Gönderen Konu: Akdeniz'de Enerji Krizi  (Okunma sayısı 259679 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
Ynt: Akdeniz'de Enerji Krizi
« Yanıtla #80 : 14 Mart 2018, 16:51:39 »
Birazda suçu kendimizde arayalım. Ne zaman rumlar doğalgaz aramaya başladı bizimkiler apar topar gemi alıp aramaya başladılar. Daha önce neredeydin? Madem hak iddia ediyorsun parsellerde rum arayınca mı aklına geldi oranın sana ait olduğu? MarineTraffic ten bakarım ara ara bizim Barbaros gemisi Akdenize gittiği günden beri aynı yerde dönüp duruyor ne daha  ileri ne daha geri hep aynı lokasyonda çoook büyük gaz yatağı buldu herhalde. Sonra Rumlar gaz buldu bizim bürokratlar hemen DEEPSEA METRO II gemisini aldılar o da 4 aydır Gebze de demirli bekliyor güya adı değişip sondaj a başlayacak bizim bürokrasi işleyişine göre 2 yıla adı değişmez onun. Özet olarak biz anca biri birşey yapınca harekete geçiyoruz ama iş işten geçmiş oluyor.
« Son Düzenleme: 14 Mart 2018, 16:57:30 Gönderen: Destroyed »

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #81 : 14 Mart 2018, 17:47:43 »
Maalesef haklısınız :(

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #82 : 14 Mart 2018, 18:25:40 »
Valla çok sinir oldum artık. Emin olun bugün gürcistan gaz bulduk desin  hemen orada biteriz hakkımıızı yedirmeyiz diye. Elimde olsa Barbaros gemisin arayıp noldu kardeşim daha magma ya ulaşamadınız mı? az biraz bulunduğunuz yerin sağına soluna kayın diyeceğim. Şayet buldularsa  sondaj gemisini gönder bari.. Rum deli gibi gemi yığmış oraya  bizim bir tane gemi yok hakkımız olan parsellerde.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #83 : 20 Mart 2018, 18:44:05 »
YouTube de ekte linkini paylaşmakta olduğum 3.5 saatlik HaberTurk tarafından Nedir Ne Değildir - 16 Mart 2018 (Akdeniz'de Enerji Kaynakları) adlı programı izledim , ilgilenen ve vakti olan arkadaşların izlemesini öneririm. 

! No longer available

« Son Düzenleme: 20 Mart 2018, 20:06:13 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #84 : 28 Mart 2018, 18:14:56 »
silinebilir.
« Son Düzenleme: 28 Mart 2018, 18:15:53 Gönderen: Destroyed »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #85 : 08 Mayıs 2018, 17:41:56 »
Türkiye iç meselelerine yoğunlaşmışken ,doğu Akdeniz deki  hitro karbon ortakları çalışmalarına devam ediyor.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/dogu-akdenizde-turkiyeye-karsi-dogalgaz-hamlesi-40830142

Çevrimdışı The.Turk

• DefenceTurk
  • *
  • 3
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #86 : 08 Mayıs 2018, 18:39:52 »
Valla çok sinir oldum artık. Emin olun bugün gürcistan gaz bulduk desin  hemen orada biteriz hakkımıızı yedirmeyiz diye. Elimde olsa Barbaros gemisin arayıp noldu kardeşim daha magma ya ulaşamadınız mı? az biraz bulunduğunuz yerin sağına soluna kayın diyeceğim. Şayet buldularsa  sondaj gemisini gönder bari.. Rum deli gibi gemi yığmış oraya  bizim bir tane gemi yok hakkımız olan parsellerde.
Bu iletiyi gözde kaçırmışım. Buyur usta sorularına ben cevap vereyim.

Barbaros Hayreddin Paşa ekibi olarak son 1.5 yılda Akdeniz'de 3 proje bitirdik, 4. projeye devam ediyoruz. 3 senedir gemideyim,biten tarama projesi sayısını hatırlamıyorum artık. Biz bu gemide aynı yerde dolanıp durmak gibi bir eylem içinde değiliz. Eğer bir ais takip programından gemiyi takip ediyorsan ve ona istinaden yazdıysan,belirlenen proje alanlarının taraması uzun ve dar elipssel hareketler şeklinde yapılıyor ve öyle kafana göre parsel arayamıyorsun,ruhsat olayları var. Ayrıca,Barbaros Hayreddin Paşa rumlar arama yaptı diye alınmadı,çok daha öncesinde alındı bu gemi ve ilk projeleri Karadeniz de yapıldı. Karadeniz-Marmara-Akdeniz'de birçok proje sonuçlandı.

Ham verinin işlenebilir dataya dönüşmesi-işlenmesi ve yorumlanması biraz uzun süren bir işlem ve bizimle paylaşılan bir bilgi değil proje sonuçları.Fakat mantık biz birşeyler bulduk ki sondaj gemisi alındı diyor.

Sondaj gemisi şu an personel donatımı tamamlanmak üzere,malum ülkemizde off-shore ve drilling konusunda tecrübeli insan sayısı aşırı sınırlı. Yakında bağlı olduğu limandan kalkması ve Akdeniz'e gelmesi bekleniyor. Kuyu anlaşmaları yapıldı ve  inşallah yakında ilk sondaj yapılacak.

Ben bu geminin bir senior zabiti olarak artık emeklerimin karşılığını görmek istiyorum,sizede hak veriyorum ama bu işler bizim gibi yeni girenler için, hizmet satın alanlara kıyasla biraz daha uzun süren işler. Çok sıkışırsak eskiden olduğu gibi Shell-BP'den hizmet alınır ama amaç kendi göbeğimizi kesmek.Az daha sabır,inşallah arzulananlar gerçek olacak.
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2018, 18:44:20 Gönderen: The.Turk »
Yaşam ne kadar güzel olsa da, ''Ölüm'' yaşamdan daha güzeldir; Layıkıyla öldükten sonra...

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #87 : 08 Mayıs 2018, 19:06:20 »

Ben bu geminin bir senior zabiti olarak artık emeklerimin karşılığını görmek istiyorum,sizede hak veriyorum ama bu işler bizim gibi yeni girenler için, hizmet satın alanlara kıyasla biraz daha uzun süren işler. Çok sıkışırsak eskiden olduğu gibi Shell-BP'den hizmet alınır ama amaç kendi göbeğimizi kesmek.Az daha sabır,inşallah arzulananlar gerçek olacak.

İnşallah dediğiniz gibi olur. Madem sektörün içindensiniz, size ayrı bir merakımı sormak istiyorum. MTA ORUÇ REİS bildiğim kadarıyla aynı görev için inşa edildi. Onun nerede olduğu yada arama yaptığı hakkında bilginiz var mı?

Çevrimdışı The.Turk

• DefenceTurk
  • *
  • 3
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #88 : 08 Mayıs 2018, 19:37:53 »
MTA Oruç Reis şu an Karadeniz'de çalışmakta. Birbirinden farklı 2 kurumun gemileri olduğu için pek birbirimizden haberimiz yok. Biz hidrokarbon araması yapıyoruz onlar daha çok su altı madenlerine yönelik sanırım.
Yaşam ne kadar güzel olsa da, ''Ölüm'' yaşamdan daha güzeldir; Layıkıyla öldükten sonra...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #89 : 09 Mayıs 2018, 14:31:12 »
Türkiye'yi bypass eden haritaya çok sert tepki!

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, İsrail, Yunanistan ve Kıbrıs Rum yönetimi liderleri, Binyamin Netanyahu, Aleksis Çipras ve Nikos Anastasiadis’in gerçekleştirdikleri zirvede, doğu Akdeniz’deki doğalgaz kaynaklarının Türkiye by-pass edilerek Akdeniz’in ortasından geçecek boru hattıyla AB’ye ulaştırma projesine sert tepki gösterdi. Akıncı, East-Med adı verilen boru hattı projesinin Kıbrıs’ta barış çabalarına büyük zarar vereceğini ve bölünmüşlüğe hizmet edeceğini söyledi.
Kıbrıs Rum yönetiminde önceki gün yapılan 3’lü zirvede, boru hattı konusunda somut kararlar alındığına dikkat çeken Akıncı, “Güney Kıbrıs’ta bir araya gelen Anastasiadis-Çipras ve Netanyahu Doğu Akdeniz doğal gazının Güney Kıbrıs-Girit-Yunanistan ve İtalya güzergâhından Avrupa’ya ulaştırılmasını öngören proje konusunda bu yıl anlaşma imzalayacaklarını açıkladı. Bunun ötesinde AB’nin bu projeye finansman desteği sağladığı da bilinmektedir. Daha önce de defalarca açıkladığım gibi, bu bir barış rotası değildir” dedi.

Doğu Akdeniz’de ve Kıbrıs açıklarındaki doğalgaz kaynaklarında Kıbrıslı Türklerin de hakkı olduğunu belirten Akıncı, gazın en ucuz ve en hızlı Türkiye üzerinden AB pazarlarına ulaştırılmasının akıl yolu olduğuna dikkat çekti.

Akıncı, “Ekonomik akla uygun, barış ve istikrara hizmet edecek, Kıbrıs’ta çözüme katkı sağlayacak yol budur. 14 yıl önce Güney Kıbrıs’ı AB’ye tek başına almakla işlenen vahim hataya, bir yenisi daha eklenmek üzeredir. Bu gelişme, Kıbrıs’ta bölünmüşlüğe hizmet etmekten başka bir işe yaramayacaktır” diye konuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/turkiyeyi-bypass-eden-haritaya-cok-sert-tepki-40830701
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com