Gönderen Konu: Akdeniz'de Enerji Krizi  (Okunma sayısı 263253 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
Ynt: Akdeniz'de Enerji Krizi
« Yanıtla #1320 : 11 Eylül 2020, 15:47:11 »
Bir de müzik noktası var. Bizimkiler sadece onu biliyor sanırım.

Onu nasil da unuttum ;)

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1321 : 11 Eylül 2020, 22:32:12 »
Fransa Tr-40 için ambargoya başladı mı?
Bizimkiler Tr-40 olmadan nasıl SOM - Atmaca yapacak düşünmüşlerdir herhalde...

Kale 3200 motoru projesine şöyle bir baktım. 2012'de başlamış maşallah 48 kg'lık motoru 7 senedir  yapamadılar tebrik etmek lazım...

30 cm çaplı motoru 8 senede yapamadık ; 118 cm. çaplı F-110 motorunu 18 senede yapsak bari..

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1322 : 11 Eylül 2020, 22:52:42 »

Kale 3200 motoru projesine şöyle bir baktım. 2012'de başlamış maşallah 48 kg'lık motoru 7 senedir  yapamadılar tebrik etmek lazım...

Yapamadilar mi? Yani proje suya mi düstü yoksa seneye teslimatlari basliyor mu?
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2020, 22:54:01 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1323 : 11 Eylül 2020, 23:57:55 »
Seneye başlıyor teslimatlar diyorsunuz.... Çok güzel bir haber...

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1324 : 12 Eylül 2020, 00:01:25 »
Bizim bilmedigimiz bir yenilik varsa buyur paylas.
Gecen sene Subat ayinda testler olumluydu. Simdilik teslimat tarihi icin bir degisiklik yok.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1325 : 12 Eylül 2020, 08:05:09 »
Bizim bilmedigimiz bir yenilik varsa buyur paylas.
Gecen sene Subat ayinda testler olumluydu. Simdilik teslimat tarihi icin bir degisiklik yok.

Türkiye'de testleri olumsuz bir proje gördünüz mü?
Herşey çok iyi , tüm testler çok başarılı.

Çok gecikti diyorum o kadar.  Olmadı demiyorum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1326 : 13 Eylül 2020, 15:05:07 »
Alıntı
TAH Savunma
@TAHSAVUNMA
Bu esnada Milli Savunma Bakanı hulusi akar da Kaş'a ziyaret gerçekleştirdi. Milli Savunma Bakanı Yunanistan ile sorunların diyalogla aşılması taraftarı olduklarını belirtti. Bu esnada Oruç Reis gemisi ise Antalya açıklarına demirlemişti.
İlgili:
Tweeti Alıntıla
TAH Savunma
@TAHSAVUNMA
 · 1 sa
Oruç Reis, Antalya Limanına geri döndü. Doğu Akdeniz'de sismik araştırmalar yapan Oruç Reis gemisi, Türkiye ile Yunanistan arasında NATO nezdinde başlayan müzakereler çerçevesinde Antalya Limanı'na geri döndü. Yunanistan, geminin geri dönmesinden memnuniyet duyduğunu açıkladı.

https://twitter.com/TAHSAVUNMA/status/1305087796118458368

Yunanı bilmem de ben bu durumu hiç memnuyetle karşılamadım. Haklı olduğumuz bir konuda hukuka aykırı olarak bize dayatılanlara jestle karşılık mı vereceğiz. Günlerdir silahsızlandırılmış olması gereken yerlere asker yığanlara karşı nota vermemiz gerektiğinden bahsediyoruz. Onun yerine araştırma gemimizi geriye çekiyoruz. Müzakereler için araştırma gemisinin orada bulunması mı engel, yoksa silahsız olması gereken adalardaki yunan askerlerinin varlığı mı? Yine vahim bir hata!
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2020, 16:11:25 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1327 : 13 Eylül 2020, 15:35:01 »
Su anda Dogu Akdeniz de taraflarin yapmakta olduklari arastirmalara  gecici bir sure icin Moratoryum ilani bahsedilmekte. Bu gorus dis kaynakli olmakle birilikte yurt icerisinde destek beyan etmekte olan kisiler de mevcut.

Her ne kadar da bu gorus carcevesinde taraflar arasinda olasi bir kazayi veya catismanin onune gecebilecegi dusunulse de .Sorunun cozumune yardimci olamaycagi gibi. Mavi vatan Iddialarmizla da ters dusmektedir. Bizler her tur arastirmayi kendimize ve KKTC ye air deniz sinirlari dahilinde arastirma yaptigimiza gore niye bu sinirlar uzerinde bir baska ulkenin hak idda etmesi uzerine  gelen baskilari goguslemek ve dunyaya uzlasici gorunmek amaci ile bahcemde yapmakta oldugum arastirmalari askiya alayim!

Daha onceler buradan defalarca belirtmis oldugumuz gibi . Dogu Akdenizde MEB ilani , Arama kurtarma Sinirlarimizin deniz sinirlarimiz ile ortusur noktaya cekilme ilani gibi coktan atmis olmamiz gereken bir cok adimi malesef ne hikmetse atmaktan cekiniyoruz.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1328 : 13 Eylül 2020, 17:21:40 »
Bu olayda Kim karar veriyor

A -Erdogan 

kurtulus redecesi

https://www.youtube.com/watch?v=ezUV_3U0_C0

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1329 : 13 Eylül 2020, 17:41:03 »
Alıntı
TAH Savunma
@TAHSAVUNMA
Bu esnada Milli Savunma Bakanı hulusi akar da Kaş'a ziyaret gerçekleştirdi. Milli Savunma Bakanı Yunanistan ile sorunların diyalogla aşılması taraftarı olduklarını belirtti. Bu esnada Oruç Reis gemisi ise Antalya açıklarına demirlemişti.
İlgili:
Tweeti Alıntıla
TAH Savunma
@TAHSAVUNMA
 · 1 sa
Oruç Reis, Antalya Limanına geri döndü. Doğu Akdeniz'de sismik araştırmalar yapan Oruç Reis gemisi, Türkiye ile Yunanistan arasında NATO nezdinde başlayan müzakereler çerçevesinde Antalya Limanı'na geri döndü. Yunanistan, geminin geri dönmesinden memnuniyet duyduğunu açıkladı.

https://twitter.com/TAHSAVUNMA/status/1305087796118458368

Yunanı bilmem de ben bu durumu hiç memnuyetle karşılamadım. Haklı olduğumuz bir konuda hukuka aykırı olarak bize dayatılanlara jestle karşılık mı vereceğiz. Günlerdir silahsızlandırılmış olması gereken yerlere asker yığanlara karşı nota vermemiz gerektiğinden bahsediyoruz. Onun yerine araştırma gemimizi geriye çekiyoruz. Müzakereler için araştırma gemisinin orada bulunması mı engel, yoksa silahsız olması gereken adalardaki yunan askerlerinin varlığı mı? Yine vahim bir hata!

Oruc Reis sondaj gemisi 35 gün boyunca acik denizde görevini tamamladi. Onarim bakim ikmal icin elbette bir gün limana geri dönmesi gerekecek.

Ayrica Navtex 12. Eylüle kadar degilmiydi? Ondan sonra yeni bir Navtex ilan edildigini hatirlamiyorum.