Gönderen Konu: Type 125 Fırkateyn  (Okunma sayısı 4195 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 36
  • DefenceTurk.com
Ynt: Type 125 Fırkateyn
« Yanıtla #10 : 08 Aralık 2023, 23:01:10 »
Bu Almanlar ne zaman donanma yapsalar Ingilizlerle bir kapisiyorlar, oradan da dünya savaşı çıkıyor :)

Aman dikkat..
Bu gemiden o dediğiniz çıkmaz. 10,500 tonluk gemide sadece 8 gemisavar ve 64 ESSM var.
Dostlar alışverişte görsün diye yapmışlar resmen.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #11 : 09 Aralık 2023, 00:03:41 »
Adamlar da ne biçim bir mühendislik kafası varsa tank , uçak, gemi, Denizaltı, Çamaşır Makinesi, Otomobil , elektrik sigortası vs herşeyin en iyisini yapıyorlar üstelik 2. Dünya savaşında adamları parça parça ettikleri halde...

Şimdi biri çıkıp " İşte bu ezilmişlik, aşağılık duygusundan kurtulamadık biz daha iyisini yaparız " demese bari...

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 68
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #12 : 09 Aralık 2023, 03:24:42 »
Yemin ederim bu kadar silah sistemi için gemi israfından başka birşey değil.

Bide kavramsal tasarım olan çinli type57'ye bakın

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
« Yanıtla #13 : 09 Aralık 2023, 03:52:06 »
VLS lerin gemi limana girmeden denizde gemi imkanları ile kolayca doldurulması lazım. Bildiğin inşaat vinci ile filan dolduruluyor bu VLS ler, bunun gereğini aklım almıyor. Depoya koy paketleri denizde boşalan VLS leri otonom yarı otonom sistemler ile doldursun oldu bitti neden yapmıyorlar ki. O zaman 8 VLS bile olsa bir B planın bari olur çaresiz limana dönmek zorunda olmadığını bilirsin rahatlarsın

Ben inanamadım illa gemide dolduruluyordur dedim ama doldurulmuyormuş. Foto daki gibi dolduruluyor hayret bir şey bu paketi o deliğe sokmak için limana iskeleye yanaşmak şart mı.
Şu paketi mekanizmanın beşiğine yatay koyarsın düğmeye basarsın bızzz bızz o yerine takar detay işleri kontrolleride insanlar yapar bu çok basit bir şey bence. İtü makine mühendisi bir ekibe şu VLS deki füze atılınca şu depodaki yedek paketi buraya yerleştiren otonom bir şey yap beş dakikada yerleştirsin dense yapamazlar mı soruyorum. Bence 10 saniyede bile yerleştirilir ama on dakika bile olsa yeterlidir. O zaman ne olur 8 vls li gemi 64 vls li gemi gibi olur eğer o yükü depoda taşıyacak yeri kapasitesi var ise. Bir birimizi yiyoruz yok 8 VLS yok 32 VLS diye ne gerek var anlamıyorum paketi deliğe sokucan olacak bitecek nesi zorki

« Son Düzenleme: 09 Aralık 2023, 04:08:41 Gönderen: putty »

Çevrimdışı Kapgan

• DefenceTurk
  • *
  • 20
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #14 : 09 Aralık 2023, 04:03:44 »
VLS lerin gemi limana girmeden denizde gemi imkanları ile kolayca doldurulması lazım. Bildiğin inşaat vinci ile filan dolduruluyor bu VLS ler, bunun gereğini aklım almıyor. Depoya koy paketleri denizde boşalan VLS leri otonom yarı otonom sistemler ile doldursun oldu bitti neden yapmıyorlar ki. O zaman 8 VLS bile olsa bir B planın bari olur çaresiz limana dönmek zorunda olmadığını bilirsin rahatlarsın

Ben inanamadım illa gemide dolduruluyordur dedim ama doldurulmuyormuş. Foto daki gibi dolduruluyor hayret bir şey bu paketi o deliğe sokmak için limana iskeleye yanaşmak şartmı.
Şu paketi mekanizmanın beşiğine yatay koyarsın düğmeye basarsın bızzz bızz o yerine takar detay işleri kontrolleride insanlar yapar bu çok basit bir şey bence

O paketi o deliğe sokmak için limana, iskeleye yanaştıklarına emin miyiz? Gerekli hallerde açık denizde bu işlemin yapılmadığına emin misiniz?

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 131
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #15 : 09 Aralık 2023, 10:14:14 »
Adamlar da ne biçim bir mühendislik kafası varsa tank , uçak, gemi, Denizaltı, Çamaşır Makinesi, Otomobil , elektrik sigortası vs herşeyin en iyisini yapıyorlar üstelik 2. Dünya savaşında adamları parça parça ettikleri halde...

Şimdi biri çıkıp " İşte bu ezilmişlik, aşağılık duygusundan kurtulamadık biz daha iyisini yaparız " demese bari...

Ikinci paragraf ilginç olmuş, kendi içinde garip bir itiraf var gibi. Tabi herkesin kendi düşüncesidir. Ama bunu bir doğa yasası gibi kabul etmem mümkün değil. Zira Alman mühendisliği de zaten son 50-60 senenin olayı. Diğer taraftan havacılıkta, zırhlı araçlar vs o kadar da iyi mühendislikleri yok özellikle 2000 sonrası. Araçlarda Japon araçlarının daha az arıza veren daha güvenilir araçlar olduğunu söyleyebilirim hayat pratiğine göre. Araştırmalara göre ise son yıllarda daha önce esamesi okunmayan Kore araçları arıza ve güvenilirlik olarak öne çıkıyor.

Özetle meramını fazlasıyla aşan, yersiz ve şanssız bir paragraf olmuş. Gerçekse kapatalım biz bu forumu, savunma sanayini, biz yapamayız arkadaş...