Gönderen Konu: Akdeniz'de Enerji Krizi  (Okunma sayısı 263446 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Akdeniz'de Enerji Krizi
« Yanıtla #1650 : 14 Ekim 2023, 15:10:25 »
Cihat Yaycı ; ABD'nin en büyük uçak gemisi USS Gerald R. Ford (CVN-78)  şuanda Abdülhamid Han Sondaj gemimizin birkaç mil ötesine demirledi!

https://x.com/turkdegs/status/1713143205460410454?s=20
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1651 : 15 Ekim 2023, 13:04:39 »
Anerikan uçak gemisi, koskoca Akdeniz'de başka yer bulamamış da bizim sondaj gemisinin yanına yerleşmiş. Amerikanın mesajına verilen cevap...

Türk Deniz Kuvvetlerinin 🇹🇷 16-20 Ekim tarihleri ​​arasında Akdeniz'de tatbikat yapacağını yayınladı.

https://twitter.com/Patron_Fener/status/1713485216948355156
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1652 : 15 Ekim 2023, 13:20:12 »
Anerikan uçak gemisi, koskoca Akdeniz'de başka yer bulamamış da bizim sondaj gemisinin yanına yerleşmiş. Amerikanın mesajına verilen cevap...

Türk Deniz Kuvvetlerinin 🇹🇷 16-20 Ekim tarihleri ​​arasında Akdeniz'de tatbikat yapacağını yayınladı.

İsrail'e yardım bahanesiyle ilk önce ABD uçak gemileri Doğu Akdeniz'e gelmeye başladı şimdi de ingiltere iki savaş gemisi gönderiyor sayın Cumhurbaşkanının ne işiniz var sizin Doğu Akdeniz'de diye sorması boş değil. Bence Türk Donanmasının Doğu Akdeniz'de bayrak göstermesinin zamanı geldi. Geniş bir alanda Navtex yayınlanıp büyük bir tatbikat yapılması vaktidir..

En sonunda....

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1653 : 15 Ekim 2023, 16:26:45 »

Türk Deniz Kuvvetlerinin 🇹🇷 16-20 Ekim tarihleri arasında Akdeniz'de tatbikat yapacağını yayınladı.

İsrail'e yardım bahanesiyle ilk önce ABD uçak gemileri Doğu Akdeniz'e gelmeye başladı şimdi de ingiltere iki savaş gemisi gönderiyor sayın Cumhurbaşkanının ne işiniz var sizin Doğu Akdeniz'de diye sorması boş değil. Bence Türk Donanmasının Doğu Akdeniz'de bayrak göstermesinin zamanı geldi. Geniş bir alanda Navtex yayınlanıp büyük bir tatbikat yapılması vaktidir..

En sonunda....

Hocam aklın yolu birdir. Sesimiz duyuldu

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1654 : 15 Ekim 2023, 17:22:51 »
İşin ilginç tarafı bildiğim kadarıyla bizim gemi ihtilaflı bölgelerde de değil. Bu hususlara bir de ABD'nin gemi gönderme kararı ile birlikte Yunan Donanmasının da alarma geçirilmesini ekleyelim.
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2023, 17:24:33 Gönderen: mehmet05 »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1655 : 15 Ekim 2023, 19:03:35 »
Gönül isterdi ki ABD donanmasına Türkiye üretimi gemilerle gözdağı verelim ama ;

Amerikan donanmasına ; Amerika'nın hibe ettiği Amerikan malı gemilerle gözdağı vermek Yılmaz Erdoğan'ın cümleleriyle " Nerden baksan çok güzel hareket"

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1656 : 15 Ekim 2023, 19:32:37 »
🚨ANALYSIS: U.S PREPARING TO ENTER ISRAEL-GAZA WAR?

A massive Naval Feel in the Israel-Lebanon-Gaza region includes:

- 2 Aircraft Carriers
USS Gerald R. Ford (CVN-78)
USS Dwight D. Eisenhower (CVN-69)

- 2 Ticonderoga-Class Cruisers
USS Normandy (CG-60)
USS Philippines Sea (CG-58)

- 7 Arleigh Burke-Class Destroyers
USS Thomas Hudner (DDG-116)
USS Ramage (DDG-61)
USS Carney (DDG-64)
USS Roosevelt (DDG-80)
USS Laboon (DDG-58)
USS Mason (DDG-87)
USS Gravely (DDG-107)

- 1 Type-45 Air Defense Destroyer
HMS Duncan (D-37)

- 5 Frigates
ESPS Méndez Núñez (F-104)
FS Surcouf (F-711)
ITS Carlo Margottini (F-592)
TCG Yavuz (F-240)
HS Psara (F-454)

- 2 Landing Support Ships
RFA Lyme Bay
RFA Argus

https://twitter.com/Iam_Claude25/status/1713592571421737185

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1657 : 15 Ekim 2023, 19:43:10 »
Gönül isterdi ki ABD donanmasına Türkiye üretimi gemilerle gözdağı verelim ama ;

Amerikan donanmasına ; Amerika'nın hibe ettiği Amerikan malı gemilerle gözdağı vermek Yılmaz Erdoğan'ın cümleleriyle " Nerden baksan çok güzel hareket"

Bu yorumunuz kusura bakmayında biraz abes olmuş. Donanma sadece Amerikan yapımı gemilerden oluşsa haklısınız derim fakat donanmada Alman yapımı ve Türk yapımı gemiler de var.

Siz koskoca donanmayı sadece Perry'lerden oluşuyor zannediyorsunuz galiba.
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2023, 19:43:43 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1658 : 15 Ekim 2023, 20:18:08 »
‼️ ABD UÇAK GEMİSİ SÖZDE SEVİLLA ÜNİVERSİTE HARİTASINDAKİ YUNANİSTAN SURİYE SINIRINDAKİ HAT ÜZERİNE DEMİRLEDİ!!

📍Cihat Yaycı ; Biz Filistin'de ne oluyor, İsrail Filistin içerisinde neler yapıyor gibi sorularla oyalanırken asıl hedefin Türkiye olduğunu unutuyoruz!

Neden mi ? Bakınız;

📍Amerikan uçak gemisi Doğu Akdeniz'de başka yer yokmuş gibi Abdülhamit sondaj gemimizin yanında durdu.

📍Abdulhamit Han Gemisi'de Türkiye'yi Antalya Körfezine hapseden sözde Sevilla Haritası sınırının 5 mil doğusundadır.

📍Bu uçak gemisi de gelip neredeyse tam da sözde Sevilla Haritasında Yunanistan ile Türkiye arasındaki sınır olan hat üzerine demirlemiştir.

📍Yani bize gözdağı ve Yunanistan’a destek vermiştir güya!

Türkiye'nin SİHA'sı vuruluyor,

📍PKK/YPG'ye karşı operasyonları ABD Başkanı tarafından ABD milli güvenliğine tehdit ve hedef gösteriliyor!

https://twitter.com/turkdegs/status/1713399025540514260

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1659 : 15 Ekim 2023, 20:40:51 »
Arda Mevlütoğlu bugün alıntılamış , ABD donanması USS Gerald Ford ve yanındaki gemiler Kıbrıs güneybatısında. Çok farklı bir konumdalar.

Herşeyin merkezinde kendimizi görmekten vazgeçelim... ABD ne yapsın bizi , adamlar İsrail'e gidiyor , onlara destek veriyor....Biz tatbikat yapınca geri mi dönecek anlamadım ki niye her olaydan vaziye çıkarıyoruz kendimize.

Her meseleye atlıyoruz Türk düşmanlığına koz veriyoruz...Bizim düşmana da ihtiyacımiz yok kendi kendimize yeteriz...

Filistin'e gideceksek gidelim , gitmeyeceğimize göre sürekli meydana atlayıp tepki çekmeyelim...

Biz halife miyiz her Arap olayına atlıyoruz, bir tane Arap devleti Kuzey Kıbrıs'ı tanıdı mı? Suriye operasyonunda tüm Araplar bizi protesto etmedi mi?
Sivillere yardım,ateşkes için çağrı yapalım ama ters ters açıklamalar, cihat çağrıları  yanĺış...