Gönderen Konu: Akdeniz'de Enerji Krizi  (Okunma sayısı 259575 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Ynt: Akdeniz'de Enerji Krizi
« Yanıtla #670 : 07 Aralık 2019, 23:08:37 »
Hayatımda hiç Kıbrıs' a gitmedim fakat @metin62 arkadaşımın itiraz ettiği noktalar bana pek de itirazdanmış gibi gelmedi! Örneğin sevgili arkadaşımın itiraz ettiği konu başlıklarını sıralayacak olursak;

1- Özgürlüğümüze düşkünüz,
2- Din ve inanç bakımından yobaz, bağnaz, tutucu, gerici yaklaşımlara gelemeyiz,
3- Geçmiş Türk Hükümetlerinin yaklaşım ve tutumları rahatsız ediciydi,
4- Çalışmayı sevmeyiz,
5- KKTC mafyanın, kara paranın, ipini koparanın cenneti hali gelmiştir ve bu durumdan Türk Hükumetleri sorumludur,
.
.
.

gibi gibi...  Valla bunlar anlaşılır şeylerdir. Entegrasyon için mani şeyler değildir. Bu şikayetlerin birçoğundan bizde şikayetçiyiz. Örneğin benim en şikayetçi olduğum konuların başında gelen; Arap-Arapçı, dinci, bağnaz, gerici, tutucu, çağ dışı yaklaşımların vermiş olduğu rahatsızlıktır. Ne yazık ki T.C. hızlı bir şekilde çağdaş uygarlık hedefinden uzaklaşarak Arap emperyalizminin, Vahabizmin, Selefiliğin veyahutta Cemaatlerin etki alanına girmektedir. Bu alan aynı zamanda insan hak ve özgürlüklerini kısıtlayan bir alandır. Ben bile rahatsız oluyorsam, Kıbrıslı yurttaşım rahatsız olmuş çok mu?

« Son Düzenleme: 07 Aralık 2019, 23:11:04 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #671 : 08 Aralık 2019, 00:26:55 »
Laheyi kim takar  rum gitsin basvursun yanliz kibrisin icinde  cok serevsizleri ayiklamak gerek

dogu akdenizde  daviz yok   3 dünya  savasinin baslinkici ola bilir

bizde yarim kalmis isi bitiririz adalarin cogunu aliriz
hastayım sizin şu almalarınıza... Şamda akşam namazı hayal oldu, moskovada cuma namazı hayal oldu , Rodosta bayram namazı mı kılacaksınız ?... Bildiğim kadarıyla sen yurtdışında yaşıyorsun. Neden gelmiyorsun Türkiyeye ? Gel bir sanayide çalış , asgari ücretle görelim bakalım nasıl alıyorsun adaları... Ben yurtdışında yaşayıpta Türkiye hakkında konuşan insanlara acayip kıl olan bir insanım.  Bu ülke hakkında konuşmak yine bu ülkedeki sorunların cefasını çekenlere kalsın bir zahmet yurtdışında yaşayıp sefa sürüp edebiyat yapanları pek sevmiyorum. Hele hele yurtdışından lüks arabalarıyla gelip hava atanların kafasını duvara sürtüp kıvılcım çıkarasım geliyor. Ben ayarım yurtdışındakilere.. Tabi hepsine değil , bahsettiğim kitle belli.. Genelleme yapmış gibi olmak istemiyrorum gel kardeş esip gürlüyorsun gel Türkiyede yaşa... Adaları alalım beraber

Kardeşim yurtdışında yaşayanlara karşı tutumunu sergilemeden evvel gurbette yaşayanlardan gurbetçilerin hayatından bir fikrin olsun. Bu günlere Büyüklerimizin sayesinde geldiysek onların ve bizlerin de büyük bedel ve uğraş gösterdiğimizden dolayı dır. Annem ve babam emekli olduktan sonra hastanelerde  artık ameliyatların sayılarını neredeyse unutmaktayım. 2009 senesinden bugüne kadar annem hesabıma göre her 11,5 ay bir ameliyat geçirdi ve halen hayata tutunmaya çalışıyor. Ebeveynlerim gibi burda bir çok insanlarımız aynı kaderi paylaşıyorlar. Bir yerlere geldiysek ve sahip olduysak bunun bedellini burnumuzdan fitil fitil getirdiler. Aksini iddia eden yalan söylüyor.

C 230’ larla gelen gurbetçilerinizi ayıplamayın. Onlarında bedeli ağır.
« Son Düzenleme: 08 Aralık 2019, 00:28:08 Gönderen: Tigerfish »

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #672 : 08 Aralık 2019, 01:22:35 »
Laheyi kim takar  rum gitsin basvursun yanliz kibrisin icinde  cok serevsizleri ayiklamak gerek

dogu akdenizde  daviz yok   3 dünya  savasinin baslinkici ola bilir

bizde yarim kalmis isi bitiririz adalarin cogunu aliriz
hastayım sizin şu almalarınıza... Şamda akşam namazı hayal oldu, moskovada cuma namazı hayal oldu , Rodosta bayram namazı mı kılacaksınız ?... Bildiğim kadarıyla sen yurtdışında yaşıyorsun. Neden gelmiyorsun Türkiyeye ? Gel bir sanayide çalış , asgari ücretle görelim bakalım nasıl alıyorsun adaları... Ben yurtdışında yaşayıpta Türkiye hakkında konuşan insanlara acayip kıl olan bir insanım.  Bu ülke hakkında konuşmak yine bu ülkedeki sorunların cefasını çekenlere kalsın bir zahmet yurtdışında yaşayıp sefa sürüp edebiyat yapanları pek sevmiyorum. Hele hele yurtdışından lüks arabalarıyla gelip hava atanların kafasını duvara sürtüp kıvılcım çıkarasım geliyor. Ben ayarım yurtdışındakilere.. Tabi hepsine değil , bahsettiğim kitle belli.. Genelleme yapmış gibi olmak istemiyrorum gel kardeş esip gürlüyorsun gel Türkiyede yaşa... Adaları alalım beraber

Kardeşim yurtdışında yaşayanlara karşı tutumunu sergilemeden evvel gurbette yaşayanlardan gurbetçilerin hayatından bir fikrin olsun. Bu günlere Büyüklerimizin sayesinde geldiysek onların ve bizlerin de büyük bedel ve uğraş gösterdiğimizden dolayı dır. Annem ve babam emekli olduktan sonra hastanelerde  artık ameliyatların sayılarını neredeyse unutmaktayım. 2009 senesinden bugüne kadar annem hesabıma göre her 11,5 ay bir ameliyat geçirdi ve halen hayata tutunmaya çalışıyor. Ebeveynlerim gibi burda bir çok insanlarımız aynı kaderi paylaşıyorlar. Bir yerlere geldiysek ve sahip olduysak bunun bedellini burnumuzdan fitil fitil getirdiler. Aksini iddia eden yalan söylüyor.

C 230’ larla gelen gurbetçilerinizi ayıplamayın. Onlarında bedeli ağır.
Sana hakveriyorum lakin hedefim bahsettiğin insanlar değildi genelleme yapmadıgımı , belirli bir kitleyi hedef aldıgımı söylemiştim zaten.
« Son Düzenleme: 08 Aralık 2019, 01:26:33 Gönderen: DonnieBrasco »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #673 : 08 Aralık 2019, 02:43:56 »
İlhak değil de... çünkü uluslararası hukuktaki karşılığı ''zorla almak'' manasına geliyor. Halbuki öyle birşey yok. Sonuçta Kudüs'ü, Gazze' yi veyahut Golan Tepelerini ilhak edenlerden değiliz. Peki nasıl olur dersek;

1- Kıbrıs' ta iki taraflı çözüm dikte edilir,

4- AB' ci, Amerikancı, Rumcu, Yunan sevicileri temizlendikten sonra referandum yapılır (Milli devlet kuracaksan evvela parazitleri temizleyeceksin. Elbette ki ensesine bir kurşunla değil; bütün kamu kurum ve kuruluşları, basın yayın organları ve etkili mevkilerdeki Rum sevicileri tasfiye edeceksin ki halkı manipüle etme, psikolojik harekat yapma kabiliyetlerini kaybetsinler. Toplumdan da dışlayacaksın, gitsin Rum tarafına iltica etsinler mesela...! Örneğin ilk gidecekler arasında bundan önceki Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat' mıydı ne karın ağrısıydı... İşte onun gibi adamlarla, şimdiki Cumhurbaşkanı Akıncı gibi adamların devlet kadrolarından süpürülmesi gerekiyor.)

5- Sonraki adımda ''Hatay'' örneğinde olduğu şekliyle referandum yapılır; ya tam entegrasyon ya da iç işlerinde bağımsız dış işlerinde Türkiye' ye bağlı bir Türk Cumhuriyeti kurulmuş olur.

Sn Partikul arkadasimin genelde yorumlarina katilirim ama bu yorumunun tumune katiliyorum diyemem. Sadece katilmadigim gorusleri biraktim.

Gelelim niye katilmadigima bir kibrisli olarak simdiye dek yapilmis ve halen yapilmakta olan yanlislara deginmek istiyorum.

Oncelikle Konu TC kibristaki haklarindan baslamakle yararli olacak ,TC kibristaki haklarinin guvencesi kibris Turkleridir. Yani uzun lafin kisasi kibrista her turlu hak Kibris turkunun mevcudiyetine ve anavatanina bagliligina endekslidir. Bugunku devirde de ilhak veya benzeri yontemler ile kibris Turkiyeye baglananmaz bu tur yaklasimlar artik dunya konjonkturune uygun degil hele hele Kibris icin hic gecerli degil once bunun net olarak anlasilmasi gerekir.

Kibris Turku gecmisten tutun da simdiye dek Anavatanina gonulden baglidir.  Hatta anavatanimizin bizleri unutmus ve yillarca bizleri iceren herhangi bir stratejisi olmadagi zamanlarda da bizler hep anavatan dedik. Kibris Turkunu 1974 de gelip biz kurtardik demek de pek dogru degil. Kibris Turku Osmanli tarafindan terk edilmis oldugu zaman ne benligini ne de Turklugunden birsey kaybetmistir .Anavatanimiz  kurtulus savasi yaparken bizler ingiliz mustemlekesi idik ve o baskilar altinda dahi anadoluya anavatanimiza karanci karari maddi ve manavi yardimlarda bulunduk ve hep Turkiye anavatanimiz deyip sevinclerini ve huzunlerine kader birligi ettik. TC kurulusu itibari ile ve bizler halen Ingiliz idaresi altinda iken dahi  TC yapmis oldugu tum devrimlerini kabullenip uygulamaya koyduk.  ingiliz idaresi sonrasi yani cumhuriyet yillarinda yine  TC ni anavatanimiz olarak belledik yunan bizleri cukurlara gomerken TC nin ortada malesef kibris politikasi diye birsey yoktu baslarda TC nin Kibristaki haklarinin ve bizlerin anavatani oldugunu vakti zamaninda Anavatanimizdaki siyasilere anlatana dek dilimizde tuy bitti. Bize silah verin kendimize koruyalim dedigimiz ilk zamanlar TC ninden bir kovulmadigimiz kaldi ta ki  bazi devlet buyukleri az da olsa ikna olabilene dek.  1963 yilinin kanli Noelinde bizler adada kesilirken adada bulunan KTKA garnizonundan bir turlu cikamadi cunku gerekli emirler TC den gelmedi ta ki kibris turk alay komutan yardimcisi alay komutanini yaralamaya kadar giden olaya denk gelene kadar. 1964 Erenkoy direnisine TC nin etkin katkisi ancak anavatanimiza bizlerin tutunacak artik gumani kalmadi hakkinizi helal edin mesaji sonrasi gelebildi. 1962 den 1974 bizler varlik yokluk icerisinde yasadik ama benligimizden ve turklugumuzden birsey kaybetmedik hep anavatan dedik. 1974 ozlemis oldugumuz ve uguruna agitlar yakmis oldugumuz gun ve firsat dogdu anavatan bizleri kurtarmaya geldi ve harekat boyunca 498 sehit verdi. Ancak bu savasta bizlerde anavatandan gelen kuvetlerin yaninda savastik onlara yol gosterdik her turlu lojistigi sagladik kullandiklari tum haritalari ve istihbarat bilgilerini haberlesmelerini omurgasini sagladik, 290 Mucahit sehitimiz yaninda 500 yakin soydasimiz katledildi. Neticede 1974 sayesinde guven icerisindeyiz ve buna da minnettariz.

1974 sonrasi ne oldu once KTFD kuruldu sonra is KKTC . Ancak KKTC gerek BM  551 nolu kanunu ve ABD nin baskilari neticesinde sair ulkelerce taninamadi . Zaten TC nin de KKTC nin dunyada  taninmasi icin kayda deger hic bir faliyeti olmadi dense yerindedir. Dolayli kibris gorusmeleri toplum arasinda yaklasik 50 sene boyunca sadece kibris turkunun istedigi icin gerceklesmedi,gorusmelerin  devamini TC de istedi ve destekledi.  Unutmayalim ki KKTC CB ve dogal lideri Rauf Denktas ana vatana olan sonsuz bagligi ve sevdasi olsa da hayatinin son evresinde Anavatan gelisi dahi engellendi .  peki niye mi cunku adam TC deki siyasiler kibrisi satmaya karar verdiklerini alanen soyledigi icin.

Gelelim Kibris Turku ile TC vatandaslari arasindaki ince fark ki bu da Kibris Turk halkinin olmazsa olmazlarindan biridir.
Kibris Turk halki Anavatanina baglidir her ne kadar arada kucuk catlak sesler ciksa da. Kibris Turk halkinin yasam ve kulturu TC halkinin geneline gore daha degisiktir . Adada kullanilan Turkce Ananvatan Turkcesinden bir miktar degisik tarflari vardir. Ayni dinden olsak da din anlayisimiz TC  halkinin buyuk cogunlugundan farklidir. Kultur farkliligimiz vardir.  kadin haklari,demokrasi , adalet anlayisimiz farklidir. Calisma seklimiz farklidir " bizler adali oldugumuz icin pek calismayi sevmeyiz " Ozgurlugumuze  sizin kadar onem veririz. Butun bunlari goz onune aldiginiz zaman Kibris Turku icin Ozgurlugun ne kadar onemli oldugunu anlarsiniz,bu nedenlerden dolayi kibris Turkunun korkusu cok sevdigi anavatanina zorunlu olarak entegrasyonu ile bu ayricaliklarini kaybedecek olmasidir.  " Bu goruse ben de katilmaktayim"

Pek deginilmeyen konulardan birisi ise malesef 1974 sonrasi KKTC deki degisimlerdir.  Ada malesef bir az kaba kac sa da ipini koparanin once turist sonra ise kalici olarak kaldigi bir yer oldu. kilik kusamindan tutun da mevcut toplumdan ayricalik gosteren bu  kisilerin nufusu gun gectikce artmaktadir. Adada 1974 sonrasi hirsizlik,gasp katillik,soygun had safhaya cikmistir.  TC deki Kumarhanelerin kapatilmasi ile tum Kumarhaneler ve yan sektorleri  adaya tasinmistir "adada gece kulupleri ve nufus oranina gore cok yuksek oranda hayat kadini mevcuttur". Yani KKTC dolayli yoldan bir mafia yatagi olup kara paranin ve fuhus adeta devlet seviyesinde desteklenmektedir " Devletin ana vergi kaynaklari" Son zamanlarda  FETO cu olarak mimlenen veye gercekte gizli FETOcu olan TC vatandasi kisiler tarfindan ada emlak alimi artmaktadir. Butun bunlardan hali ile Kibris turk halki korkmaktadir.  KKTC devleti siyasi partilerinin cogu bu kirliligi TC deki iktidarlar ile olan baglantilar nedeni veye en direk mafia  iliskilerinden dolayi kendisini temizleyememektedir . KKTC devleti ve tum organlari malesef butun bunlardan arinmadikca kibrisli yerli halkin TC ye bakisi bir miktar sasi olarak kalmaya devam edecektir ,cunku insanlar baska yerlerde males medet ummaktalar.

Iste ancak butun belirtmis oldugum aksaklilar giderilmeye baslanip ,kibris Turkunun ruhi durumu anlasilip  ozgurlugune  olan tutkunluguna saygi duyulduguna inandigi ve onu kaybetmeyecegine inandigi zaman TC ile butunlesme daha gercekci ve sevilerek olur. Alternatif ise bir 20-25 sene sonra kbris turku asimile olacagi icin entegrasyon gerceklesir.

Simdi ben lafi uzatmayi sevmem. O yuzden direk yazayim.

"Kibris Türkü" diye birsey yok. Azerbaycan degilsiniz siz. Taaa 1600'lerden beri sürgün yeridir o ada. Ozellikle Adana etrafindaki rahat durmayan tebaa ve bazi mahkumlar oraya surulmustur. 1974'den sonra da göç aldigi yazilir ama o konuya girmeyecegim.

Kibris'daki haklarimizin garantoru cifte pasaportlu arkadaşlar degildir. Bu devletin celik bilegidir. "Yes be annem" diyenlerle bu is olmaz.

Entegrasyon falan bunlar eyyamci eşrafın emekliliği bekleme teraneleridir. Daha Kürtleri entegre edemedik bu ulkeye. Olacaklari da yok!

O yuzden metin arkadaş, siz bizden entegrasyon falan beklemeyin. İsimizi yarayanlari baştacı eder, kalanlari Ercan havalimanindan ugurlariz biz.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #674 : 08 Aralık 2019, 03:01:05 »
Akdeniz'de bir halt olacagi yok. Rahat olun. Dogalgaza baktirip, baska bir dumen yurutecekler.

İlla Tc'nin cikarlarini korumak istiyorsaniz Kktc'yi ilhak etmenin yollarini arayin! Belki de dogalgazdan pay verip adadaki haklarimizdan vazgecmemizi isteyecekler.
çok az katılırım bu arkadaşa buda onlardan biri , Kıbrısı Türk vilayeti yapıp bölgede hem tam yetkiye kavusalım hemde kumarhane cennetine çevirip zengin turist çekelim. Garanti para...En azından millete "yastık altındaki dövizi bozdurun" diye zırlamaktan iyidir.

Yok bunda da katilma sen. Cunku ben oraya kumarhane kurulmasi taraftari degilim. Kumar oynamak isteyen Batum'a gitsin. Temiz yer ben kefilim.

Kktc icin baska planlarim var benim. Ama ilhak şart.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #675 : 08 Aralık 2019, 12:40:43 »
ilk önce trafikden baslanmani  cünkü Türkiyede arabalar yollarda  sagdan gider

ingiliz yöndemini  biraktirinmazi gerekir Kibris Türkün dür ingilizin

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #676 : 08 Aralık 2019, 12:42:09 »
Akdeniz'de bir halt olacagi yok. Rahat olun. Dogalgaza baktirip, baska bir dumen yurutecekler.

İlla Tc'nin cikarlarini korumak istiyorsaniz Kktc'yi ilhak etmenin yollarini arayin! Belki de dogalgazdan pay verip adadaki haklarimizdan vazgecmemizi isteyecekler.
çok az katılırım bu arkadaşa buda onlardan biri , Kıbrısı Türk vilayeti yapıp bölgede hem tam yetkiye kavusalım hemde kumarhane cennetine çevirip zengin turist çekelim. Garanti para...En azından millete "yastık altındaki dövizi bozdurun" diye zırlamaktan iyidir.

Yok bunda da katilma sen. Cunku ben oraya kumarhane kurulmasi taraftari degilim. Kumar oynamak isteyen Batum'a gitsin. Temiz yer ben kefilim.

Kktc icin baska planlarim var benim. Ama ilhak şart.
Bize ne batumdan... Ben tavla bile bilmem. Amaç dünyanın değişik ülkelerindeki zenginleri Kıbrısa çekmek. Kumarhaneler inanılmaz döviz girdisi sağlar ülkeye...  Elin fakir Rusunu , İngilizini , Almanını çekecez diye açık büfe dahil her türlü imkanı sağlıyoruz.Harcadıkları kişi başı 300-400 euro , gerçi Rus kızları 100 dolarla gelip 1000 dolarla gidiyolar ordanda fena kekleniyoruzda neyse o konulara girmek istemiyorum ;D ne gerek var aç kumarhaneyi milyon dolarlar harcasınlar. 5-10 yıla Kıbrıs monacoya dönmezse bende hiçbirşey bilmiyorum.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #677 : 08 Aralık 2019, 17:29:07 »

"Kibris Türkü" diye birsey yok. Azerbaycan degilsiniz siz. Taaa 1600'lerden beri sürgün yeridir o ada. Ozellikle Adana etrafindaki rahat durmayan tebaa ve bazi mahkumlar oraya surulmustur. 1974'den sonra da göç aldigi yazilir ama o konuya girmeyecegim.

Kibris'daki haklarimizin garantoru cifte pasaportlu arkadaşlar degildir. Bu devletin celik bilegidir. "Yes be annem" diyenlerle bu is olmaz.

O yuzden metin arkadaş, siz bizden entegrasyon falan beklemeyin. İsimizi yarayanlari baştacı eder, kalanlari Ercan havalimanindan ugurlariz biz.

Sn Uyvarin belirtmis oldugu goruslere katilmam pek mumkun degil.

"Kibris Turku"  konusundaki belirtilmis olan gorus ancak kafa tasci irki zihniyeti temsil etmekte .Evet dogru bugunku kibris turkunun atalarinin buyuk bir kismi konya ,adana ve karaman civarindan adanin Osmanlilar trafindan fetih edilmesi sonra adada bulunan az miktardaki musluman azinligin nufusunun artirimi icin getirilip yerlestirilmistir.  "  1570 osmanlinin adayi fethiden  gunumuze dek bizler kendimizi  Kibris Turku olarak gormekteyiz kibris Turku cunku kibrista yasamaktayiz. " Sahsi gorusume gore bir insani kendisini nasil hissederse o dur  yani tebaa veya zindik olsak da bu birseyi degistirmez"

"Yes be annemcileri savunmuyorum . Cunku ben de bu gorusun karsisindayim. Yatip kalkip guneydeki Rumlarin referandumda annan planini red ettikleri icin sukredelim yoksa unutmayalim ki bundan birkac yil oncesine kadar mevcut TC iktidarinin destekledigi bir gorustu  anan plani " Sirf bu nedenle Rauf denktasin TC girisi dolayli yoldan yasaklanmisti.

Kibrislilarin ayri bir ozelligi ise siyasi gorusunden ,dininden dolayi insanlarin gorusleri ne olursa olsun pek ayristirmazlar hele hele onlari Ercandan postalamak gibi gorusleri pek olmaz olsada kanunlarimiz buna imkan vermez.  Begenmedigimiz tasvip etmedigimiz gorusler olsa dahi bunlari noturlestirmek ancak karsi tezleri one surerek ve bu tezleri halka tabana anlatmaktan gectigine inaniyoruz. Yani  CB Akinci veya bir onceki CB Talatin goruslerin benimsemiyorsak cozum yolu onlari postalamakle olmuyor cunku demokrasinin temel kurali olan secimle iktidara gelmekteler. Iste bu konuda Ananvatanimizin izlemekte oldugu yaklasimin yanlis oldugu kanisindayim mevcut politika ile Akinci ve Talat gibilerin ekmegine bal suruyoruz . Akinci ve Talat kibris Turkunun bir onceki uzun paylasimimda bahsetmis oldugum fobileri ve olasi refahi one surerek mevcut duzenin degisimi ile gerceklesebilecegini halka vaat etmekteler. Hele hele kibris Turkunun kendi ic islerine direk karismak buyuk hata , Akinci ve Talat gibiler ise anavatana karsi durur gorunerek bundan faydalanmakta. " unutmayalim ki postalanan kisiler gun gelir geri postalanairlar veya donerler Ayetullah da oldugu gibi . Bunun icin catlak seslerin neden ciktigini ve niye tabandan destek buldugunu arastirmak daha dogru olur"

Konumuz Akdeniz'de Enerji Krizi oldugu icin dilerseniz ana konumuza donsek daha iyi olur  ;)

« Son Düzenleme: 08 Aralık 2019, 17:30:50 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #678 : 08 Aralık 2019, 18:27:43 »
Tam bir ortayolcusun metin. Seninle anlasmamiz mumkun degil. Yolun acik olsun.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #679 : 08 Aralık 2019, 21:35:28 »
Alıntı
Cemal Acar
@Acemal71

Yunanlılar, Mirage jetleri ile fırkateynimize kilit atmışlar.

Ioannis Nikitas
@Ioannis_Nikitas

Η Τουρκική φρεγάτα στοχοποιημένη από τα Mirage της #HellenicAirForce σε αποστολή ναυτικής κρούσης στο #Αιγαιο Αυτή είναι η γλώσσα που καταλαβαίνει ο Τούρκος. Καμία υποχώρηση στα εθνικά συμφέροντα. Καμία έκπτωση στην εθνική κυριαρχία. Υπέρ βωμών και εστιών σε ξηρά, θάλασσα κ αέρα.

Ve su anda Girit ve Rodos arasında bizim jetlerin sesleri yankilaniyor.