Gönderen Konu: Akdeniz'de Enerji Krizi  (Okunma sayısı 263516 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
Ynt: Akdeniz'de Enerji Krizi
« Yanıtla #1090 : 28 Ağustos 2020, 11:58:52 »
Yapilacak sey belli...

Bu anlasmaya gore Yunan ve Misir tarafina ayrilan sularda donanma gezdirmek, dogalgaz ve petrol aramak..

Kucuk bir duzeltme Misir-Yunanistan tarafindan anlasilmis bulunan sularda donanmanin dolasmasi ve tatbikat duzenlemesi onunde bir engel yok MEB sadece su altini kapsamakta.   "Donanma gemilerimizi dogal gaz aramasini yapan gemilerimizi korumak amacli kullanmak veya arastirma gemisinin arastirma yapmasi hukuki  bir ihlal degil ( Acik deniz ) Hukuki sorun bulunacak gaz  icin sondaja baslanmasi ile baslar" 

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1091 : 28 Ağustos 2020, 13:55:29 »
Aydinlattiginiz icin tesekkurler...

Demek istedigimin ana noktasi;

Anlasmayi tanimadigimiza gore, ne yasaksa onu gostere gostere yapmamiz lazim..
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1092 : 28 Ağustos 2020, 13:57:02 »
Merkel'den Doğu Akdeniz açıklaması

Almanya, bugüne kadar Doğu Akdeniz'de yaşanan Türkiye - Yunanistan gerginliğiyle ilgili olarak tarafsız bir konumda kalmış ve sorunun karşılıklı diyalog yoluyla çözülmesinden yana olduğunu belirtmişti.

Merkel'in yaptığı açıklama Almanya'nın konuyla ilgili politika değişikliğine gitmiş olabileceğini düşündürdü.

Merkel yaptığı açıklamada Doğu Akdeniz'deki gerginliği Macron'la da detaylı bir şekilde görüştüklerini aktardı.

KORONAVİRÜS UYARISI YAPTI

Merkel düzenlediği basın toplantısında koronavirüsle ilgili de açıklamalar yaptı.

Merkel açıklamasında koronavirüsün yaklaşan sonbahar ve kış aylarında daha kötüleyeceği konusunda korkutan bir uyarı yaparken 'Bu virüsle daha uzun süreler yaşamayı öğrenmek zorundayız.' ifadesini kullandı.

Merkel 'Covid-19 aşısı bulunana kadar hiçbir şey normale dönmeyecek.' açıklamasını yaparken bilim insanlarından aşı çalışmalarıyla ilgili olumlu haberler gelmeye devam ediyor olduğunu da sözlerine ekledi.

Merkel Alman halkından virüsü ciddiye almalarını isterken, çocukların Covid-19 salgınında kurban verilmemesi için ellerinden geleni yapmak zorunda olduklarını da sözlerine ekledi.

Başbakan Merkel virüsün ekonomik etkilerine de değinerek Alman ekonomisinin salgına rağmen mutlaka canlı kalması ve canlı tutulması konusunda çalışılması gerektiğini vurguladı.

Merkel ekonomik refah paketi için Avrupa Parlementosu'yla çalışacaklarını, önümüzdeki yılın başlarında bir çözüme kavuşturmayı planladıklarını da sözlerine ekledi.

https://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-merkelden-korkutan-koronavirus-aciklamasi-41597866
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1093 : 28 Ağustos 2020, 21:49:24 »
T.C. Millî Savunma Bakanlığı
@tcsavunma
27 Ağustos 2020 tarihinde Girit Adası'ndan kalkarak GKRY'ye doğru giden ve Navtex ilan edilen bölgeye yaklaşan Yunanistan’a ait 6 adet F-16 uçağı, Hava Kuvvetlerimize ait F-16 uçakları tarafından önleme yapılarak bölgeden uzaklaştırılmıştır.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=vrssjBvt4TA" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=vrssjBvt4TA</a>

https://twitter.com/tcsavunma/status/1299402547136999424
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2020, 22:35:05 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1094 : 28 Ağustos 2020, 22:44:12 »
Eğer Akdeniz'de bir rezerv bulup çıkartmaya başlarsak kesin olarak savaş çıkacak gibi. Hazılıklı olun derim.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #1095 : 28 Ağustos 2020, 23:54:45 »
Donanma, hava kuvvetleri ve milli füze envanterimizi ivedilikle güçlendirmemiz lazım gerekirse bağış kampanyaları ya da olağanüstü hal ilan edilsin düşman 100 yıl sonra geri geldi

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1096 : 29 Ağustos 2020, 01:23:57 »
Gökkurt reis ne hazırlık yapmak gerek.

"-Mke store a girdim. Oğlanlar la bana 3 mpt 76, hanıma mpt 55, anacığımada mp 5 sipariş ettim. Yoğun siparişden, roketatar kalmamış. 2 haftaya üretir hazır ederiz dediler. Artık bileğimize kuvvet el bombası ile idare edecez. Büyük oğlanı tank sürücü kursuna, güççüğü de  belki verillerse tanksavar nişancı gursuna yazdırdım."" ;)

Şaka maka da, harbi böyle bi organizasyon olsa iyi olur  seve seve hazırız biz.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1097 : 29 Ağustos 2020, 01:57:07 »
2016daki vahim hadiseden sonra pilot acısından me durumdayız acaba ? Sonuçta savaş pilotunun en az 7-8 yıllık tecrübe ve bilmem kaç bin saatlik uçuşlara sahip olması lazım. Körfez ve mısırın pilot kalitesini pek bilmiyorum tek bildigim harbe hazirlik oranlarinin dusuk olmasi , ama Israil hava kuvvetlerinin ve pilotlarının çok iyi kalitede oldukları hepimizce malum. 2016dan önce yunan pilotlarını ciddiye almazdık belki ama bugunki durumda aklıma takılmıyor değil... Olası bir hava savaşında Israilin F35leri büyük can sıkar kaldiki F35leri olmasa bile Israil pilotları başlı başına başa bela olacak cinsten... Tüm ülkeler içinde çekindiğim tek şey Yunan denizaltıları ve Israil uçakları... Bizim reis sınıfı denizaltılarını hizlandirmamiz şart... Akdenizde oyun değiştirecek bir kart varsa şuan için reis sınıfından başka birşey gelmiyor aklıma...
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2020, 02:01:04 Gönderen: Tong Yabgu »

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1098 : 29 Ağustos 2020, 06:23:19 »
2016daki vahim hadiseden sonra pilot acısından me durumdayız acaba ? Sonuçta savaş pilotunun en az 7-8 yıllık tecrübe ve bilmem kaç bin saatlik uçuşlara sahip olması lazım. Körfez ve mısırın pilot kalitesini pek bilmiyorum tek bildigim harbe hazirlik oranlarinin dusuk olmasi , ama Israil hava kuvvetlerinin ve pilotlarının çok iyi kalitede oldukları hepimizce malum. 2016dan önce yunan pilotlarını ciddiye almazdık belki ama bugunki durumda aklıma takılmıyor değil... Olası bir hava savaşında Israilin F35leri büyük can sıkar kaldiki F35leri olmasa bile Israil pilotları başlı başına başa bela olacak cinsten... Tüm ülkeler içinde çekindiğim tek şey Yunan denizaltıları ve Israil uçakları... Bizim reis sınıfı denizaltılarını hizlandirmamiz şart... Akdenizde oyun değiştirecek bir kart varsa şuan için reis sınıfından başka birşey gelmiyor aklıma...

Hocam 2018'den bugüne tarih yanlış olabilir 150+ pilot mezun oldu ki bunların çoğu F-16'ya verildi.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1099 : 29 Ağustos 2020, 08:57:17 »
Bir pilotun topgun seviyesinde olması için kaç yıl lazım?