Gönderen Konu: Akdeniz'de Enerji Krizi  (Okunma sayısı 262394 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: Akdeniz'de Enerji Krizi
« Yanıtla #460 : 28 Haziran 2019, 14:36:55 »
Zatten öyle yazdım bende
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #461 : 28 Haziran 2019, 15:11:41 »
Zatten öyle yazdım bende

Mükemmel Türkçene hayranım Serkan. :D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #462 : 28 Haziran 2019, 15:38:00 »
Benim tahsilim pek yok idare edin artık mecbur yazarak anlaşıcaz keşke konuşarak anlaşabilsek. Ne yapayım forumlara katılmayımmı yazarak haberleşiliyor diye. Bende istemezmiyim güzel Türkçemizi iyi yazmak.
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2019, 15:39:12 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #463 : 28 Haziran 2019, 19:02:22 »
https://www.google.de/maps/@34.7733014,25.4099388,6.25z

buradan giritin konumu cok  tehlike bir yerde

güneyinde  misir-libya oldu bittiye kazdirmaslar orayi  kuzeyinde Türkiye kesisme bölgesinde
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2019, 23:43:03 Gönderen: tumucin »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #464 : 01 Temmuz 2019, 08:57:42 »
Alıntı
"MACRON İLE GÖRÜŞME OLUMLU GEÇTİ"
Erdoğan, 'Doğu Akdeniz'de Türkiye'yi içine alan bir gerilim tırmanıyor. Bu konuda siz Türkiye'de iken Macron ile ilgili çok sert ifadeler kullandınız. Buradaki görüşmelere nasıl yansıdı?' şeklindeki soruya ise, "Buradaki görüşme tam aksine çok olumlu geçti. Sayın Macron 'niye bana bunları söyledin falan' demedi. İkili görüşmede kendisine bizzat söyledim; 'bak' dedim, 'Kıbrıs meselesinde sen bir defa konuşamazsın. Senin Kıbrıs'la yakından uzaktan alakan yok. Burada ben konuşurum, Yunanistan konuşur, İngiltere konuşur, AB konuşur ama sen konuşamazsın" diye yanıt verdi.

https://www.ensonhaber.com/erdogan-trumptan-s-400-icin-yaptirim-duymadim.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #465 : 01 Temmuz 2019, 10:28:24 »
Bu yunan libya da ki ilk karışıklıkta deniz alanını libya aleyhine yükseltmiş !

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #466 : 02 Temmuz 2019, 23:45:47 »
Son dakika… Rumlardan skandal Türkiye hamlesi;

İsrail ve Yunanistan ile birlikte sondaj çalışmaları yapan Kıbrıs Rum Kesimi, Türkiye'nin ada etrafında yürüttüğü hidrokarbon sondaj çalışmalarına katkıda bulunan üç şirket aleyhine hukuki işlem başlattı.

Akdeniz’de sular ısınıyor… Yunanistan, İsrail ve Rum Kesimi’nin ısrarla karşı çıktığı Ankara’nın doğalgaz sondaj çalışmaları hakkında sıcak bir gelişme yaşandı. Yunanistan ve İsrail ile birlikte Kıbrıs açıklarında doğalgaz sondaj çalışması yapan buna karşılık Türkiye’nin bölgedeki çalışmalarına tepki gösteren Kıbrıs Rum Kesimi’nin skandal bir hamle yaptığı ortaya çıktı.

Kıbrıs Rum Kesimi’nin dışişleri bakanlığından üst düzey bir yetkili, şirketlerin adını açıklamadı ancak Türk şirketi olmadıklarını belirtti. Türkiye Petrolleri’ne (TPAO) ait Fatih isimli gemi adanın batısı açıklarında hidrokarbon arama amacıyla sondaj yapıyor. TPAO’nun yeni sondaj gemisi Yavuz ise yakında adanın doğusu açıklarında hidrokarbon arayacak.

Kıbrıslı Rum yetkili, “TPAO ile işbirliği yapan şirketler aleyhine zaten hukuki işlem başlattık… Aynısını Yavuz için de yapmayı planlıyoruz” dedi. Güney Kıbrıs Türkiye’nin hidrokarbon aradığı yerlerin kendi münhasır ekonomik bölgesi olduğunu iddia ediyor. Türkiye ise Kıbrıs’ın batısında sondaj yaptığı alanın kendi sahanlığında kaldığını, doğusunda sondaj yapacağı alanda arama hakkının ise KKTC tarafından TPAO’ya verildiğini belirtiyor.

https://www.sozcu.com.tr/2019/dunya/son-dakika-rumlardan-skandal-turkiye-hamlesi-5210208/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #467 : 04 Temmuz 2019, 11:04:57 »
Alıntı
Bir televizyon programında gündeme ilişkin konular hakkında açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Doğu Akdeniz'de Güney Kıbrıs ile yaşanan sondaj gerilimi hakkında, "Bize karşı bir adım atamazlar atmaya da cüret ederlerse cevabını da alırlar geçmişte olduğu gibi." dedi.

Bize karşı bir adım atamazlar atmaya da cüret ederlerse cevabını da alırlar geçmişte olduğu gibi. Biz bu konuda gerekli bilgilendirmeyi net bir şekilde yaptık. Güvenlik Konseyinin daimi üyelerine de bilgilendirme yaptık. Birine hesap vermek için yapmıyoruz bunu. Bu işin siyasi olarak ve hukuki olarak ne olduğunu bilgi kirliliği olduğu için izah etmek durumundayız. Biz hakkımızı kullanıyoruz, o ne demiş bu ne demiş diye bakmayız.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-bakan-cavusoglundan-s-400-aciklamasi-41263451

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #468 : 04 Temmuz 2019, 12:03:53 »
Sn Cavusoglunun TRT Dogu Akdeniz ile ilgili yapmis oldugu aciklamayi dinledim.
Bu aciklamada TC konuya bakis acisini belirten gerekli bilgilendirmelerin AB ,BM  ye yapilmis  olundugunu belirtti. GKRY yonetiminin Dogu Akdenizde  tek tarafli olarak yapmakta oldugu aramalarin hak gasbi oldugunu ,bulunacak Gaz da kibris Turkununde pay sahibi oldugunu, GKRY baskani tarafindan aciklanmis oldugunun altini cizip. GKRY CB nin  pay garantisi konusunu gaz satisi sonrasina biraktigini belirtip bu davranis ile konunun muallakta kaldigini belirtti. 

Fatih gemisinin sondaj yapmakta oldugu alan Turkiyenin MEB alani icerisinde ,Yavuz sondaj gemisinin sondaj yapmasi planlanan alan KKTC ve GKRY parselli icerisinde olduguna gore.

Herhalde paylasim konusu sadece GKRY/KKTC nin ortusmekte olan alanlari icin gecerli?

Niye KKTC de kendi MEB icerisinde olan yeralti zenginliklerinden GKRY halkininda pay sahibi olabilecegini aciklamiyor, aynen onlarin bize sunduklari yontemlerin  tekrari?

KKTC ,GKRY ile ortusmekte olan tum parseller deki potansiyel sahalarda sondaj yapip cikacak gazi KKTC olarak pazarlamayi dusunmuyor,veya yontem gelistirmiyor?

« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2019, 12:18:07 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #469 : 07 Temmuz 2019, 12:20:07 »
Yunanistan'da başbakan olması beklenen Miçotakis'in ilk işi Kıbrıs;

Erken seçime giden Yunanistan'da Yeni Demokrasi'nin Adayı Kiryakos Miçotakis'in yarışı kazanacağı düşünülüyor. Miçotakis, ilk iş olarak Kıbrıs ve Ege meselelerine dair adım atacak.

Yunanistan bugün seçime gidiyor. Başbakan Aleksis Çipras'ın en büyük rakibi, Kiryakos Miçotakis.

Anketlere göre Çipras'ın işi zor zira eski Başbakanlardan Konstantin Miçotakis'in oğlu olan Kiryakos Miçotakis, özellikle ekonomi ve göçmenlerle ilgili vaatleriyle seçimin favorisi görülüyor.

Miçotakis, dış politika konularına ve özellikle Türkiye ile olan Ege ve Kıbrıs meselelerine odaklanacak.

Yunanistan'daki erken milletvekilliği seçimlerinde son anda kayda değer bir siyasi gelişme yaşanmazsa kamuoyu araştırma şirketlerinin verilerine göre muhafazakar Yeni Demokrasi Partisi dört yıllık bir aradan sonra tekrardan iktidara dönmüş olacak.

Son anketler Miçotakis önderliğindeki partinin büyük bir oy farkı ile seçimleri Alekis Çipras liderliğindeki Syriza'nın önünde, birinci parti olarak tamamlayacağını gösteriyor.

Miçotakis'in Yunanistan'ın yeni kabinesini çok kısa bir sürede açıklaması bekleniyor. Yeni hükümetin kurulması ile beraber Miçotakis, Yunanistan ekonomisini yakından alakadar eden bir dizi neoliberal önlemler üzerinde yoğunlaşacak.

Diğer yandan yeni hükümet, dış politika konularına ve özellikle Türkiye ile olan Ege ve Kıbrıs meselelerine odaklanacak.

İLK ZİYARET ANKARA'YA OLABİLİR

Yeni Demokrasi kaynaklarından ulaşılan bilgiler, Miçotakis'in başbakan olması durumunda Ankara ile yakın temas içerisine gireceğini gösteriyor.

Sandıkların açılmasına ramak kala Yunanistan basınına konuşan Miçotakis, başbakan seçilir seçilmez Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile diyalog arayışı içerisine gireceğini açıklamıştı.

Atina'daki siyasi kaynaklar, bu diyalog arayışının iki başkent arasındaki olası yeni iktidarı kutlama mesajları çerçevesinde başlayabileceğini gösteriyor.

Ankara'dan gelecek sıcak mesajlarla beraber Miçotakis yurt dışı seyahatlerinden ilkini Türkiye'ye gerçekleştirebilir.

KIBRIS VE EGE MESELESİ

Yeni Demokrasi'yi yakından takip eden kaynaklar, "Miçotakis'in odağında sadece Ege konuları bulunmuyor. Müstakbel başbakan Kıbrıs'ta yeni bir çözüm süreci istiyor" diyerek Atina'daki olası iktidar değişimi ile beraber Kıbrıs'ta yeni bir sürecin başlayabileceği olasılığına dikkat çekiyor.

Miçotakis'in yurt dışına ziyaretleri çerçevesinde ilk duraklarından bir tanesi Lefkoşa olacak. Bu ziyarette Miçotakis, Kıbrıs Rum liderliği ile beraber yeni bir çözüm süreci için düğmeye basacak.

Halihazırda Kıbrıs Rum liderliği BM Genel Sekreteri'ne göndermiş olduğu bir mektup ile yeni zirve talebinde bulundu. Kıbrıs'ta iki lider geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleştirmiş oldukları telefon görüşmesinde ise yakın zamanda tekrardan bir araya gelme kararı almıştı.
Ankara ile kurulacak olan yeni iletişim köprüleri aracılığı ile Yeni Demokrasi iktidarı Ege Denizi'nde tehlikeli seviyelere tırmanan gerginliği kontrol altına almak için gayret sarf edecek.

http://www.kibrispostasi.com/c37-DUNYA/n290481-yunanistanda-basbakan-olmasi-beklenen-micotakisin-ilk-isi-ki

*Secim sonunda olusacak havanin ve yeni hukumetin kurulusu ile ,kemiklesmis bulunan Ege , Kibris tezlerinden vazgecilecegi anlami cikarilamaz. Hele hele ,secim sonucunda Yunanistanda buyuk olasilik ile bir koalisyon hukumeti kurulacagi dusunulurse ,bu dusuncenin saf bir beklentiden oteye gitme ikmani olmaz.

**Miçotakis tek basina iktidar olmus ehh yanilmisim saglik olsun.

« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2019, 00:37:18 Gönderen: metin62 »