASAĞI UYGULANACAK TARİHLER:
21 MAYIS-09 HAZİRAN 2018

SIRA NUMARASI   COĞRAFİ KOORDİNATLARI (DERECE-DAKİKA-SANİYE)
1                              38 25 49.94K
                                33 46 46.74D

2                              38 19 19.79K
                                33 35 0.06D

3                              38 40 19.27K
                                33 16 8.86D

4                              38 46 49.20K
                                33 27 57.39D

Atış Yüksekliği: 14.000 Feet.