Gönderen Konu: Akdeniz'de Enerji Krizi  (Okunma sayısı 262247 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: Akdeniz'de Enerji Krizi
« Yanıtla #580 : 13 Eylül 2019, 18:42:19 »
Oncelikle biz kardes degil arkadasiz.

İhvanla ummeti bir tutma. İhvan dis kaynaklidir. Ummetin kucuk bir kismini temsil eder. Ha illa Misir'dan ornek vereceksen Nur partisini ornek ver.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #581 : 13 Eylül 2019, 19:36:07 »
Türkçülük yapacak adam esadla barisalim diye de takla atmaz!

Cani cehenneme deyyusun! Yerle yeksan olmus ulkesinden banane?!

Ne yapar peki Türkçülük yapacak adam? Esadla barışmayıp ne yapmayı düşünüyorsunuz ypg belasının hakkından nasıl gelmeyi düşünüyorsunuz? Esada kimse bayılmıyor ama ülkemizin çıkarı için Suriye tek parça kalmak zorunda.Bunu da Esada düşmanlık yapıp Suriyeyi bölmeye çalışmakla elde edemezsin.Şİmdiye kadar bu yanlış politikayı izledik ve boka batmış durumdayız Suriyede.Esada dolayısıyla Suriye hükümetine düşmanlık sadece ve sadece abd ye ve ypg ye hizmet eder başka da bir işe yaramaz

Ypg belasi diye birsey yok. 5000(besbin) tir yardim yapildigini iddia edenler ya sayi saymasini bilmiyor ya da hic dayak yememis.

Sen TC devleti olarak ypg'nin hakkindan gelmek icin Esad'in destegini, moskofun iznini ariyorsan kusura bakma senin icin film bitmis, cast yazisi cikiyor.

O nedenle arkadaslar, birakin bu laiklik kisvesi altinda ateizm, Şamanizm martavallarini. Bizler İslam'in sancağını indirmeyecegiz. Hapislere dussek bile yalavar yakar olmayacagiz!

Siz adina ummetcilik deyin ben Neo İslamcilik diyorum. Ve bu projede esad ve beton laiklere yer yok!

O zaman buyur Suriye orada ypg orada.Abd yi de Rusyayı da görmezden gel gir temizle o zaman kim tutuyor seni? Süper gücüz ya karşı çıkacak olurlarsa ikisini de tepeleriz evelallah!

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #582 : 13 Eylül 2019, 22:35:02 »
Oncelikle biz kardes degil arkadasiz.

İhvanla ummeti bir tutma. İhvan dis kaynaklidir. Ummetin kucuk bir kismini temsil eder. Ha illa Misir'dan ornek vereceksen Nur partisini ornek ver.

Zaten ''kardeş değil, olsa olsa arkadaş olabiliriz'' diyeceğini öngörerek yazmıştım:) Meseleyi Adem-Havva' ya kadar götürecek olursak; Habil ile Kâbil' in kardeşliği, ancak Kâbil' in Habil' i öldürdüğü güne kadar geçerliydi.

Ümmet kavramı da aynı şekilde... bir yazıda okumuştum şöyle diyordu:

“Geçmişte kitap ehli cennete giderdi. Selçuklular çağında Müslümanlar cennete gider oldu. Osmanlı döneminde ise ehl-i sünnet Müslümanlara indirgenmişti. Laik Cumhuriyet dönemi ise Hanefi Sünni, Türk Müslümanlardan gayrısına cennette yer tanımadı! Ve AKP, yeryüzünde olduğu gibi cennet parselasyonuna da çağ atlatarak (?) ancak AKP’ye oy veren Hanefi Sünni Türk Müslümanların cennete gidebileceği algısını oluşturmayı seçti…”

devamla...

“Aslında Peygamber’e kulak verilecek olursa “‘ümmet’ yoktur. Çünkü, bakın ne diyor o: ‘Nasâra [Hristiyanlar] da yetmiş iki fırkaya ayrılmıştı. Yetmiş biri Cehenneme gitmiştir. Bir zaman sonra benim ümmetim de yetmiş üç kısma ayrılır. Bunlardan yetmiş ikisi Cehenneme gidip, yalnız bir fırkası kurtulur. Cehennemden kurtulan fırka, benim ve Eshâbımın gittiği yoldan gidenlerdir” (Tirmizî).

görüleceği üzere, tarih seyri içerisinde ''Ümmet'' kavramı, daraltıla daraltıla en dar anlamıyla kullanılır olmuştur. Peygambere göre bile Ümmet yok fırka vardı... Kavram O kadar daraltıldı ki, örneği Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinden ayrılacaklar için '' ümmeti bölüyorsunuz'' kavramını kullanabilmişti!

Öyle anlıyoruz ki, şu dünyada; ya herkesin kendine göre bir kardeşlik kavramı var ya da Ümmet kavramı! Ve öyle ki, Suudi Arabistan' ı kardeş görenler vakti zamanında Azerbaycan' ı kardeş görmeye biliyordu. çünkü onlar Şİİ idi...

Özetle sevgi arkadaşım, ben gönlü geniş bir insanım; Kâbillik yapmayan her Ademoğlunu kendime kardeş olarak görebiliyorum. Aynı kavramı devlet çıkarları için de kullanabilirsiniz. Şu halde Ümmettendir dediğiniz Suud krallığı Kâbillik yapmak üzere harekete geçtiğine göre, artık bizler açısından da Ümmetten sayılmayacaktır. 

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #583 : 13 Eylül 2019, 22:40:42 »
Ummetin kim olduğunu BİZ tanimlariz. Kimin bizden olduguna ise herkes kendi karar verir. Kimin Kabil oldugunu "kardesim Esad" lafinda gorduk biz.

Yolun acik olsun.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #584 : 16 Eylül 2019, 17:43:12 »
Almanya, Doğu Akdeniz'de Rumlara desteğini açıkladı

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Mass, şaşırtmadı. Doğu Akdeniz'de Rumlara desteklerini belirtti.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile bir araya gelen Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Mass, gündemdeki Doğu Akdeniz sondaj çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulundu.

RUMLARI DESTEKLEDİKLERİNİ AÇIKÇA SÖYLEDİ
Maas, Yunan mevkidaşıyla Akdeniz’in doğusunda sondaj faaliyetlerini de ele aldıklarını aktararak bu konuda AB Konseyi'nin, Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nden yana açık bir tutum sergilediğini bildirdi.

Almanya, Doğu Akdeniz'de Rumlara desteğini açıkladı

Anlaşmazlığın daha fazla artmasını istemediklerini belirten Maas, "Gerilimin düşmesine katkı sağlamak istiyoruz. Genel olarak Kıbrıs konusunda yeniden diyaloğa girilmesinin, önemli olacağına inanıyorum. Bu tür olaylar bunu zorlaştırıyor." ifadelerini kullandı.

https://www.ensonhaber.com/almanya-dogu-akdenizde-rumlara-destegini-tekrarladi.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #585 : 18 Eylül 2019, 11:02:13 »
Oruç Reis geliyor,

Türkiye’nin Oruç Reis gemisinin faaliyetleri için Meis-Kıbrıs arasındaki bölge için Navtex yayınladığı, bugünden başlayıp 20 Ekim’e kadar devam edecek sismik araştırmaların üç bin deniz millik bir alanı kapsadığı belirtildi Türkiye’nin “Bilim-2” araştırma gemisi ile “Oruç Reis” sismik araştırma gemisinin faaliyetleri için yayımladığı Navtex’ler Rum basınında yer bulurken Rum yönetiminin AB’deki daimi temsilcisi Nikos Emiliu’nun, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki faaliyetleri konusunu Avrupa Konseyi’nin Ekim’deki toplantı gündemine ekletme talebinde bulunduğu bildirildi. Güney’de yayımlanan Fileleftheros Türkiye’nin “Bilim-2” isimli araştırma gemisinin Meis adası bölgesinde bilimsel araştırma yapacak olması nedeniyle dün sabah Navtex ilan ettiği, ancak 16-18 Eylül dönemini kapsayan oşinografik-iklimsel araştırma bölgesinin “büyük bölümünün kıta sahanlığı ile Yunanistan ve Güney Kıbrıs’ın yetki kullanma ve Navtex yayımlama alanına girdiğini” iddia etti. Haberde “Bilim-2” araştırma gemisinin yaşı ve teçhizatı sebebiyle 13 Eylül itibarı ile Meis’in güneyi ve Rodos’un doğusunda bulunan bu geniş bölgede araştırma programını yürütme olanağının kısıtlı olduğu da öne sürüldü. Gazete “Bilim-2”nin hareketlerinin Yunan Deniz Kuvvetleri tarafından izleniyor olması dışında Yunanistan’ın, “kendi yetki bölgesi içerisinde olmasına” karşın Türk Navtex’ini geçersiz kılacak bir karşı-Navtex yayınlamamasının dikkat çekici olduğuna vurgu yaptı. Haberde oşinografik araştırmalarda kullanılan yöntemlerin sismik araştırmalardakinden farklı olduğu ve kıta sahanlığı içerisinde yapılmadığı, “Bilim-2”nin araştırmaları için seçilen noktaların “Türkiye’nin, Doğu Akdeniz’deki Yunan kıta sahanlığına dair taleplerine gönderme yaptığı” da iddia edildi. Aynı gazete “Türkiye Şimdi Oruç Reis’i Gönderiyor” başlıklı haberinde ise Türkiye’nin “Oruç Reis” sismik araştırma gemisinin faaliyetleri için Meis-Kıbrıs arasındaki bölge için Navtex yayınladığını, dünden başlayıp 20 Ekim’e kadar devam edecek sismik araştırmaların, Akama’nın 120 deniz mili açığına kadar yayılan 3 bin deniz millik bir alanı kapsadığını yazdı.

https://www.kibrisgazetesi.com/kibris/oruc-reis-geliyor-h73904.html

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #586 : 18 Eylül 2019, 14:14:11 »
Alıntı

Milli Savunma Bakanlığı, Antalya’dan demir alarak Doğu Akdeniz'deki planlı sahasına intikal eden Oruç Reis araştırma gemisine TCG ORUÇREİS

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #587 : 18 Eylül 2019, 22:13:07 »
Rumlardan Doğu Akdeniz'de yeni adım,

Kıbrıs Rum Yönetimi, Doğu Akdeniz'de yürüttüğü tek yanlı doğalgaz arama ve çıkarma faaliyetleri kapsamında Fransız ve İtalyan şirketlerine yeni bir ruhsat daha verdi.

Rum yönetimi tek başına ilan ettiği münhasır ekonomik bölgedeki 7'nci parsel için İtalyan-Fransız şirketler grubunun ruhsatlandırılmasına onay verdi.

Rum Enerji Bakanı Yorgos Lakkotripis 7'nci parsel için ruhsatlandırma anlaşmasını imzaladı. Buna paralel olarak, görüşmede Fransız Total şirketinin 2, 3, 8 ve 9 numaralı parsellere girişiyle ilgili ruhsatlar da imzalandı.

Rumların hidrokarbon arama ve sondaj izni verdiği 7'inci parsel, Türkiye'nin kıta sahanlığıyla çakışıyor ayrıca ihtilaflı hidrokarbon alanlarından birini oluşturuyor. Sözkonusu parsellerde yaklaşık 6 sondaj yapmasının hedeflendiğini kaydeden Rum Bakan, 2020 yılı için de 9 sondaj yapılmasının beklendiğini söyledi.

https://www.ntv.com.tr/dunya/rumlardan-dogu-akdenizde-yeni-adim,RK_dxRI6O0qYBfECFVa6Lw

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #588 : 19 Eylül 2019, 13:31:21 »
Sat komandoları çok iyiler. Bunları gördükçe insan istemsiz gururlanıyor. InşAllah TF-2000 Muhriplerimiz de görmek nasip olur.

https://youtu.be/qPThSaDjP88
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2019, 13:34:53 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #589 : 19 Eylül 2019, 15:31:49 »
Her ülkenin Sat komandosu var bunların aynısını gidin Gürcistan donanmasında da bulursunuz. Bu elit kuvvetleri olmayan dünyada ordu yok bizimkide onlardan çok farklı değil. Sayıları az olduğundan oyun değiştirme güçleri yok. Bakın 15 temmuz hain darbe girişimide bile bir görevi yerine getiremediler polisi aşamadılar geri çekildiler yunanistan a kaçtılar dehlizde yakalandılar. İyiler ama sonuçta ordu başka bir büyüklük elli tane süper asker ile bir şey yapılamaz o kadar. Ayrıca dediğim gibi her ülkede var bunlar çünkü sayıları az parayı verince donatırsın eğitirsin ABD Almanya Rusya İsrail Türkiye bunları eğitir senin için sende o yetenek yoksa. Çok iyiler ama iyi olsa ne olur kötü olsa ne olur savaşın kaderini bunlarla çizemezsin.

Gurur duyulacak askerleri ben size söyleyim. Uzman çavuş olan profesyonel komando birliklerimiz gurur duyulacak korku saçan oyun değiştiren unsurlardır.
Bu askerleri her ülke oluşturamaz sayıları onbinlerce bunlara para yetmez kadro yetmez ve çoğu ülke ihtiyaç duyacak riskide yaşamaz bu yüzden yoklardır çoğu ülkede.
Yani bunlar. Şu askerlerin karşısına bordo bere sat filan çıkartın maymuna çevirirler elit askerleri çünkü gerçek operasyonel piyade bunlar. Yani ölüm maninesi bunlar. Piyade askeri ile özelliklede Türk piyade askeri ile karşılaşmak cehennemin kapısını aralamaktır savaşta.

Fotoya bak seni görmüşse başın belada demektir. Hissettin dimi o korkuyu iliklerinde şimdi. Daha bundan 50 bin tane daha var TSK lerinde
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2019, 15:38:50 Gönderen: serkan »
beğen