Gönderen Konu: Akdeniz'de Enerji Krizi  (Okunma sayısı 259739 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ankhises

• Ziyaretçi
Ynt: Akdeniz'de Enerji Krizi
« Yanıtla #600 : 19 Eylül 2019, 19:10:51 »
Senin yaptığın komandoluk dandikti ben profesyonel komandoları kastediyorum artık senin gibi yükümlü komandolar yok hepsi maaş alan kışlada senelerdir yatan kalkan profesyonel askerler.
Yinede yeterli bulmuyorum. TSKda askerlere yeterince eğitim verildiğini düşünmüyorum. Bunuda arada sırada savunma sanayii sitelerine yazan biri olarak değilde sülalesinde uzman cavustan generale kadar akrabası olan biri olarak söylüyorum.Eğer Irak ordusunu , Yunan ordusunu baz alırsan evet onlara göre iyisin ama Amerikan komandolarına göre gerisin. Kore'nin deniz piyadeleri bile bizden daha kaliteli eğitim alıyolar. Birader kötü birşey demiyoruz ,TSKda hem disiplin hemde eğitimde istenilen seviyede oldugumuzu düşünmüyorum.

Saygı duyuyorum fikrine ama çok yanılıyorsun. Profesyonel komandolar çok iyi askerler. Ama profesyonel piyade olsalar daha iyi olurdu. Dünyanın en iyi profesyonel askerleri yani düz askerleri bizim profesyonel komandolarımızdır.
Katılıyorum ama en iyi olmalarını eğitimlerle değil sahadaki tecrübeleriyle kazanıyolar. Bununda bazen acı bedelleri oluyor. öyle bir eğitim vereceksin ki hiç çatışmaya gitmemiş ile çatışma tecrübesi olan askerin arasındaki uçurumu kapatacaksın. Akhi halde 10 çatışma geçse bile kafayı kaldıramıyor askerler pusup kalıyor.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #601 : 19 Eylül 2019, 19:17:47 »

Anca küfür etmeyi bilirsin iki satır yazda bizde öğrenelim ne bildiğini

al senin yazdıklarını okuyalım ne kadar ilim var

http://www.defenceturk.com/index.php?action=profile;area=showposts;u=12949

Aslanım bu sadece bir kişisel eleştiriydi. Senin tezlerine karşı sadece bir kaynak sundum.

Kendini yırtsanda senin bir uzmana görünmeni tavsiye ederim.
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2019, 19:26:07 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #602 : 19 Eylül 2019, 19:39:36 »
Bana böyle alenen küfürmü edilecek forumda yönetimi göreve çağırıyorum
beğen

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #603 : 19 Eylül 2019, 20:34:01 »
Bana böyle alenen küfürmü edilecek forumda yönetimi göreve çağırıyorum

Tamam.

Kapütilasyon.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #604 : 19 Eylül 2019, 20:37:33 »
Arkadaslarimizdan birisi bu gun Kibris aciklarinda kazi yapmakta olan platformlarimizi korumakla gorevi olan TSK nin seckin birliklerinden birisini iceren bir haber video su paylasti. Ama su anda sizlerin tartismakta oldugunuz icerik konumuzun disinda "Konumuz Akdeniz'de Enerji Krizi  hatirlatmakta yarar var"  kimse darilmasin ;)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #605 : 19 Eylül 2019, 21:22:32 »
Sat komandoları çok iyiler. Bunları gördükçe insan istemsiz gururlanıyor. InşAllah TF-2000 Muhriplerimiz de görmek nasip olur.

https://youtu.be/qPThSaDjP88

Şu görüntüleri görünce aklıma Kardak Krizi düştü. Az daha Yunanlılarla kapışıyorduk! Kapışsaydık adaların bir bölümünü geri alırdık!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #606 : 20 Eylül 2019, 09:11:08 »
Dışişleri, Rum Kesimi'ni yasa dışı faaliyetleri konusunda uyardı

Fransa ve İtalya'ya ruhsat vereceğini belirten Güney Kıbrıs'a Türkiye'den, "Yetki alanlarımızda izinsiz hidrokarbon aranmasına izin verilmeyecektir." yanıtı geldi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY)  7 numaralı sözde ruhsat sahası için uluslararası şirketlerle anlaşma imzaladığına dair haberler hakkında bakanlığa yöneltilen soruya yazılı yanıt verdi.

GKRY'nin, Kıbrıs Adası'nın tamamı üzerinde meşru hakları bulunan Kıbrıs Türklerini yok sayarak sınırlandırdığı 7 numaralı sözde münhasır ekonomik bölge parseli için Fransız Total ve İtalyan ENI ile anlaşma imzaladığına dair basında çıkan haberlere işaret eden Aksoy, "Tüm uyarılarımıza rağmen GKRY'nin bu konudaki kararlılığımızı idrak edemediğini göstermektedir." değerlendirmesini yaptı.

BM NEZDİNDE DE KITA SAHANLIĞI İÇİNDE
Aksoy, "7 numaralı sözde ruhsat sahasının bir bölümü, daha önceden de defalarca dikkate getirdiğimiz ve uluslararası kamuoyuyla paylaştığımız üzere, ülkemizin bölgedeki Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde de kayda geçirilen kıta sahanlığı içinde kalmaktadır." ifadesini kullanarak, şöyle devam etti:

"Ülkemiz, hiçbir yabancı ülke, şirket veya geminin deniz yetki alanlarımızda izinsiz olarak hidrokarbon arama/çıkarma faaliyetlerinde bulunmasına, bundan sonra da hiçbir şekilde fırsat vermeyecek, hak ve çıkarlarını korumak için gerekli tedbirleri almaya devam edecektir. GKRY'nin, Kıbrıs Türkleri'nin haklarını gasbetmeyi hedefleyen tek taraflı eylemlerinin, Doğu Akdeniz'deki barış ve istikrara katkıda bulunmadığı konusundaki güçlü uyarılarımızı yapmayı sürdürüyoruz.

Ada'nın hidrokarbon kaynaklarının hakça paylaşımına yönelik Kıbrıs Türk tarafınca yapılan öneri halen masadadır. Atılan bu imza, GKRY'nin, Kıbrıs Türk tarafının Ada'daki ve etrafındaki doğal kaynaklar üzerindeki eşit, ayrılmaz hak ve çıkarlarını hiçe sayan sorumsuz tutumunu sürdürmekte maalesef ısrarlı olduğunun kanıtıdır. Bölgeye ilgi duyan şirketleri, GKRY'nin hükümsüz ruhsatlarına dayanarak Türk kıta sahanlığında herhangi bir hidrokarbon arama çalışması yapılamayacağı konusunda tekrar uyarıyoruz."

https://www.ensonhaber.com/disislerinden-dogu-akdeniz-aciklamasi.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #607 : 20 Eylül 2019, 10:00:24 »
Dışişleri, Rum Kesimi'ni yasa dışı faaliyetleri konusunda uyardı

Bölgeye ilgi duyan şirketleri, GKRY'nin hükümsüz ruhsatlarına dayanarak Türk kıta sahanlığında herhangi bir hidrokarbon arama çalışması yapılamayacağı konusunda tekrar uyarıyoruz."

Sayet TC dedigini yapabilecek gucte ise o zaman bu aciklamanin sonun soyle olmasi gerektigi kanisindayim.

" GKRY'nin hükümsüz ruhsatlarına dayanarak Türk kıta sahanlığında herhangi bir hidrokarbon arama çalışması yapılamayacağı gibi olasi her tur calismayi engellemek amaci icin tarafimizca gerekli olan her tur onlem alinacaktir "

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #608 : 20 Eylül 2019, 11:26:15 »
Rum basını: "Doğu Akdeniz'de sinir harbi"

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'le ilgili son hareket ve açıklamalarının enerji ve Kıbrıs konusunda sinir harbine neden olduğu iddia edilerek, Rum Yönetimi'nin şu anda Türkiye'nin bir sonraki adımını beklediği bildirildi.

TC Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy’un, Rum tarafının tek yanlı ilan ettiği münhasır ekonomik bölgede 7 numara olarak belirlediği  parselde TOTAL ve ENI’ye hidrokarbon arama ruhsatı vermesi üzerine yaptığı uyarı da Rum basını tarafından öne çıkarıldı.

Fileleftheros “Sinir Harbi… Fatih’in Ayrılışı New York Öncesinde Taktik Hareket Olabilir… Lefkoşa Beklemede” başlıklı haberinde, Karpaz açıklarında sondaj yapan Yavuz’un bölgeden ayrılması ve neredeyse eş zamanlı olarak Baf açıklarında sondaj yapan Fatih sondaj gemisinin de ayrılacağının açıklanmasının, enerji ve Kıbrıs sorununda sahneyi bir “sinir harbine çevirdiğine” dikkat çekti.

Rum Yönetimi’nin, Türkiye’ye ait iki sondaj gemisinin bölgeden ayrılmasının tesadüf olmadığına inandığı ve Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de atacağı bir sonraki adımı beklediği belirtilen haberde, Yavuz ve Fatih ile ilgili gelişmelerin, Oruç Reis araştırma gemisinin Türkiye ile Yunanistan arasındaki deniz bölgesindeki misyonuyle birlikte değerlendirilmesi gerektiği kaydedildi.

Yeni Şafak gazetesinin, Yavuz, Fatih ve Oruç Reis ile ilgili haberlerden alıntı yapan gazete, Rum Yönetimi’nin Fatih’in ayrılmasının, BM Genel Kurulu öncesinde Türkiye’nin taktik hareketi olabileceği üzerinde durduğunu yazdı.

Habere göre, Rum Sözcü Prodromos Prodromu, Rum Yönetimi’nin, Fatih ve Yavuz’un çalışma yaptıkları bölgelerden ayrılmalarının tansiyonun düşmesi olarak mı gördüğü ve bu durumun, olgulara başka perspektiften bakma olanağı mı verdiği sorusuna karşılık, durumun kapsamlı olarak değerlendirileceğini söyledi.  Prodromu, “Müzakerelerin başlayabilmesi için bütün bu yasadışı faaliyetlerin durması gerektiği baştan biliniyordu” dedi. 

Gazete, Yeni Şafak haberinde, iki sondaj gemisinden birinin Doğu Akdeniz’e, özellikle de Ada’nın güneyine dönme ihtimalini açık bırakılmasının, Rum Yönetimi’ni düşündürdüğüne dikkat çekti.
TC Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy’un, Rum tarafının tek yanlı ilan ettiği münhasır ekonomik bölgenin 7 numaralı parselinde TOTAL ve ENI’ye hidrokarbon arama ruhsatı vermesi üzerine yaptığı uyarı açıklamasını da çeşitli başlık ve yorumlarla öne çıkardı.

Politis “New York’a Hazır… Kıbrıslı Türk Analizciler Doğu Akdeniz’de Ortamın Yakıcılaştığını Görüyor… Türk Dışişleri Bakanlığı, New York ‘Kokan’ Bir Stratejide. TOTAL-ENI ile Anlaşma İmzalanması Kıbrıs Rum Tarafının Sorumsuz Tavrının Sürdürdüğünün Göstergesi Olduğunu İletti” başlık ve spotlarını kullandı.

Eski Kıbrıslı Türk Müzakereci ve eski Enerji Bakanı Özdil Nami ile akademisyen Ahmet Sözen’in konuyla ilgili değerlendirmelerini de aktaran gazete, “bütün bunlar olurken, Türkiye’nin Oruç Reis araştırma gemisini Meis adası açıklarına göndermesinin Yunan makamlarını alarma soktuğuna dikkat çekti.

PANAYOTOPULOS: TÜRKİYE’NİN FAALİYETLERİ SÜREKLİ VE YAKINDAN TAKİP EDİLİYOR

Habere göre, Yunanistan Milli Savunma Bakanı Nikos Panayotopulos Türk faaliyetlerinin Yunanistan tarafından sürekli ve yakından takip edildiğini; Yunanistan’ın, Doğu Akdeniz’deki ve diğer faaliyetleri nedeniyle Türkiye’ye karşı önlem alınması konusunda AB ile diplomatik kanallardan koordine olduğunu söyledi.

Rum ve Yunan bakanların bu meselelerde sürekli temas ve eşgüdüm içerisinde bulunduğuna dikkat çekilen haberde, Yunan Milli Savunma Bakanı’nın, büyükelçilerle sistemli olarak yüz yüze görüşmeler yaparak, Türkiye’nin bölgedeki hareketleri hakkında bilgi verdiği; Türk mevkidaşı Hulusi Akar ile de direkt irtibat halinde bulunduğu kaydedildi.

Haravgi, haberi, “Türkiye’nin 7’nci Parseldeki Sondajlara Dair Tehditleri” başlığıyla manşete çekti, “Türk Dışişleri Bakanlığı 7’nci Parselin Bir Bölümünü Talep Ediyor… Arama Sondajlarını Engellemek İçin Önlem Almakla Tehdit Ediyor” başlığıyla da iç sayfasından aktardı.

Gazete, TC Dışişleri Bakanlığı’nın, 7 numaralı parselin bir bölümünün Türk kıta sahanlığında bulunduğuna dikkat çekip, yabancı ülke ve şirketlere, orada arama veya sondaj yapmama çağrısında bulunarak, Rum Yönetimi’nin ENI ve TOTAL ile yaptığı anlaşmayı sorguladığına işaret etti.

Alihtia, ikinci manşet olarak değerlendirdiği habere “7 Bizim, Arama Yapmayacaksınız… Türk Dışişleri Bakanlığı’ndan, ENI/TOTAL ile Anlaşma Konusunda Kıbrıs Cumhuriyeti’ne ve Şirketlere Tehdit… Yeni Şafak, Fatih’in de Baf Açıklarından Ayrılmaya Hazırlandığını Ancak Yavuz’un Yakında Döneceğini İddia Ediyor”  başlık ve spotlarını attı.

Fileleftheros haberi “Ankara’dan ‘7’nci Parsel’ Konusunda Yeni Tehditler” başlığıyla aktardı.

AKINCI, BİR TON MÜHİMMAT TAŞIYABİLİYOR

Öte yandan Alithia “Türkiye, Bir F-16 Gibi Silah Taşıyan Saldırı Drone’unu Sergiledi” başlığıyla ve fotoğraf desteğiyle ön ve iç sayfalarından aktardığı haberinde, Türkiye’nin, kendi üretimi olan Akıncı isimli yeni insansız saldırı hava aracını ilk kez sergilediğini yazdı.

Gazete, Türk medyasını kaynak göstererek, Akıncı’nın, bir F-16 gibi bir ton mühimmat taşıyabildiği ve bir benzerini dünyada üretebilecek sadece 4 ülke bulunduğu bilgisini paylaştı. 

http://www.kibrispostasi.com/c58-GUNEY_KIBRIS/n297604-rum-basini-dogu-akdenizde-sinir-harbi-20092019

Çevrimiçi カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #609 : 20 Eylül 2019, 16:19:55 »
Alıntı
KKTC'de bir Rum tarafından çalınan Türk bayrağı ve Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın fotoğrafı, Türk tarafına iade edildi.

Bayrağı ve fotoğrafı çalan 16 yaşındaki Savvas Koulendoru'nun ailesi, bugün KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'yı ziyaret ederek özür mektubu iletmisti.
Alıntı

Çalınan bayrağın iade edildiğini söyleyen AKINCININ doğruyu söylemediği şehit çocuğu okul müdürü tarafından yüzüne karşı söylendi. Müdür oyunu bozdu. Akıncı Türk halkının gazını almak, ayinlerin yasaklanmasını önlemek ve Rumu hoş göstermek için bir mizansen düzenledigi ve oynadıgı ortaya cıktı.
youtu.be/4HZzygvPJow