Gönderen Konu: Akdeniz'de Enerji Krizi  (Okunma sayısı 263288 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Akdeniz'de Enerji Krizi
« Yanıtla #960 : 13 Ağustos 2020, 10:47:38 »
Macron denen ..... (Boşluğu siz istediğiniz gibi doldurabilirsiniz) Türkiye'nin hangi uluslararası kanunlara saygısızlık ettiğini de açıklasaymış ya!
Boş konuşmayla ancak çocukları kandırabilir.

2. Dünya savaşında yanmış,yıkılmış,işgal edilmiş ülkelere bakıyorum; bilimi kendine rehber edilenlerle ,  popülizmi kendine rehber edinenlerin farkı bir ibret abidesi gibi karşımızda duruyor.
Yazık gerçekten; ne bir tank, ne bir uçak, ne bir otomobil ne de bir gemimiz olmuş 2020'ye girmişken...

Haklısın da bu durum Türkiye'nin Akdeniz'deki durumda hangi uluslararası kanunun çiğnediğinin belirtilmediği gerçeğini değiştirmiyor. Lafla yürümüyor bu işler! Ortaya bir şey atıp onu destekleyecek delilleri sunmalı.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #961 : 13 Ağustos 2020, 11:05:12 »
Sağlam 1 filo Libya önünde , 1 filo Girit önünde , 1 filo kıbrıs önünde,1 filo Rodos önünde demirlereydi Fransa-Yunanistan bu kadar ciyaklayamazdı.

Lozan-Paris antlaşmaları açık . Ne 14 adayı ne de adacıkları SİLAHLANDIRAMAZSIN .

Adamlar uluslararası antlaşmaları uyguluyor mu,niye uygulamadığını delillendiriyor mu? Hayır...
Siz hala ne delili istiyorsunuz ki anlayamadım...

Fransız savaş gemileri , uluslararası antlaşmalarda silahsız olması gereken limanlara nasıl yanaşıyor?
Delil melil dinliyor mu? Hayır , neden;

Cevap: Biz zayıf olduğumuz için...

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #962 : 13 Ağustos 2020, 11:12:54 »
Macron bir oportunist ,kendisini yunanlilarin ve GKRY hamisi gostermekle, sadece Dogu Akdenizde degil Akdenizin tumunde ve AB icerisinde liderlige oynakmakta.

Yine uzun uzun gunumuze kadar yapmis oldugumuz hatalar sinsilesine deginmeyecegim ancak hatalarimiz cok oldugu biline. Peki su anda herseyi duzgun koordineli yapiyormuyuz elbette hayir. Birimler arasinda pek koordinasyon olmadigi kadar siyasi birligimiz de eksik bunun acik nedeni ise iktidarin kendini salt sorunun sahibi olarak gorup yansitmak istemesinden kaynaklaniyor. Ornegin her ne kadar da TBMM kendisinde kapali bir oturumda neler olup bittigini ve alternatifler hakkinda bir bilgi verildigini duymadim okumadim. Hal boyle oldugu surece icte birlik olmaz madem ki bu bir ulusal mesele o zaman butunluk saglanmali.

Dista siyasette ise etkiye tepki politikasini birakip insiyatifler almak sureti ile oyun kurabilecek adimlar atmaliyiz yani atak olmaliyiz. Bunu da sair ulkelere durumumuzu usanip bikmadan anlatmali ve tikanmis olan kanallari acmanin yollarini aramaliyiz .

Yoksa ya husrana ugrariz ,ya da hakkimizdan azina bir turlu bizleri razi edip orta bu deyip bizleri uyuturlar.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #963 : 13 Ağustos 2020, 11:40:51 »
Macron denen ..... (Boşluğu siz istediğiniz gibi doldurabilirsiniz) Türkiye'nin hangi uluslararası kanunlara saygısızlık ettiğini de açıklasaymış ya!
Boş konuşmayla ancak çocukları kandırabilir.

2. Dünya savaşında yanmış,yıkılmış,işgal edilmiş ülkelere bakıyorum; bilimi kendine rehber edilenlerle ,  popülizmi kendine rehber edinenlerin farkı bir ibret abidesi gibi karşımızda duruyor.
Yazık gerçekten; ne bir tank, ne bir uçak, ne bir otomobil ne de bir gemimiz olmuş 2020'ye girmişken...

Haklısın da bu durum Türkiye'nin Akdeniz'deki durumda hangi uluslararası kanunun çiğnediğinin belirtilmediği gerçeğini değiştirmiyor. Lafla yürümüyor bu işler! Ortaya bir şey atıp onu destekleyecek delilleri sunmalı.

Bunlar kendi baslarinda hic bir zaman bir halt edebilmis toplum degilerdir. Herzaman sansasyonel bir bildir atarlar ortaya ve kisa zamanda dayilik bildirisi balon cikar.
Bosna savasinda akillariyla sirplarin toplama kamplarini kendi baslariyla mücedele edeceklerdi ve sivil esirleri kurtaracaklardi.
Sonuc: balon.

Yanlisikla üzerlerinde yansiyan radardan korkan equipe´den daha ne fos cikan balonlar cikar.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #964 : 13 Ağustos 2020, 11:48:36 »
İçte bütünlük mü? 😆😆😆😆😆😆

Muhalefet destek verse bile bunlar , bu Doğu Akdeniz olayı soğuyunca "Haçlı zihniyetini de Cehapedestekli fetö zihniyetini de Doğu Akdeniz'e gömdük" diye meydanlarda bağırır dururlar...
Bunlarla bütünleşme mi olur yahu🤔🤔🤔

Sen tek başına hükümetsin, yapılacak şey ; ssik'da acil olarak donanmayı güçlendirme ve yerse S-400'leri Kaş'a yerleştirme kararı almak...

Yağmurun yağacağı aylardır belliydi. Doğu Akdeniz karışacak dedik defalarca biz bile forumda...

Yumurta kapıya dayandı yine...

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #965 : 13 Ağustos 2020, 12:31:38 »
İçte bütünlük mü? 😆😆😆😆😆😆

Sen tek başına hükümetsin, yapılacak şey ; ssik'da acil olarak donanmayı güçlendirme ve yerse S-400'leri Kaş'a yerleştirme kararı almak...

Yağmurun yağacağı aylardır belliydi. Doğu Akdeniz karışacak dedik defalarca biz bile forumda...

Yumurta kapıya dayandı yine...

Sn Serka1976  ,Sizi anliyorum ben de icte butunluk saglanmasinin zor oldugunu biliyorum ancak en azindan ulusal konularda butunluk gerekliligine inaniyorum. Rakiplerimiz Yunanistan ve GKRY en azindan bunu basarabiliyor bizim onlardan bir eksigimiz mi var ki olmuyor. " Gecmiste  farkli siyasi gorusleri olan siya partilerimizin ulusal dis politika da butunlesebildiginin ornekleri mevcut"

Donanmanin guclendirilmesi konusunda haklisiniz , malesef bu konulari bu form dahilinde bu konulara hakim olan sizler tarfindan defalarca enine boyuna tartisildi . Ancak su asamada sirf siyasi arenada yavas kaldigimiz icin ,ne yeni gemilerin imalatini veya distan tedarigini bekleyecek fazla zamanimiz olmadigi kanisindayim . " Yapilmasin demiyorum"

S400 kurulumunun su asamada konuya  istinaden caydiriciliktan otoye  pek yardimci olmayacagi kanisindayim . Ama madem ki bu sistemleri aldik depoda bekletmenin de alemi yok .

Asil eksikligimiz olan siyasi irade butunluk ve diplomasideki yetersizligimiz, oldugu kanisindayim. Dogu Akdeniz ,Ege ..... vs gibi konularin hepsi uzun soluklu istikrarli ve tutarli politikalar yurutmek neticesinde yol alabiliriz,sadece kuvvet kullanimi ile sonuc alabilmemizin imkansiz oldugu gorusundeyim. " Tabii bazi arkadaslarin dedikleri gibi her zaman oldugu gibi yanilabilirim" ;)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #966 : 13 Ağustos 2020, 13:38:24 »
Sağlam 1 filo Libya önünde , 1 filo Girit önünde , 1 filo kıbrıs önünde,1 filo Rodos önünde demirlereydi Fransa-Yunanistan bu kadar ciyaklayamazdı.

Lozan-Paris antlaşmaları açık . Ne 14 adayı ne de adacıkları SİLAHLANDIRAMAZSIN .

Adamlar uluslararası antlaşmaları uyguluyor mu,niye uygulamadığını delillendiriyor mu? Hayır...

Fransız savaş gemileri , uluslararası antlaşmalarda silahsız olması gereken limanlara nasıl yanaşıyor?

Bak cevabı kendin de veriyorsun. Macron havlıyor: Türkiye uluslararası kanunları tanımıyor diyor.
Bu durumda dışişleri buna cevap vermek zorunda: Hangi uluslararası kanunu tanımıyormuşuz? Cevap ver Macron!
Uluslararası kanunları tanımayanlar kimler? Yukarıda bahsettiğin anlaşmaları çiğneyenler kimler? Şu anlaşmanın şu maddesine göre silahsız olması gereken şu adalarda resimlerde görülen silahlar kimin. Bu adalarda demirleyen savaş gemilerindeki bayraklar hangi ülkelere ait. Kıta sahanlığı konusundaki dünya genelindeki kanun nedir ve bu kanuna uymayan hangi ülkedir? Akdeniz Digo'nun ahırı mı?

Lafla olmuyor bu işler. Çalışmayla oluyor. Zekayla oluyor.

Macron türbinlere oynuyor. Ben olsam devlet yönetiminde o türbinlere gömmüştüm onu şimdiye kadar.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #967 : 13 Ağustos 2020, 13:57:35 »

Bak cevabı kendin de veriyorsun. Macron havlıyor: Türkiye uluslararası kanunları tanımıyor diyor.
Bu durumda dışişleri buna cevap vermek zorunda: Hangi uluslararası kanunu tanımıyormuşuz? Cevap ver Macron!
Uluslararası kanunları tanımayanlar kimler? Yukarıda bahsettiğin anlaşmaları çiğneyenler kimler? Şu anlaşmanın şu maddesine göre silahsız olması gereken şu adalarda resimlerde görülen silahlar kimin. Bu adalarda demirleyen savaş gemilerindeki bayraklar hangi ülkelere ait. Kıta sahanlığı konusundaki dünya genelindeki kanun nedir ve bu kanuna uymayan hangi ülkedir? Akdeniz Digo'nun ahırı mı?

+1  Sn SKYWOLF . Tesekkurler isin puf noktasi bahsettiginiz gibi ozellikle son cumle tumunun ozeti.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #968 : 13 Ağustos 2020, 17:42:13 »

Macron türbinlere oynuyor. Ben olsam devlet yönetiminde o türbinlere gömmüştüm onu şimdiye kadar.
+1
Çok doğru bir gözlem!

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #969 : 13 Ağustos 2020, 18:36:08 »

+

Bir arti da benden. Kendi ülkesinde imzalanan antlasma paragraflarini Makarna okumamis anlasilan. Kabahat bizim degil ve günah bizden coktan gitmis olmali. Kiyi savunma icin Exocet füzeleriyle donatirken düsünselermis Moncheriler.