Gönderen Konu: (Hisar A-O)Alçak-Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi Projeleri  (Okunma sayısı 239035 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Bu konunun Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi Projesi ile uzaktan yakından alakası yok?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı marial

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Her Türk asker doğar
o zaman yorumu silin bende yeni açayım

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
kanı hızıyla ilerliyor , 2007 de  karar kılınıyor 2011 de imzalar atılıyor , çalışmalar 2015 de başlar sistem ilk meyvesini 2040 da verir.  >:(  4 yıldır aynı mevzu  4 yıldır  hep aynı şeyleri sayıklayıp duruyoruz  , bunca yükü aselsana yüklemenin sonuçları olabilir , keşke aselsana eşdeğen bir şirketimiz daha olsaydı. :-\

Hizi begenmedinizmi? Bence hersey güzel ilerliyor. Insanlara Rüya ve Umut vererek her istediginizi yaptirabilirsiniz. Insanlara kendi Milli Benligini ve Bayraklarini bile inkar ettirebilirsiniz. Hazm ettire ettire.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Cumhurbaşkanı Roketsanı ziyaret etmiş bu resimde arkada görülen sanırım Hisar-A veya Hisar-O modeli yada mock-up'ı.

http://www.haber7.com/foto-galeri/24617-cumhurbaskani-gul-roketsani-ziyaret-etti/p1#gallery

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Sanırım bu proje kapsamındaki çalışmalara ait;Roketsan tarafından Foldable (katlanabilir) kanat geliştirilmiş ve yeni nesil bir füzede kullanılmış.Atmaca yada hava-hava veya daha başka güdümlü bir füze projesi içinde olabilir bu çalışma.

http://www.3ds.com/fileadmin/PRODUCTS/SIMULIA/PDF/scc-papers/design-and-analysis-of-a-foldable-wing-mechanism-13.pdf

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
SOM'un F-35'lere entegresi için olabilir..

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Muhtemeldir ancak ben SOM'un o aşamayı geçtiğini düşünüyorum.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Projelerden önce genellikle böyle tez çalışmaları olur ve birkaç yıl içinde açık kaynaklardan erişilebilir durumda yayınlanır.Burada sanırım alçak irtifa sisteminin tez çalışmasına ait olan bir çalışma var.

DİK FIRLATILAN KARADAN HAVAYA BIR FUZENİN TASARIM, MODELLEME, GUDUM VE KONTROLÜ

http://etd.lib.metu.edu.tr/upload/12612408/index.pdf