Gönderen Konu: (Hisar A-O)Alçak-Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi Projeleri  (Okunma sayısı 238946 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
https://www.armyrecognition.com/defense_news_april_2022_global_security_army_industry/egypt_shows_interest_to_manufacture_locally_turkish_hisar_surface-to-air_missiles.html

Şöyle bir haber düşmüş ortamlara.

Mısır, HİSAR HS füzelerimizi kendi ülkelerinde üretmek için işbirliği yapmaya ilgi gösteriyormuş.

Merak ediyorum Mısır'ın bu tür bir üretim yapabilecek yeteneği, donanımı var mı? Öte yandan bu tür sistemlerin başka ülkelerde üretilmesi için izin verilmesini asla desteklemiyorum. Elbette iddia ama çok istiyorsa Mısır ilişkileri düzeltsin bizle, sonra da satın alsınlar. Gerekirse kendilerine pek çok sistem de satarız lakin kalkıp yerel üretim falan bunlara asla girilmemeli. TTZA, MRAP falan değil bunlar kritik milli sistemler. Kimseye Franchising verir gibi alın üretin demek doğru olmaz. Hele ağzımızın çok yandığı HSS'leri asla başka ülkeye üretim için verilmesini desteklemiyorum. Parasını veren alır ihraç versiyonunu

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
+1

Libya'da uslerini korumak icin koyacagin HSS sistemlerini ornegin, o usleri tehdit eden ulkeye ortak uretim seklinde verecegiz yani oyle mi?

Umarim gercek disi bir haberdir..

Savunma sanayinde onde gelen ulkeler nasil kritik teknolojileri en yakin muttefiklerine bile kolay kolay vermiyorsa, bizimde HSS gibi bin dereden su getirip yaptigimiz sistemlerin teknolojilerini /sirlarini kesinlikle vermemeliyiz..

Misir bizden HSS mi istiyor...hemen..Yunanlilarda imzaladigin deniz yetki anlasmalarini iptal edip, bizim tezlerimizi resmi olarak kabul edersen, tam fiyattan ihrac versyonun alirsin..bu kadar..

What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
Mısır’da biliyor, elindeki silahların, olası bir İsrail savaşında bir işe yaramayacağını. ABD malı lisans altı üretim ne kadar Abrams tankı varsa, zırh ve kabiliyet olarak Merkava’ların çok gerisinde. Elindeki uçakların, Rafale hariç, hiçbirisi İsrail uçaklarına kafa tutamaz. Donanması modern ama tam bir çorba halinde. ABD’den korkusundan, Rusya’dan S400  alması da imkansız. Gördük; siparişini verdiği üretimi tamamlanmış SU35’leri teslim alamıyor. Elindeki S300’lerin nasıl Ermenistan ve Ukrayna’da işe yaramadığını gördü. ABD’den aldığı patriotların kabiliyeti yetersiz. Bu ortada. Suudi Arabistan’da uyduruk İran füzelerini bile durduramıyor. Almanya’dan aldığı IRIS sistemleri de acaba ne derecede etkin?
Biliyor. Avrupa  Samp-T satsa bile ihraç modeli satar ki satacağını hiç zannetmiyorum. Geriye bir tek bizim HSS’leri kalıyor.
“Kill-Switch” ‘i bizim elimizde olan tam fonksiyonel Hisar’ları  niye satmayalım? TOT falan olmaz. Ama satış olur.
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2022, 13:39:42 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
piramit kafalilara bak ortak üretimmis

bunlar ne zaman akillandilar

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Envantere giren HISAR-O+ bataryası.
« Yanıtla #584 : 25 Nisan 2022, 16:14:49 »
Alıntı
Envantere giren HISAR-O+ bataryası toplu halde.
https://mobile.twitter.com/Dromercay

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Bunlardan kaç sistem alınacak ? En azından 20 sistem alınır herhalde

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
en azinda 30 tane ege orduya ihtiyac var

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
Dünya'daki orta irtifa hava savunma sistemleriyle karşılaştırırsak , kaçıncı sıraya oturur HİSAR-O ?

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
hepside ayni  sayilir  benim bildigim  hisar O RF olursa  iyi olur menzil olarak

Çevrimdışı Hornet

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
3 ? Şaka mı bu. Bir atıcı araç sadece 3 füze mi atıyor yoksa ben yanlış falan mı görüyorum olay nedir burda. Mercedes araca yazık 3 füze nedir ? Neden 6 değil mesela var mı bunun bir açıklaması