Gönderen Konu: Akdeniz'de Enerji Krizi  (Okunma sayısı 259605 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: Akdeniz'de Enerji Krizi
« Yanıtla #370 : 22 Mayıs 2019, 20:49:21 »
Hatirladigim kadar Sarkozynin teklifini redettmisti RTE. Akliyla AB yerine Akdeniz Birligin üyeligini  alternatif olarak sindu ve liderligini Türkiyeye teklif etmisti. Yani aglayan cocuga seker uzatir gibi. Reis bu tekliften uzak durdugunu iyi hatirliyorum.

Hayir durmadi. O zamanlar ab umutlari diri oldugu icin ab'ye alternatif, hatta bir alt kume birligi kucumsedi. Ama bir acik kapi birakti. Sadece adina itiraz ederek.

Reisiniz kayintiya itiraz edemez
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #371 : 22 Mayıs 2019, 21:33:56 »
Hatirladigim kadar Sarkozynin teklifini redettmisti RTE. Akliyla AB yerine Akdeniz Birligin üyeligini  alternatif olarak sindu ve liderligini Türkiyeye teklif etmisti. Yani aglayan cocuga seker uzatir gibi. Reis bu tekliften uzak durdugunu iyi hatirliyorum.

Hayir durmadi. O zamanlar ab umutlari diri oldugu icin ab'ye alternatif, hatta bir alt kume birligi kucumsedi. Ama bir acik kapi birakti. Sadece adina itiraz ederek.

Reisiniz kayintiya itiraz edemez

O maalesef benim kadar seninde Reisin. Piyangoda RTE cikti.
 N`apalim... onunla yasayacagiz.

Hatirlarsan ona benzer bir model Rahmetli Turgut Özal Karadeniz icin canlandirdi, Karadeniz isbirligi örgütü, kisacasi KEI. Cok güzel bir devletlerarasi bir projeydi.
Sonra ne oldu? Birlik Puf oldu. Neden Puf oldu cünkü AB gibi köklü bir organ yürütülemedigi icin. Tecrübe zenginliktir ve bu Akdeniz icin uygulanacagi birlik en yakin zamanda duvara toslayacagi belli.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #372 : 22 Mayıs 2019, 23:26:04 »
Yok benim reisim degil. Hic olmadi, olmayacak. Katilip oy bile vermedigim secimden cikan her kim olursa olsun beni baglamaz.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #373 : 22 Mayıs 2019, 23:30:00 »
Arkadaşlar tartışmadan ve siyasetten mümkün olduğunca kaçınalım, konuyu dağıtmayalım....

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #374 : 26 Mayıs 2019, 18:45:37 »
Fileleftheros, Türkiye'nin ikinci sondaj gemisini Kıbrıs açıklarına göndereceğini sayfalarına taşıdı.

Rum medyası, Kıbrıs'ta sondaj çalışmaları başlatan 'Fatih'in varlığından dolayı bölgede endişe verici bir sessizliğin hakim olduğunu yazdı.

Fileleftheros gazetesi 'Ankara fırtınaya hazırlanıyor' başlığı ile verdiği haberinde; Türkiye'nin ikinci sondaj gemisini bölgeye göndereceğini yazdı.

Türkiyenin, Kıbrıs'ın güneyindeki deniz parselinde 'ileriye gitme olasılığının' açık olduğunu yazan gazete, bölgede sıcak bir olay çıkma senaryosunun daha görünür hale geldiğini savundu.

Gazete, Yunan hükümet yetkililerinin, özellikle Yunan dışişleri ve savunma bakanlarının son günlerdeki bu ihtimalden söz ettiğini hatırlattı.

Haberde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Fatih' gemisini Türkiye'ye geri çağırmasını hiç kimsenin düşünmediğine de vurgu yapıldı.

http://www.milliyet.com.tr/rum-basini-ankara-firtinaya-dunya-2880295/

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #375 : 26 Mayıs 2019, 20:13:34 »
Cozum surecinden pat diye donuldugu gibi bundan da donulur. Rte karsindakinin elini yoklamasini bilir. Eger karsidaki gucluyse ya pes eder, ya da zamana yayar.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #376 : 26 Mayıs 2019, 20:20:32 »
Cozum surecinden pat diye donuldugu gibi bundan da donulur. Rte karsindakinin elini yoklamasini bilir. Eger karsidaki gucluyse ya pes eder, ya da zamana yayar.

Reisin reklamini yapmak istemiyorum. Ama yaniliyorsun üstadim. Ne zamana birakirlar ne de pes ederler. Dogu Akdeniz konusunda bir tek RTE karar vermiyor.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #377 : 26 Mayıs 2019, 20:28:30 »

Reisin reklamini yapmak istemiyorum. Ama yaniliyorsun üstadim. Ne zamana birakirlar ne de pes ederler. Dogu Akdeniz konusunda bir tek RTE karar vermiyor.

Gorecegiz.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #378 : 26 Mayıs 2019, 20:44:45 »
Yavuz Körfezde ruhsat bekliyor!

Türkiye’nin satın aldığı 2. derindeniz sondaj gemisi Yavuz, İzmit Körfezi’nde demirledi. Geminin ruhsat ve sertifikasyon çalışmaları sürüyor.  Çalışmalar tamamlandıktan sonra doğalgaz ve petrol aramak üzere kentimizden ayrılacak .Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın (TPAO) satın aldığı Türkiye’nin 2. derindeniz sondaj gemisi TPAO Yavuz Deepsea Metro 1’in ruhsatlandırma ve sertifikasyon faaliyetleri HeliPLAT tarafından başlatıldı. Gemi, Akdeniz ve Karadeniz’de petrol ve doğalgaz arama çalışmalarını gerçekleştirecek. Şu anda İzmit Körfezi’nde Altınova açıklarında demirli olan Yavuz, ruhsat ve sertifikalarını aldıktan sonra Türkiye adına denizlerde petrol ve doğalgaz arayacak. Bilindiği üzere TPAO’nun ilk gemisi olan TPAO Fatih Deepsea Metro 2’nin de ruhsatlandırma ve sertifikasyon çalışmaları halen devam ediyor.

**** Gemi halen Yalova Önlerinde. 26.05.2019

https://www.virahaber.com/yavuz-korfezde-ruhsat-bekliyor-52962h.htm

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #379 : 28 Mayıs 2019, 04:42:28 »
Şunu söylemeden geçmek istemiyorum. Normalde bizim (Türk ordusunun) dünyadaki eş değerleri İngiltere ve Fransadır diye düşünüyorum. Ne öyle en güçlüyüz kafası yaşayan aptallara itimat edin nede kendimizi çok güçsüsüz diye alçaltalım. Bizim dengimiz olan ülkeler bunlar. ABD-Rusya- Çin bulundurdukları nükleer güçle bizden öndeler yakında bunun yanına Hindistanda eklenebilir. Hatta bu nükleer güç öyle bir güç çarpanı ki İngiltere ve Fransada nükleer güç sahibi ülkeler arasındadırlar ama İran gibi füzelerini gösterip "bah vururuz" kafası yaşamadıkları için bu güçleri pek bilinmez. Kısacası bizim dengimiz bu iki ülke. Ha nereye geliyorum Akdeniz ve egeye geliyorum. Bana göre 2019 yılında Yunanistanın bizimle hala sidik yarışına giriyor olmasında birazda kendimize eleştiri yapmamız lazım. Normalde bu ülkenin Türk ordusunun gücünü çoktan anlayıp silahlanmaktan vazgecmesi gerekirdi. Bu olur mu ? olur. daha yakın tarihe kadar Karadeniz Türk deniziydi. Rusya bile dogru düzgün gemi gezdiremiyordu o kadar hakimdik bizzat Rus G.Kurmay Başkanının lafı vardır "Karadeniz artık Türk denizi değil" diye... Peki biz Rusya ile silah yarışına girebilir miyiz ? giremeyiz. Aynısını Yunanlılara bizim çoktan yapmamız lazımdı. Çoktan Türklerle silahlanma yarışına girmek felaket olur dedirtebilmeliydik diye düşünüyorum. Lakin işler öyle yürümüyor. Şuan için adamların denizaltıları bile bizimkilerden daha tehlikeli durumda. bizim bu tür sorunları 2019 olmadan çözmüş olmamız lazımdı. Burda hiçbir partiye eleştiri yapmıyorum çünki bunlar 5-10 yıllık sorunlar değil. Biz bayağa bayağa "TSK şöyledir , TSK böyledir" diyerek daha basit ifadeyle gaz vererek bu zamana gelmişiz. Allahtan ülkelerarası bir savaşa girmemişiz yoksa elimizde "canını ülkesi için esirgemeyecek yiğit askerlerimizin" dışında doğru düzgün birşeyimiz yokumuş. Ben bunu anlıyorum.
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.