Gönderen Konu: Akdeniz'de Enerji Krizi  (Okunma sayısı 259749 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
Ynt: Akdeniz'de Enerji Krizi
« Yanıtla #850 : 24 Temmuz 2020, 00:51:27 »
Sağlam bir ekonomi , MMU, İ sınıfı , Tf-2000 , Uzun menzilli HSS,  Seyir füzesi , balistik füze sistemleri ve bu sistemlerin alt sistemleri yerlileştirilmeden böyle maceraların sonu bellidir ;

R (Reverse)

Çevrimdışı th3

• DefenceTurk
  • *
  • 5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #851 : 24 Temmuz 2020, 00:54:59 »
Yanlis anladiysam duzeltin lutfen;

1- Soz konusu bolgede sondaj yapacagiz, "havada ucan, karada kacan, var mi bana yan bakan" dedik ve savas gemilerimizle birlikte oraya arama gemisini gonderecegimizi soyledik
2- Yunanistan sikiysa gonder dedi..
3- Yunanistanin abisi Almanya bizi arayip "kardesime yan bakani yakarim, aksam aksam basimiza is acma" dedi
4- Bizde geri donup milli sporlarimiz arasinda yer alan bildiri yayinlamak ile ugrasmaya karar verdik

Ozeti bu mudur?

Tamamını yanlış anlamışsınız sanırım. Gerçekleşmesini düşündüğünüz senaryo ancak filmlerde mümkün. Böylesi durumlarda çok açık bir güç dengesi farkı olsa bile çatışma oldukça düşük bir son seçenek oluyor.  Bu arada mevcut durumda askeri açından Yunanistan Almanya'dan çok daha ciddiye alınabilir bir devlet  :)

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #852 : 24 Temmuz 2020, 01:15:54 »

Halbu ki Kktc gibi bir yerde gayet milliyetçi ve dindar insanlar olmalıydı.

Öncelikle Kktc nin sosyal, siyasi, demografik yapısı düzeltilmeli bence.

Sn Alpars soyle deseniz en azinda adam aklindakini gevelemeden soylemis derler "Ben kibrisi 82 ci vilayet yapacagim basina da valimi atayacagim"

Kibrislinin ornegin sizden daha az milliyetci veya dindar olmadigimi neye dayanarak nasil olctugunuzu aciklarmisiniz ?   "Bence arada yaklasim ve anlayis farkliligi oldugunu belirtseniz daha dogruya olur"

Sizin gorusunuzden ,kulturunuzden ,inancinizdan, farklilik gosteren her toplumu, kitleyi ,sahisi , sizin  ve sizin gibi dusunenlerin hosuna gitmeyecegi icin devsirmek ,teklestirmek,.... bence bas bayagi kafa tascilik  yapmak demektir . Buna da verebilecegim yegane cevap sadece kibrislilari degil Turkiyemizde de bu duncede olan kisilerden bizleri koru sakin Allahim. ;)

Çevrimdışı TCG Dumlupınar

• DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #853 : 24 Temmuz 2020, 10:08:24 »
çıkarlarımızı korumamız ve pastadan payımızı istiyosak (özellikle kktc hakları bağlamında,)sıkıntılar zaten çıkacaktır.

Sn Ugurkaya25 tam olarak (özellikle kktc hakları bağlamında) neyi kast ettiginizi pek anlayamadigim icin bu kisma yorum yapamiyorum.

Kibris konusunda butun sucu karsi tarafa yuklememiz dogru olmaz. Bizlerin yapmis ve halen yapmakta oldugu hatalar zinciri devam etmekte.

Kibris sorunumuz diye birsey yok diyen "1954 DP"

Kibrista Taksim ve TMT olusumuna karsi destek vermeyen elci "TC Lefkosa Elcisi Emin Dirvana 1960"

Ornegin GKRY /Kibris Cumhuruiyetinin AB ye girisine  oluru veren bizlerdik. " 2004 Ecevit donemi"

KKTC nin kurucu CB Rauf Denktasi Turkiyeye girisini engeleyen ve Statukoyu temsil ediyor diye silen "iktidar"

GKRY Misir ile MEB imzalanacagini onceden haberi olan "iktidar"

KKTC CB Talat doneminde Anan planina destek veren hatta kibrista yes be anamin referandum sonucnun lehte cikmasinin mimari "iktidar"

Cros montana zirvesi sirasinda askerlessizlesme ve garantorlugun kaldirilmasinin gorusulmesinin onunu acan "iktidar"

Cros montana zirvesi sonrasinda federasyon artik hedefimiz degil diyen "iktidar"

3 Gun Once 20 temmuz Baris harekatinin kutlamalari munasebeti ile Kibrisa gelen CB danismani biz kibrista on sartsiz her turlu yonetim seklini gorusmekten cekinmeyiz aciklamasi yapan "iktidar"

Burada bu kisa kronolojiyi yapmamin nedeni politikamizin ne kadar gunune gore yapilmakta oldugunu gostermeyi amacliyor yoksa amac parmak gostermek degil.

Vallahi neresinden tutup düzeltsem bilemedim ama, özellikle şu çok garip geldi, hocam 2004 ecevit dönemi mi?

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #854 : 24 Temmuz 2020, 11:11:24 »

Vallahi neresinden tutup düzeltsem bilemedim ama, özellikle şu çok garip geldi, hocam 2004 ecevit dönemi mi?

Sn TCG Dumlupinar gormus oldugunuz hatalarimi tabii ki sizce dogrusu ne ise duzeltebilirsiniz .

"2004 tarihi Kibris cumhuriyetinin AB giris tarihidir. 1999 Helsinki zirvesinde alinan karara istinaden o zamanin Basbakani da Sn Ecevit idi"

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #855 : 24 Temmuz 2020, 12:22:22 »

Sn TCG Dumlupinar gormus oldugunuz hatalarimi tabii ki sizce dogrusu ne ise duzeltebilirsiniz .

"2004 tarihi Kibris cumhuriyetinin AB giris tarihidir. 1999 Helsinki zirvesinde alinan karara istinaden o zamanin Basbakani da Sn Ecevit idi"

Hocam Türkiye' yi 2002 yılından beridir AKP iktidarı yönetiyor. 2001 yılında kuruldu, 2002 Genel Seçimlerinde tek başına iktidara geldi ve O günden beridir memleketi AKP iktidarı ve dolayısıyla Recep Tayyip Erdoğan yönetiyor.
« Son Düzenleme: 24 Temmuz 2020, 12:23:16 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #856 : 24 Temmuz 2020, 13:07:47 »
Hocam Türkiye' yi 2002 yılından beridir AKP iktidarı yönetiyor. 2001 yılında kuruldu, 2002 Genel Seçimlerinde tek başına iktidara geldi ve O günden beridir memleketi AKP iktidarı ve dolayısıyla Recep Tayyip Erdoğan yönetiyor.

Dogrudur Sn Partikul " Iktidardan kastim mevcut yani AKP donemi"

Yapmis oldugum yorumdaki oneklemelede  gecmisten gunumuze kadar  kibris konusunda degisik partilerimizin yapmis ve halen yapmakta devam ettikleri zik zaklari gostermekti.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #857 : 28 Temmuz 2020, 12:11:49 »
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan önemli açıklamalar

YUNANİSTAN’LA NAVTEX KRİZİ VE ALMAN BASINININ “SAVAŞIN EŞİĞİNE GELİNDİĞİ” İDDİASI

Alman basını biraz abartmış savaşın eşiğine filan gelinmedi. Ama Sayın Merkel’in yapıcı bir katkısı oldu.

Yunanistan bizim sınır komşumuz tarihi ilişkilerimiz var. Birlikte bu coğrafyayı kavga etmeden nasıl imar edebiliriz.

Burada temel sorun kıta sahanlığı ve münhasır ekonomik bölge ile ilgili boşluklar var.

Uluslararası denizcilik hukuk ihtilaflı konuları ülkeler arasında ikili şekilde çözülmesini öngörüyor.

Siz Meis’i normal şartlar göre düşünürseniz bizi Antalya Körfezi'ne hapsetmiş olursunuz.

Biz bütün konuşlar ön koşulsuz konuşmaya hazırız.

DOĞU AKDENİZ’DEKİ SİSMİK ARAMA FAALİYETLERİNDE 1 AYLIK ERTELEME Mİ SÖZ KONUSU?

Son Navtex yayınlandığında Yunanistan aşırı teki verdi. Oruç Reis’in aram tarama yapılması planlanan yer Meis adasına 180 km mesafede.

Cumhurbaşkanımız “madem müzakereler devam edecek biz bir müddet bekletelim” dedi.

Burada temel amaç cumhurbaşkanımızın müzakerelerde hep 1 adım önde olalım amacı.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-haberler-cumhurbaskanligi-sozcusu-kalindan-onemli-aciklamalar-41574588
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #858 : 28 Temmuz 2020, 12:30:55 »
Degisik platformlarda birde yunanlara sor. Kurtulus savasini kazandiklari gibi paranoyak zafer naralari atiyorlar. Neymis efendim, yunan´in gücünü anlamisiz, donanmalarindan korkmusuz, korkumuzdan gemilerimizi üslerden cikaramaz olmusuz......

Bizim Kastamonlarin deyimi gibi: Yunan dedügün bi gudurugu  iki gudurugu ücüncüsünde göt üstü odurugu

Alerji mevsimi degilse bunlar baska sebeblerden kasiniyorlar.

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #859 : 28 Temmuz 2020, 14:35:58 »
Gemileri geri çekersen yunanda kuduz köpek gibi havlar. Diyalog kuracaksan kur ama o gemiler geri çekilmeyecekti.