Gönderen Konu: 209/212/214 Sınıfı Denizaltılar  (Okunma sayısı 56719 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Beşinci 214 Suya İndi
« Yanıtla #50 : 01 Eylül 2014, 15:37:16 »
Beşinci 214 Suya İndi

Güney Kore geçtiğimiz ay beşinci 214 sınıfı denizaltıyı suya indirdi. Yun Bong Gil Ham adı verilen 1800 ton deplasmana sahip bu denizaltı 6,3m genişliğinde ve 65,3m uzunluğunda. 40 denizci taşıyan denizaltı en fazla 20 knot (37k/s)  hız yapabiliyor. AIP donanımlı denzialtı 2 hafta boyunca su altında aldığında bile bataryalarını şarj edebiliyor. Bu denizaltılar yerli Haeseong seyir füzeleri ile donatılacaklar. 2015 yılının ikinci yarısında donanmaya teslim edilecek denizaltı 9 aylık kabul testlerinden sonra aktif göreve başlayacak.

DefenceTurk.com

« Son Düzenleme: 01 Eylül 2014, 15:38:28 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ekvator Huancavilca Denizaltısını Tekrar Teslim Aldı
« Yanıtla #51 : 03 Ekim 2014, 05:01:38 »
Ekvator Huancavilca Denizaltısını Tekrar Teslim Aldı

Ekvator Donanması, 26 Eylül tarihinde Şili'nin ASMAR Talcahuano tersanesinden Type 209 sınıfı denizaltısını geri aldı. BAE Huancavilca (SS 102) yarıömür modernizasyonu (MLU) ve tamir programı için Şili'deydi. Bu programa göre denizaltıya yeni bataryalar, Thales S-CUBE denizaltı sonar paketi,  DCNS SUBTICS denizaltı savaş sistemi, WASS A-184 Mod 3 uzun menzilli ağır torpidolar eklendi.

Ekvator Donanması'nın lojistik müdürü Tuğamiral Melek Sarzosa, "Huancavilca üzerinde çalışma 34 ay sürdü ve şimdi Ekvador'un denizaltı gücü tamamen yenilenmiş ve  yeni nesil denizciler için hazır" dedi. 

Bu teslimat ile tamamlanan ALBACORA projesi, Ocak 2008 tarihinde Ekvator Savunma Bakanlığı ve Şili Deniz Kuvvetleri arasındaki 125 milyon abd doları değerindeki anlaşma kapsamındaydı.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Type 214 Denizaltı
« Yanıtla #52 : 12 Ekim 2014, 20:34:05 »
İtalyan Donanması için İtalya'da Finmeccanica tarafından inşa edilen 212 tipi denizaltıların üçüncüsü suya indirilmiş bulunuyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
İsrail Alman Yapımı Denizaltısını Teslim Alıyor
« Yanıtla #53 : 20 Aralık 2015, 19:09:58 »
İsrail Alman Yapımı Denizaltısını Teslim Alıyor

Almanya’nın İsrail İçin inşa ettiği son Dolphin sınıfı denizaltı INS Rahav, İsrail Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edilmek üzere Hayfa’ya doğru yola çıktı.

INS Rahav, Yunan deniz tanrısı Poseidon’un İbranice adını taşıyor. İsrail hükümeti bu sınıf denizaltılar için Alman yüklenici Howaldtswerke-Deutsche Werft ile yaklaşık 10 yıl önce görüşmelere başlamıştı. Nisan 2013 arihinde sözleşme açıklanmıştı. INS Rahav, İsrail Deniz Kuvvetleri’ne teslim edilecek beşinci Dolphin sınıfı denizaltı olacak. Aynı zamanda 2014 yılında servise giren INS Tanin’den sonra ikinci havadan bağımsız denizaltı. Rahav’ın tahmini maliyetinin 2 milyar ABD doları olduğu belirtiliyor. INS Rahav Ocak ayı ortalarında Hayfa’da olacak ve resmen göreve başlayacağı 2016 yılında öncelikle bir dizi denemelerden geçirilecek.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Mısır'ın Yeni Denizaltısı S41 Suya İndirildi
« Yanıtla #54 : 02 Ocak 2016, 21:57:32 »
Mısır'ın Yeni Denizaltısı S41 Suya İndirildi

Thyssen Krupp Marine Systems, Almanya'da Mısır Deniz Kuvvetleri için inşa ettiği dört denizaltının ilkini suya indirdi.

209/1400 sınıfı denizaltı, geçen ayın başında törenle suya indirildi. Kiel'de gerçekleştirilen suya indirme törenine Alman donanmasının ikinci başkanı Amiral Rainer Brinkmann, Kiel Belediye Başkanı ve Mısırlı yetkililer katıldı. Mısır 2011 yılında 2 denizaltı sözleşmesi imzalamıştı. 2014 yılında 2 denizaltı daha ekleyerek sözleşmeyi genişletmişti.

Dizel-elektrik Tip 209 denizaltısı, 211 feet uzunluğunda ve su altında 22.5 knot hız yapabilir. Dalmış şekilde 400 deniz mili menzile bir sahiptir.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Endonezya’nın yeni denizaltısı denize indi...
« Yanıtla #55 : 25 Mart 2016, 17:15:13 »

Endonezya’nın yeni denizaltısı denize indi

Endonezya Donanmasının ihtiyacını karşılamak üzere üretilen üç adet 209/1400 sınıfı dizel elektrikli denizaltılarının ilki denize indi. Kore Cumhuriyeti tersanesi Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering (DSME) ana yükleniciliğinde yürütülen projede denize inen denizaltıya 403 borda numarası verildi. Endonezya donanması ile DSME bu proje için 2011 yılında 1.1 milyar ABD doları maliyette el sıkıştı. İlk iki denizaltı DSME’nin kendi tesislerinde üretilirken sonuncusu Endonezya’nın devlet tersanesi PT Pal’ın Surabaya tesislerinde teknoloji transferi ile üretilecek. DSME’nin verdiği teknik bilgilere göre denizaltı maksimum 21 knot sürate çıkabilecek. Denizaltı operasyon sürati ile yaklaşık 10 bin mil yol kat edebilecek ve yüzeyde iken 10 knot sürate çıkabilecek. İlk gemi şimdi Kore Cumhuriyeti sularında deniz testine girecek ve Mart 2017’de teslim edilecek.Denizaltı, suüstü ve denizaltı harbi, mayın döşeme ve özel operasyonlar gibi farklı görevlerde kullanılacak.
http://m.c4defence.com/Gundem/endonezyanin-yeni-denizaltisi-denize-indi/381/1

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: 209/212/214 Sınıfı Denizaltılar
« Yanıtla #56 : 25 Mart 2016, 17:39:29 »
Sayın Maraşlı hatırlatırım,

Bizde konular ülkelere göre değil, söz konusu olan sistemlere göre sınıflandırılmıştır. Haliyle 209 sınıfı denizaltıyla ilgili haberin yeri tabi ki 209 sınıfı denizaltıya ait başlığın altındadır. ;)

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
Ynt: 209/212/214 Sınıfı Denizaltılar
« Yanıtla #57 : 25 Mart 2016, 18:45:05 »
Amerikan denizaltıları neden raabet görmüyor acaba?
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
İtalya'nın Yeni Denizaltısı Deniz Denemelerine Başladı
« Yanıtla #58 : 26 Mart 2016, 11:38:47 »
İtalya'nın Yeni Denizaltısı Deniz Denemelerine Başladı

İtalyan Deniz Kuvvetleri için inşa edilen yeni denizaltı Romeo Romei,  La Spezia Körfezi'ndeki deniz denemeleri başladı.

Romeo Romei Almanya ile ortak bir program çerçevesinde Howaldtswerke-Deutsche Werft GmbH ve Fincantieri SpA tarafından inşa edilen Tip U212A sınıfı bir denizaltı ve İtalyan Deniz Kuvvetleri'deki  bu sınıftaki dördüncü denizaltı. 22.9 feet genişliğinde, yaklaşık 183,7 feet uzunluğunda olan denizaltı su altında 20 knot hızla ilerleyebilir. Romeo Romei geçen yıl Temmuz ayında suya indirildi ve kullanacağı sistemlerle donatılmaya başlandı. Bu sistemler  arasında uzun menzilli 3D algılama ve gizli teknolojiler sağlayacak sensörler bulunmaktadır.

Önümüzdeki bir kaç ay içerisinde yoğun bir test programıyla denizaltının sahip olduğu tüm sistem ve ekipmanları denenecek. Romeo Romei'nin bu yıl sonunda İtalyan Deniz Kuvvetleri tarafından kabul edilmesi planlanıyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Güney Kore'nin Yedinci 214 Sınıfı Denizaltısı Suya İndirildi
« Yanıtla #59 : 08 Nisan 2016, 17:23:01 »
Güney Kore'nin Yedinci 214 Sınıfı Denizaltısı Suya İndirildi

Güney Kore Donanması için Hyundai Heavy Industries tarafından inşa edilen yeni Type 214 sınıf saldırı denizaltısı törenle suya indirildi.

1800 tonluk dizel-elektrik denizaltı Hong Beom-do, tıpkı Güney Kore Donanması için daha önce inşa edilen Son Won-il sınıfı denizaltılar gibi 214 tipi bir denizaltı. Bu denizaltılar; düşman denizaltıları ve kara hedeflerine hassas saldırılar düzenleyebilecek şekilde tasarlandı. Güdümlü füze fırlatabilen denizalt about 213 feet uzunluğunda ve 20.6 feet genişliğinde. Saatte en fazla 20 knot hız yapabiliyor.

Denizaltı Salı günü Seul'un güneyindeki bir tersaneden suya indirildi. Gerçekleştireceği deniz denemelerinden sonra önümüzdeki yıl resmi görevine başlayacak.

DefenceTurk.com