Gönderen Konu: Akdeniz'de Enerji Krizi  (Okunma sayısı 259476 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Akdeniz'de Enerji Krizi
« Yanıtla #930 : 11 Ağustos 2020, 00:42:21 »
Başkan kara kızı yakalamışsın.

Sadece yakalayanları yakaladım.  :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Galanth

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #931 : 11 Ağustos 2020, 09:36:42 »
MEB'imizi ilan edeceğiz, BM'ye bildireceğiz. Eğer başka ülkelerle çakışırsa oturup, diğer ülkeleri davet edeceğiz.  Halbuki sorunlar önce diplomatik olarak çözülmeye çalışılır, o işlemezse asker devreye girer.

Mısır ile Yunanistan arasındaki anlaşma göstere göstere geldi. Bu anlaşmanın realize edilmesinin müsebbibi Türkiye'deki siyasi iktidardır. Mısır, Türkiye ile anlaşmak istedi. Hatta, Yunanistan ile birlikte oturduğu masada müzakereyi uzattı ki, Türkiye durumun farkına varsın ve elini uzatsın.

Türker Ertürk- Emekli Tuğamiral
https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/askerler-diplomasi-diyor-1757512

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #932 : 11 Ağustos 2020, 10:44:18 »
MEB'imizi ilan edeceğiz, BM'ye bildireceğiz. Eğer başka ülkelerle çakışırsa oturup, diğer ülkeleri davet edeceğiz.  Halbuki sorunlar önce diplomatik olarak çözülmeye çalışılır, o işlemezse asker devreye girer.

Mısır ile Yunanistan arasındaki anlaşma göstere göstere geldi. Bu anlaşmanın realize edilmesinin müsebbibi Türkiye'deki siyasi iktidardır. Mısır, Türkiye ile anlaşmak istedi. Hatta, Yunanistan ile birlikte oturduğu masada müzakereyi uzattı ki, Türkiye durumun farkına varsın ve elini uzatsın.

Sn Galanth,
"Mısır ile Yunanistan arasındaki anlaşma göstere göstere geldi. Bu anlaşmanın realize edilmesinin müsebbibi Türkiye'deki siyasi iktidardır" Bu goruse aynen katilmaktayim. Ancak Iktidar niye bu yolu tercih ettigi sorusunu da sormakta yarar oldugu kanisindayim? Kanimca bunun yaniti ise dedigim dedik politikasi altinda yatmaktadir. Yani iktitidar Misirda Ihvan karsiti olan Sisisi iktidari ile gorusmem kararindaki israri yatmaklala birlikte, mazlumun yaninda oldugu gurusunu secmenine ve partisini desteklemekte olanlara gostermekte " Yani sozunun eri merhametli "

Peki niye diplomasi ile cozulmesi muhtemel olan bir sorunlari ,surekli ganbot politikasina tercih etmekteyiz? Bunun yaniti ise iktidarin sert adam rolunu oynayarak ulkemizin haklarini sonuna dek korumaya azimli bir iktidar oldugu mesajini halka asilama istegi on plana cikmaktadir " yani popularitisini yurt icerisinde artirmak ve ilerisi icin yatirim yapmak"

Bu ve benzer siyasi manevralari anlamak icin pek kafa yormaya gerek yok , tabii ki gercekten gormek istiyorsak.

Dogu Akdenizde GKRY ve Yunanistan harici sair ulkeler ile olan iliskilerin aksak olmasinda da temel ana neden bu tur yaklasimlarin olduguna inanmaktayim. Elbette her sorun diplomasi ile cozumlenemez bazen guc gosterisi hatta kuvvet kullanimi geeketirebilir ancak once diplomatik kanallarin sonuna dek zorlanmasi gerekliligine inaniyorum.
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2020, 11:18:52 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #933 : 11 Ağustos 2020, 11:10:05 »

Sn Galanth,
"Mısır ile Yunanistan arasındaki anlaşma göstere göstere geldi. Bu anlaşmanın realize edilmesinin müsebbibi Türkiye'deki siyasi iktidardır" Bu goruse aynen katilmaktayim. Ancak Iktidar niye bu yolu tercih etti sorusunu da sormakta yarar vardir? Kanimca bunun yaniti ise dedigim dedik politikasi altinda yatmaktadir. Yani iktitidar Misirda Ihvan karsiti olan Sisisi iktidari ile gorusmem kararinda israri yatmakta. Boylelikle Ihvancilikdan ve mazlumun yaninda oldugu gurusunu secmenine ve partisini desteklemekte olanlara gostermekte " Sozunun eri"

Peki niye diplomasi ile cozulmesi muhtemel olan bir soruna  surekli ganbot politikasini tercih etmekte ? Bunun yaniti ise acik . Iktidar burada sert adam rolunu oynayarak ulkemizin haklarini sonuna dek korumaya azimli bir iktidar oldugu mesajini halka vermek sureti ile dolayli popularitisini yurt icerisinde artirmak ve ilerisi icin yatirim yapmakta.

Bu ve benzer siyasi manevralari anlamak icin pek kafa yormaya gerek yok , tabii ki gercekten gormek istiyorsak.

Bu bahsetmis oldugum Dogu Akdenizdeki GKRY ve Yunanistan harici sair ulkeler ile olan ileiskilerin aksak olmasinda da temel neden.

Daha halen Misirin basinda ki Sisi kimin güdümünde oldugunu anlamadiniz mi? Baslarindaki iktidar Rum kesimiyle anlasmak icin 9000 kilometrekare  karasularindan feragat ediyor. Bana daima kafa tutana  sadece gunboat diplomasiyle yürümem gerekirse ates acarim. Türkiyeye yaptigi tehditlerin sayisini unuttum artik kaldi ki iddia edildigine göre bizi masada beklemisler anlasmak icin. Ha ha hay ... hic gülesim yoktu. Merkelin hatirina donanmamizi geri cektik. Yunan da bu arada gitsin Misirla is cevirsin.

Yarim asirdan fazla biz Mr. Nice Guy oldukca bahcemizde istedikleri gibi top oynatiryorlardi. Tabi bizde batinin fifisi oldugumuz icin sesimizi cikaramiyorduk. Bu fifilikten Türkiyenin icinde yasayanlarin cikarlari vardi. Muhalefet kiligindakilerin halen var.

Türker Ertürkün bir özgecmisini arastirin hic bir tutarligi olmadigini ögrenirsiniz.
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2020, 11:12:30 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #934 : 11 Ağustos 2020, 11:13:45 »
Sanırım, deniz kuvvetleri kurmay başkanının emekli olması etkisini gösteriyor mu sizce? Oyunu o kurmuştu sanırım. O gidince işler sarpa mı sarıyor?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #935 : 11 Ağustos 2020, 11:36:02 »
Alıntı
Arda Mevlutoglu
@orko_8
Rum basını, Fransız Hava Kuvvetlerine ait iki Rafale savaş uçağı ve bir C-130 nakliye uçağının Baf'taki Andreas Papandreou hava üssüne indiğini yazdı.

https://defenceredefined.com.cy/french-rafale-fighter-aircraft-in-paphos-flights-over-cyprus-in-the-coming-days/
https://twitter.com/orko_8/status/1293070313505292289
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #936 : 11 Ağustos 2020, 11:50:22 »
Sanırım, deniz kuvvetleri kurmay başkanının emekli olması etkisini gösteriyor mu sizce? Oyunu o kurmuştu sanırım. O gidince işler sarpa mı sarıyor?

Cihat Yayci dan bahsediyorsan olabilir. Kurdugu oyun daha pek saglam bir stratejiydi ve öyle kalmali.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #937 : 11 Ağustos 2020, 11:58:19 »

Daha halen Misirin basinda ki Sisi kimin güdümünde oldugunu anlamadiniz mi? Baslarindaki iktidar Rum kesimiyle anlasmak icin 9000 kilometrekare  karasularindan feragat ediyor. Bana daima kafa tutana  sadece gunboat diplomasiyle yürümem gerekirse ates acarim. Türkiyeye yaptigi tehditlerin sayisini unuttum artik kaldi ki iddia edildigine göre bizi masada beklemisler anlasmak icin. Ha ha hay ... hic gülesim yoktu. Merkelin hatirina donanmamizi geri cektik. Yunan da bu arada gitsin Misirla is cevirsin.

Yarim asirdan fazla biz Mr. Nice Guy oldukca bahcemizde istedikleri gibi top oynatiryorlardi. Tabi bizde batinin fifisi oldugumuz icin sesimizi cikaramiyorduk. Bu fifilikten Türkiyenin icinde yasayanlarin cikarlari vardi. Muhalefet kiligindakilerin halen var.

Türker Ertürkün bir özgecmisini arastirin hic bir tutarligi olmadigini ögrenirsiniz.

Sn Tigerfish,

Siz hic merak etmeyiniz ben bir konuyu anlamamis isem o konu hakkinda anlamadim demekten cekinmem musterih olunuz.

Sisinin veya baskalarinin kimin gudumunde oldgu bizleri baglamaz ve baglamamali. Bugun Siveya bir baskasi ABD AB gunumune gire yarin Rusya . Misir bizim denizden komsumuz oldugu tezini savunan bizler degilmiyiz ? " cevabi evet o zaman ilk yapmamiz gereken komsu ile konusmaya cabalamak olmali. Bunun heyt huyt gudumle alakasi yok"  Vardi ki komsunle uzlasamiyorsun iste o zaman haklarini korumak icin diplomasi yanindaki sair silahlarini kusanirsin.  Neticede Turkiye Misir kalici olacagina gore ve zaman icerisinde mevcut siyasiler sadece degisecegine gore denemesi gereken once komsun ile konusup uzlasabilmenin yolunu aramak bastan adami dovmekte veya sopa ile kovalamaktansa. " halen aksini dusunyorsaniz konuyu oldugu yerde birakalim ve dua edelim ayni sokakta komsu olarak yasamayiz yoksa vay halimize ;)"

Misirin 900Km hakkindan feragat etmesi Turkiye cumhuriyetinin sorunu degil ve olmamali  , hasunu yapabiliriz diplomatik kanaldan Misira neyi kaybetmekte oldugunu veya neyi kazanabilecegini anlatabiliriz ama karar onlarin.

Bakin yapmis oldugum yorumda GKRY ve Yunanistani haric tutmakta oldugumu belirttim. Turker Ozgecmisi  tanimam ozgecmisi de beni ilgilendirmez ,gorusunu hangi gazetede belirtigini onemsemem .Beni enterese eden paylasilmis olan yorumun icerigi ve savunulan gorus gerisi teferruat.

Ben Atamizin belirtmis oldugu goruse inanmaktayim " Yurtta baris dunyada baris"  Bunun icin de once diyalok diyorum.

Merkel konusuna gelince . Navtex zamanlamasindan tutun da Sn cumhur baskani danismanin aciklamasi ve sonrasinda Sn CB nin Merkelin etkisinde kalip geri adam atmasinin hatal zinciri olduguna inaniyorum.
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2020, 12:00:42 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #938 : 11 Ağustos 2020, 12:13:27 »
Alıntı
Arda Mevlutoglu
@orko_8
Rum basını, Fransız Hava Kuvvetlerine ait iki Rafale savaş uçağı ve bir C-130 nakliye uçağının Baf'taki Andreas Papandreou hava üssüne indiğini yazdı.

https://defenceredefined.com.cy/french-rafale-fighter-aircraft-in-paphos-flights-over-cyprus-in-the-coming-days/
https://twitter.com/orko_8/status/1293070313505292289

Sn SKYWOLF, " twitterin detayi ile ilgili haberi ekliyorum"

Fransız savaş uçakları, Güney Kıbrıs'a indi
Fransız ordusu, üslerini açan Güney Kıbrıs’a yerleşmeye başladı. Uzmanlar, Rumların limanlarını denetledi.

Fransa ile Güney Kıbrıs, yürüttükleri ortak faaliyetlerin yanı sıra, Türkiye ve KKTC’ye karşı oluşturulan ittifakların öncülüğünü yapıyor.

İki ülke arasındaki askeri iş birliği, sahaya yansımaya başladı. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin Baf kenti yakınlarındaki hava üssüne, iki Fransız savaş uçağı indi.

FRANSIZ UÇAKLARI GÜNEY KIBRIS'TA

İki Fransız Rafale tipi savaş uçağı ve bir nakliye uçağı, Güney Kıbrıs’ın Andreas Papandreu Hava Üssü'ne ulaştı.

Rum lider Nikos Anastasiadis, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile geçtiğimiz ay Paris'te bir araya gelmişti.

İki lider, üç yıl önce imzaladıkları askeri savunma iş birliği anlaşmasını hayata geçirme kararı aldıklarını açıklamıştı. Anlaşma, 1 Ağustos itibarıyla yürürlüğe girdi.

FRANSIZLAR, RUMLARIN LİMANLARINI İNCELEDİ

Anlaşma, teçhizat ve savunma konusunda iş birliği, ortak personel eğitimi ile arama ve kurtarma tatbikatlarını kapsıyor.

Fransız savaş uçaklarının, söz konusu anlaşma kapsamında Güney Kıbrıs'a indiği kaydedildi.

Fransız ordusundan uzmanlar, Rum deniz limanlarında incelemelere başlarken, Limasol ve Larnaka limanlarında keşif yapıldı.

MARİ LİMANI'NDA DENETİM

Fransız donanmasının konuşlanacağı Mari Limanı'ndaki çalışmalar da denetlendi.

Küçük çaplı karakol gemilerinin yaklaştığı Mari Deniz Üssü'nde büyük tonajlı gemilerin yanaşabilmesi için genişletme çalışmalarının devam ettiği kaydedildi.

https://www.kibrispostasi.com/c58-GUNEY_KIBRIS/n342038-fransiz-savas-ucaklari-guney-kibrisa-indi

++ Herhalde cok konusulan ve yazilan KKTC deki Deniz ussu ve Hava ussuleri artik devereye girer temennisi.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #939 : 11 Ağustos 2020, 12:22:23 »
Burdaki her muhaliflerin görüşlerii akp yanlilarininkinden daha çok önemsiyorum cunki olaya CB gözüyle bakmak zorunda kalmıyorlar. Sisi kimin uşağı olursa olsun bin defa dedik bize ne ? Adamı kuma almıyorsun sanane kara kaşından kara gözünden... Misir ve Israilin çıkardığı gaz Türkiye üzerinden Avrupaya taşınacak olsaydı hem kendi iç gaz talebine alternatif yaratmış olup Rus gazına bağımlı olmayacaktın hemde bugün israil ve mısır rum kesiminin yanında olmayacaktı cunki yemezdi muhtaç kalacaklardı bize... Biz ne yaptık birine sen darbecisin , sen yahudisin sen bilmem nesin diye diye her ülkeyi kendimizden soguttuk... Sisi benim babamin oglu değil ,  Sisiyi her konuşmada yerin dibine sokuyorsun ne bekliyorsun adamdan polyanna olup sana biat etmesini mı? Adam ülke yönetiyor tabiki kendi çıkarları ne ise ona göre yönetecek.  Sen mısır halkı değilsin sen türksün,  hayatında CByi birkez eleştiremeyenler elalemin ülke liderine laf sayıyor size ne abi ülkeniz çok mu iyi durumda...
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2020, 12:23:54 Gönderen: Tong Yabgu »