Gönderen Konu: Proje : '' North Star Light ''  (Okunma sayısı 5553 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
Proje : '' North Star Light ''
« : 12 Şubat 2013, 12:03:29 »
ÇİN yeni bir stratejik nükleer füze geliştirdi..!!!

Kod Adı : '' North Star Light ''

Bilgilere göre füze'nin 7-24 savaş başlığı konulabiliyor. Füze'nin öz savunma sistemi mevcut. Hedefe 2 başlık gönderiliyor. İlk başlık asıl savaş başlığının patlayacağı  yerden uzak bir noktada yere çakılıyor ve bekliyor. 2. başlık (nükleer başlık) yere 100 metre mesafede patlıyor. 2.başlıkda (Kimyasal veya biyolojik silah) yerde bekleyen füze patlıyor. Nükleer başlığın oluşturduğu şok dalgası kimyasal ve biyolojik silahı büyük bir hızla etrafa dağıtıyor ve 10-15 kat fazla kayıp verdiriyor.

(Bilgileri tam çeviremedim Çincesi olana metni atabilirim)

U S military exposure to China's top secret nuclear bomb North Star Light

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Proje : '' North Star Light ''
« Yanıtla #1 : 12 Şubat 2013, 12:37:50 »
Anladığım kadarıyla 2. başlık yerde beklemiyor, o da patlıyor. Ancak o başlık nükleer değil konvansiyonel. Füzenin hem nükleer hem de konvansiyonel başlık taşıdığını göstermek istemişler. Zaten 2 değil en az 7 başlık olması gerekli ;)
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2013, 12:41:20 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #2 : 12 Şubat 2013, 13:37:05 »
Hayır hocam o yerdekine biyolojik veyahut kimyasal başlık konulabiliyor. Zaten neden yerin dibinde boşuna konvansiyonel bomba patlatsınlarki :D O kadar'ını çevirebildim eminim bu kısmından :D

Çevrimdışı Cakas

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 12 Şubat 2013, 13:45:41 »
İnsanoğlunun ne kadar çılgınlaşabileceğinin bir göstergesi. Tek başına bile çok yıkıcı olabilecek iki ayrı silahı kombine edip böylesine bir silah geliştirilmesi...
Teknolojik anlamda insanlığın ilerlemesi ancak ilerlerken ne kadar vahşileşebileceğinin de bir göstergesi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4 : 12 Şubat 2013, 14:10:01 »
Hayır hocam o yerdekine biyolojik veyahut kimyasal başlık konulabiliyor. Zaten neden yerin dibinde boşuna konvansiyonel bomba patlatsınlarki :D O kadar'ını çevirebildim eminim bu kısmından :D

Videoda yüzeyde patlıyan bir konvensiyonel bombaya benziyor ama! :D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #5 : 12 Şubat 2013, 14:37:25 »
Kimyasalı dağıtmak için olabilir o... Ama elimdeki bilgilerde biyolojik veya kimyasal silah olduğu yazıyor 2.başlığın...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #6 : 12 Şubat 2013, 15:11:41 »
Kimyasalı dağıtmak için olabilir o... Ama elimdeki bilgilerde biyolojik veya kimyasal silah olduğu yazıyor 2.başlığın...

Ama 7 ile 24 arası başlık taşıyor. Hangi ikinci başlık? :D

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #7 : 12 Şubat 2013, 15:43:48 »
Başlıklar sanki füzeden rastgelemi ayrılıyor..? Biliyorlardır adamlar zaten bunu. Misal nuke atıcağın yeri hesaplıyor zaten adam kimyasal silahın etkilemeyeceği uzaklığada diğer başlık ayrılıp gidiyor. (Bu sırada nuke başlığının yanıltma amaçlı manevra yaptığı yazıyordu sanırım atmosferde.., veya öz savunma ile ilgili radar hakkında bir bilgi vardı) Yere 100 metre mesafe kala nükleer bomba patlıyor. Kimyasal silah'da yer yüzünde patlıyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #8 : 12 Şubat 2013, 15:54:20 »
Başlıklar sanki füzeden rastgelemi ayrılıyor..? Biliyorlardır adamlar zaten bunu. Misal nuke atıcağın yeri hesaplıyor zaten adam kimyasal silahın etkilemeyeceği uzaklığada diğer başlık ayrılıp gidiyor. (Bu sırada nuke başlığının yanıltma amaçlı manevra yaptığı yazıyordu sanırım atmosferde.., veya öz savunma ile ilgili radar hakkında bir bilgi vardı) Yere 100 metre mesafe kala nükleer bomba patlıyor. Kimyasal silah'da yer yüzünde patlıyor.

Senin yüzünden Çince öğreneceğim ona göre. :D

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #9 : 12 Şubat 2013, 16:18:48 »
 ;D Şu okulum bitsin zaten öncelikli amaç İngilizce ve direk Çince öğrenmek olacak yararlanamıyorum arkadaş bilgilerden... :D Metin burda bakın işte :D Translateden anladığınız kadarıyla...

让美国军方难受的中国武器北星之光新型核弹!

美指中国研北星之光新型核弹 射程2.4万公里
据香港商报援引美国情报部门透露,最近得到的可靠消息显示,中国正在研究一种新型***。
代号为‘北星之光’的新型战略核导弹将把中国的战略水平提高到空前高度。军事分析人士研判,这种射程为2.4万公里‘北星之光’导弹的研制,是中国未来太空战略的一部分,一颗‘北星之光’足以瘫痪半个美国。
华府的情报部门指出,这种战略导弹上带有7到21个核弹头,佩带核弹的多少将与它要攻击目标的密度和规模而定。美国情报部门相信它的破坏力是前所未有的,这是因为它有两级弹头并带有若单分导高速巡航弹头。它的破坏力一是在太空中的自我防卫能力,当在太空中遇到截击之前,导弹中的雷达将会告诉主电脑进行自我防卫,数秒钟内各分导弹头就会自动分离主体,按预先的卫星定位对目标进行毁灭性打击。
一弹具三种攻击模式
而在进入大气层前,第一级弹头将分离主体高速下冲,第二级弹头则逐渐减慢速度,进入大气层后主弹体将放出干扰弹头,第一级弹头将高速插入地下,第二级弹头会在约100米的空中爆炸,几乎同时潜地核弹也会爆炸。两者汇合的冲击波将会是单弹头爆炸时所产生能量的5到10倍,并且各分导弹头将会对各分散目标进行攻击,而且可能是生化一体的打击。从而使一枚核弹对同一目标进行了三重打击。

美国一位不愿透露姓名的情报官员说,如果有一枚这样的核弹飞到美国,那么半个美国都要瘫痪。不过中国这种导弹要造出来到部署至少还得10到15年。主要是分导弹头与主弹头上的电脑雷达系统将是中国的最大障碍。不过有消息说中国已经克服了这种雷达的关键一关,已经在军中的超级电脑上模拟成功。

射程2.4万公里可太空发射

这位美国官员还表示,这种射程2.4万公里的新型核导弹,将来能够在太空和潜艇发射的导弹,如果研究成功将对美国构成最为致命的威胁,它比俄罗斯的两千多枚导弹还难防范并更具毁灭性。

军事分析人士则指出,该导弹性能可能是巨大的飞跃,它将领先俄罗斯和美国的导弹技术,从而使中国在核战略质量方面处于绝对优势地位。